Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Nicker260

Dlaczego nienawidzicie i gardzicie piractwem w sieci?

Polecane posty

Więc tak dzisiaj zastanawiałem się dlaczego gracze gardza i tępia piractwo. Przecież taki pirat pobierze sobie z netu gre i co gracze do tego mają jedynie ta firma która stworzyła ta gre może coś do tego mieć. A na pewno niejeden z was czytających ten post ma jąkąś pobraną gre na sumieniu. Czekam na wasze odpowiedzi co do mojego pytania

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na pewno niejeden z was czytających ten post ma jąkąś pobraną gre

Nie radzę oskarżać bezpodstawnie innych użytkowników. Może Cię to zaskoczy, ale - każdy program, każda gra, każda płyta muzyczna, każdy film, który posiadam, jest legalnie zakupiony.

co gracze do tego mają jedynie ta firma która stworzyła ta gre może coś do tego mieć

Podam Ci podobną sytuację - robię jakieś zlecenie na grafikę 3D, załóżmy pół roku, nagle zjawia się ktoś, kopiuje projekt i sprzedaje go firmie, dla której to robiłem.

Tracę w takiej sytuacji ogromne pieniądze.

Podobnie jest z twórcami gier.

Jak dowiesz się, że stworzenie gry, to dużo więcej, niż wpisanie w wordzie "jak kliknę, to ma strzelać, a jak rzucę granatem, to ma być bum", że na jej stworzenie trzeba wydać grube miliony (nie licząc pensji pracowników), to dowiesz, się dlaczego twórcy gier nie lubią być okradani, a my kradzież potępiamy.

Wiesz, ile studiów przez piratów bankrutuje, a rodziny programistów, nie mają pieniędzy na życie?

Co do argumentu "to nie kradzież" - mów sobie na to "przestępstwo".

Jak programiści nie mają nic przeciwko udostępnianiu swojego dzieła za darmo, to służą do tego odpowiednie licencje.

A poza tym, jeśli nie doceniasz cudzej pracy, to zrozum, że nielegalne pobieranie gier, czy programów, jest PRZESTĘPSTWEM , a zachęcanie, do popełnienia przestępstwa, także jest przestępstwem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc jak piractwo tak przeszkadza to dlaczego nie zamkną tych torrentów ppirate bayów itp itd

Myślisz, że nie próbują?

Ale założyciele tych serwisów się ciągle odwołują w sądzie, żeby przedłużyć działanie serwisu.

A zresztą - są ciągle zamykane.

EDIT:

A tak właściwie, to czemu nienawidzisz gwałcicieli i morderców?

Przecież to sprawa ich ofiar...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego zkładasz, że nienawidzimy i tępimy? Ja nie popieram niektórych form piractwa, na temat reszty mam swoje zdanie, które zostawię dla siebie. Sam staram się prawa nie łamać ale co innego przymus prawny (nie wszystko robę dlatego, że chcę) a co innego własne sumienie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem Zen - nie nienawidzę. :P

Poza tym, regulamin obowiązuje. To pytanie do jego twórców: administracji i tych, co ogólnie tworzą prawo. Oni na pewno mają na to odpowiedzi. A to, czy się z nimi zgadzamy, możemy co najwyżej zachować dla siebie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodze się z jednym kolegą,że ktoś ma grać za friko,a ja tu charam,aby kupić jedną gierkę,i jestem zadowolony,bo wiem na co wydałem pieniądzę,czy nienawidzę?cóż,mi to wsio,mam wszystko oryginalne,nie kupuję gier dlatego aby być na topie,lub poszpanować,że bo ja mam Diablo III a ty nie,ja tylko kupuję te,co chę zagrać,lub po prostu lubię ten gatunek,zresztą powiem coś do Piratów,oryginały lepiej prezentują się na półce niż kopie,no nie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą powiem coś do Piratów,oryginały lepiej prezentują się na półce niż kopie,no nie?

Tak ale taki pirat kupi orginalne opakowanie i wsadzi kopie i co ma ładnie na półce biggrin_prosty.gif

Nawet to na myśl mi nie przeszło,oryginał pudełko-płyta kopia-głupie połączenie nieprawdaż? :),choć wszystko jest możliwe,nawet nadruki moga sobie zrobić na płycie,za pomocą np.Light Scribe

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie denerwuje w piractwie najbardziej to, że ja wydaje pieniądze na gry itp., a ktoś ma to za darmo (nie piszcie mi, że nie musze wydawać, ponieważ też moge ściągnąć) ja mam takie coś, że myśle, że może mi przyjść odpowiednia służba zarekwirować kompa i kazać płacić kare, więc ja wole kupić gre. Rówież to jest denerwującego, że np. kolega ściąga jakąś gre, która ma np. co-op, ty kupiłeś tą gre i chcesz sobie pograć z nim, lecz on nie może bo pirata ma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o ściąganiu muzyki z sieci?

Moje zdanie jest zupełnie inne niż w sprawie gier, programów, filmów. Powinno to być zupełnie dozwolone, bo może ktoś chce posłuchać sobie muzyki w drodze do pracy, szkoły.Prawdziwy fan danego zespołu, nie będzie ściągał utworów tylko da zarobić zespołowi kupując płyty, chodząc na koncerty czy też kupując gadżety (koszulki, kubki). A nawet jeśli ktoś uważa to za piractwo to może słuchać, pobierać muzyke na licencji Creative Commons.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak dzisiaj zastanawiałem się dlaczego gracze gardzą i tępią piractwo.

Może dlatego, że dzięki nim rozprzestrzeniły się te wszystkie DRMy, programy niezbędne do grania (np. Uplay) itp. Mam im dziękować za te wszystkie "ulepszenia", które parę razy dały mi w kość?

Przecież taki pirat pobierze sobie z netu grę i co gracze do tego mają, jedynie ta firma która stworzyła ta grę może coś do tego mieć.

Gracze z tego mają nowe "lepsze" zabezpieczenia, które ta okradana firma wstawi do swojego kolejnego tytułu.

A na pewno niejeden z was czytających ten post ma jakąś pobraną grę na sumieniu.

Nawet kilka, ale nie będę się rozpisywał. Tu http://forum.cdactio...howtopic=168661 jest lista.

Również to jest denerwującego, że np. kolega ściąga jakąś grę, która ma np. co-op, ty kupiłeś tą grę i chcesz sobie pograć z nim, lecz on nie może bo pirata ma.

Nie, denerwujące jest tylko to, że kolega zdobył grę nielegalnie. To, że nie może w nią grać mogło by (choć nie zawsze) sprawić, że kupiłby oryginał i pogralibyście razem bez większych problemów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie sciaga najwiecej dzieciakow i ludzi ktorzy po prostu chca oszczedzic na rzeczach ktore moga miec za darmo, plujac na wszystkich dookola ;p wszystko kreci sie wokół kasy...

nie wierze ze ktos nigdy nie sciagnal jakiegos programu do sprawdzenia z jakims generatorem keykodow ;p ale majac mozliwosci zarobkowe, chocby nawet niewielkie, mozna kupywac przeciez tansze gry, albo z promocji, jak np na steam, tam sa takie promocje ze w sklepie na polce w pln gry sa drozsze ;) i wlasnie mnie to denerwuje w piractwie, ze czlowiek ma mozliwosc kupienia, lecz kombinuje zeby nie kupic, baa jak ma duzo czasu to sobie szpera po tym internecie i szuka crackow i witaminek...

do kupywania tez trzeba dojrzeć ;p docenic artystow, spojrzec z drugiej strony lustra, ze wszystko to robia ludzie, daja nam godziny zabawy i rozrywki, wkadaja czasem naprawde duzo pracy i zarwanych nocek, a jesli naprawde podoba nam sie produkt to dajmy im zarobic, niech rosna statystyki, niech inni widza ze ta branza idzie w gore i ludzie kupuja i mozna w to inwestowac, prosta logika, im wiecej kupuje, tym potem dostajemy lepsze produkty, bardziej dopracowane ;)

ale wiekszosc ludzi tego nie rozumie, baa nawet nie chce sie zaglebic w ten temat, wala gre, film, muzyke z neta, a po miesiacu kasuja i idzie w zapomnienie, piraci to ignoranci po prostu ;p bo jesli ktos ma jakies hobby, zainteresowania, to jest oczywistym naturalnym bodźcem miec np wosk ulubionego artysty i odpalic go w gramofonie ;) a to juz inna jakosc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piraci to ignoranci po prostu ;p

Heh, jak się okazuje, wg badań rynku to właśnie ci piraci kupują najwięcej (pomijając ludzi, którzy nigdy niczego nie kupią), bo mają świadomość tego, co kupują i dzięki poznawaniu nowych rzeczy chętniej wydają kasę. Co prawda te badania dotyczyły głównie rynku filmowego...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...