Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kfadrat

zeus: pan olimpu + posejdon

Polecane posty

witam! mam problem z ta giera. W dodatku, 2 misja gdzie trzeba zabic minotaura przy pomocy herosa. Niestety nie moge nijak sprowadzic tego herosa do miasta. Wszystkie wymagania spelniam, ale nie moge sprowadzic bo za daleko od drogi. Jak doprowadze droge to znowu swiatynia nie jest oslonieta murem i tez nic z tego. To wyglada tak jak buduje:

http://img75.imageshack.us/img75/7260/beztytuufq7.jpg

ma ktos pomysl jak to przeskoczyc?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam inny problem...

Mam już mocno rozbudowane miasto (pierwsza kampania "Zeus i Europa tak więc nie było zbyt ciężko) i właśnie mam pokonać tytana, to tak gwoli tego, że chcę wam pokazać umiejscowienie w czasie.

Problem polega na tym, że moja "dzielnica rezydencji" domaga się wina, które mam! Ale targi uparcie nie chcą go wziąć z magazynów które są o rzut beretem od nich...

Tak to wygląda:

Click Me

czy można coś na to poradzić? Wiem, że mam za mało rąk do pracy ale w segmencie "cośtam cośtam i dystrybucja" mam pełne zatrudnienie. HELP

2 problem. To samo co powyżej mam z portami łączącymi mnie z innymi miastami... nikt nie bierze towaru do magazynów.

3 Problem. Czy jest jakiś sposób (nawet cheat) sprawiający że moje magazyny będą dostarczać runo dalej? To jest właśnie powód braku pracowników. Magazyny (pełne!) nie dostarczały runa do targu (mimo tego że wcześniej nie miały z tym problemu) i zaczęły się masowe wyprowadzki (wyobraźcie sobie moją desperację kiedy miasto opuściło 1,5 tysiąca osób...

I pytanie. Jak zrobić konne jednostki? Mam rezydencje i konie... czy żołnierze sami na nie "wskoczą"?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do 3, to kliknij na magazyn ppm i tam masz liste co przyjmowac, czego nie itd. I jak bedziesz tak klikal wreszcie bedzie cos takiego jak "oproznij". Zostaw wino na "oproznij" i po jakims czasie powinno zagrac. Przynajmniej tak jest w dodatku od ktorego ja zaczalem zabawe ;]

I pytanie. Jak zrobić konne jednostki? Mam rezydencje i konie... czy żołnierze sami na nie "wskoczą"?

Mam ten sam problem z rydwanami...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sie podlacze do pytania o konne jednostki. Kucy mam tyle ze pol wsi przewioze, tloczy sie to w agorach i w satadninach i dupsko. A potrzebuje bohatera ktory zeby przybyc chce 2 takie jednostki. I co teraz?

Żeby dostać jednostki konne trzeba mieć najwyższy poziom posiadłości dla żołnierzy, czyli taki który jest w ładnym miejscu, ma zapewnione wszystkie potrzebne rzeczy (kliknięcie prawym żeby sprawdzić) oraz mieć dostęp do "kultury" (to mnie najbardziej wkur***)

Polecam lekturę poradnika dołączonego do gry :) mi się opłaciło (poradnik jest w pdf), gdzieś w poradniku do podstawki jest informacja o tym jak "łatwo" osiągnąć zaawansowane dzielnice elity. (z załączonym obrazkiem) model moim zdaniem idealny ;)

A ja polecam lekturę regulaminu. To Twoje "wku***" było zupełnie niepotrzebne. - Pzkw

Edit: no co? "Wkurczyło" to takie złe słowo? ;)

A z poradnikiem to nie był żaden przytyk tylko rada... :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu w pierwszej misji w zeusie jak produkuje wino to mi sie zatrzymało na 28 a potrzebuje 32, i nie mam skąd wziąść, miejsce w magazynie jest, tłocznie są, drzewka są, plantatorzy są, i nagle przestało prodókować, zatrzymało się na 28 chociaż niby oni wszyscy pracują, jeśli to jakiś bug to czy ktoś zna kod na 4 beczułki(czy co to tam jest) wina

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu w pierwszej misji w zeusie jak produkuje wino to mi sie zatrzymało na 28 a potrzebuje 32, i nie mam skąd wziąść, miejsce w magazynie jest, tłocznie są, drzewka są, plantatorzy są, i nagle przestało prodókować, zatrzymało się na 28 chociaż niby oni wszyscy pracują, jeśli to jakiś bug to czy ktoś zna kod na 4 beczułki(czy co to tam jest) wina

Może nie masz miejsca w magazynach, albo w zakładce "produkcja" (jeżeli dobrze pamiętam 3 zakładka) po kliknięciu na lupę masz odhaczone "zatrzymaj produkcję"

Poza tym polecam zajrzeć do ostatniej zakładki i tam kliknąć na "pokaż problemy" po czym najechać na twoje winiarnie i domki plantatorów. Może coś się wyjaśni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MadeinHell jeszcze jakieś pomysły??

A co nadal nic? Hmmmmm...

Ostatecznie można jeszcze zwiększyć "ważność" rolnictwa w odpowiedniej zakładce (koło zębate), ale to tylko jeżeli nie masz dość dużo rąk do pracy.

Innych pomysłów nie mam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie mnie uznać za debila.

Okazało się że to wino co mam to dostałem je w prezęcie, a winirani chyba w tej misji nie ma. :D Skąd wziąść winno, jedyny gość który je ma jest moim rywalem i nie chce mi go dać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w morde chama! kopa w pupcie, wielka armia i niech kleka do miecza! ;]

no i oczywiscie da wino wtedy ;]

Albo metodą pokojową czyli przekonując rywala do tego że jesteś jego przyjacielem ^^

Musisz mu dać sporo darów z rzeczy które kupuje/potrzebuje wtedy prędzej czy później przejdzie przez poziom "Potulny" i zostanie twoim sojusznikiem.

Wtedy można z nim handlować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w misji nie ma możliwości samemu wyprodukowania wina, ew. czegoś innego, to trzeba... czekać. Tak, dobrze czytacie. Czekać. Czasem może się okazać, że "otrzymacie" to, co jest wam potrzebne. Ja np. musiałem czekać(Symfonia Itikos- kto grał, kojarzy), ale dzięki temu nie musiałem podbijać miast "ludu morza".

A "robienie" z siebie osoby "miłej" dla danej się nie opłaca- w Złotej Edycji(oprócz tego, że potworów nie da się wojskiem zabić) nastawienie innych władców do nas szybko spada, więc raczej nie wyrobisz. Poza tym, dany władca spełni Twoje żądania, jeśli jesteś od niego silniejszy. A to oznacza, że lepiej wtedy złupić wroga, niż mu się podlizywać(podbicie jest nawet... mało opłacalne).

Podbijać powinno się wtedy, kiedy brakuje wam partnerów handlowych. I jeśli "cel" potrzebuje czegoś, co wy jesteście w stanie zrobić z nadwyżką.

Taka mała aluzja... :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja z kolei mam kłopot z misją, w której celem jest sprowadzenie do miasta Perseusza <druga bodaj>

aby sprowadzić Perseusza, muszę mieć dwie świątynie Ateny i Hermesa, niestety nie mogę wybudować rzemieślników, którzy są niezbędni do tej roboty....kaś syzyfowa to praca> :lol: ktoś wie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemożliwe! ;)

Jeżeli celem jest sprowadzenie Prometeusza (lub zabicie potwora, którego pokonac może tylko on) musi być możliwość wybudowania rzemieśliniów z cechu! Aby wybudować ich domki trzeba wejść w zakładkę mitologia (tam gdzie stawia się fundamenty świątyń) i wybrać budynek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Może nie masz robotników?

BTW: Zauważyłem, że jednym z częstszych problemów podwładnych(oprócz braku miejsca w magazynach/spichlerzach) jest... brak dróg. Wystarczy, że będzie brakować jednego pola, a oni kompletnie się gubią i nie wiedzą, jak do nas dojść... Straszne...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW: Zauważyłem, że jednym z częstszych problemów podwładnych(oprócz braku miejsca w magazynach/spichlerzach) jest... brak dróg. Wystarczy, że będzie brakować jednego pola, a oni kompletnie się gubią i nie wiedzą, jak do nas dojść... Straszne...

To akurat jest chyba wpisane w załozenia tego typu gier - bez dróg podwładni poprostu nie dojdą do określonego miejsca. Bardzej denerwujące jest, to że czasami na skrzyzowaniu wybierają nie ten kierunek co by sie chciało, a z tego wynikają później duże problemy :( np.

zawalenia, pożary, spadek pozycji domu, itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...