Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Frejki

Pomoc w wyborze

Polecane posty

Witam serdecznie. Od około miesiąca jestem klientem Netii, przysłali mi ich router [Netia Spot] jednakże nie jest on zadowalający. Zasięg minimalny, nawet w prostej odległości 3m od routera zasięg już jest znacznie pogorszony. Mieszkam w domu jednorodzinnym, jednakże nie zależy mi by rodzina piętro niżej miała mój internet. Chciałbym jedynie by internet był w całym moim mieszkaniu. Jaka jest jego powierzchnia- trudno mi powiedzieć, nie należy do gigantycznych ale małe też nie jest. Działkę też mam sporą i chciałbym by chociaż w jej połowie internet także był. Teraz wyjdę jedynie na klatkę schodową i już internetu nie ma, lub jest ale nie można z niego korzystać.

Tak więc w skrócie- zależałby mi aby router na moim piętrze udostępniał internet bez żadnych problemów i w obrębie domu abym mógł także w razie potrzeby z internetu korzystać. Im większy zasięg tym lepiej. W miarę możliwości prosiłbym o podanie konkretnych modeli routerów. Kosztami będę martwił się później, naturalnie nie może to być koszt kilku tysięcy złotych.

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nie mam małego mieszkania, ale w każdym zakątku jest sieć, na dobrym poziomie, stąd też polecam najzwyklejszy router D-Link Dl-524 bez większych bajerów ani możliwości, ale mi w zupełności wystarcza. Kupić go można do 100zł. Jeżeli jednak masz naprawdę ogromne mieszkanie, albo standardy Ci nie wystarczają polecam D-Link DIR-825, ale tutaj już cenowo powyżej 300zł. Ma dodatkową funkcje VoiP jeżeli Cie to interesuje, chociaż wątpie czy komukolwiek jest to jeszcze potrzebne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile tu jest, na oko ze 130m2 lekko będzie. Nie za duze, nie za małe. Dzięki za te dwa routery, zaraz sobie je obejrzę. Nie tak dawno czytałem na którymś z forum, że nie polecają D-Linków- są z nimi jakieś problemy?

EDIT:

misiek112 również dziękuję za model, zaraz sobie popatrzę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tak dawno czytałem na którymś z forum, że nie polecają D-Linków- są z nimi jakieś problemy?

Powiem tak, wszystko się może popsuć, ale wydaje mi się że w przypadku routerów najczęściej z winy użytkownika. D-Linki nie są jak dla mnie trudne w skonfigurowaniu, tym bardziej że wszystko jest napisane. Umiejętność czytania to jedyna rzecz której wymagają. Czy są problemy? Ja nie miałem nigdy, a używam go od kilku lat. Rzadko słyszę że są jakieś problemy, jedynie raz opowiadał mi kumpel, nie pamiętam dokładnie o co chodziło, ale zadzwonił na Hotline i mówił że ładnie mu wszystko wytłumaczyli. Niech jeszcze jakiś użytkownik się wypowie na temat D-Linków, może komuś się coś zepsuło, miał problem, awarie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...