Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Massinio

Za wolni chodzący internet

Polecane posty

Rok temu podpisałem umowę z neostradą na 2 lata na internet 6mb. Po dostaniu tego internetu działał on cały czas z predkością 3-3.5mb wiec po miesiącu zadzwoniłem do nich i się spytałem czemu zamiast 6mb mam 3. Odpowiedzieli, że coś na lini musi sie ustabilizowac itp. Kilka miesiecy pozniej znów do nich zadzwonilem z tym samym pytaniem to stwierdzili, że mam wirusy na komputerze i to dlatego. Zrobiłem 2 formaty który nic nie dały net dalej działał z predkością 3mb. I znów dałem sobie spokój z tym, aż do dziś. Dostałem dziś telefon od neostrady, że jak przedłuże umowę to dostane internet 20mb. Zapytałem sie jak chcą mi dać 20 mb jak nawet 6 mi nie mogli dać. To sie zdziwili bo powiedzieli że mają takie łącza że spokojnie powinienem miec tego neta i kazali wejsc na swoja stronke i tam uruchomic jakis ich speedtest. I to jest bardzo dziwne bo u nich na speedtscie pokazywalo ze mam neta 7mb, a na wszystkich innych na necie ze 3-3.5 a sprawdzalem na jakis 10 speed testach. I co mam z tym zrobic skoro na ich speedtescie mam internet taki jaki teoretycznie powinienem miec a jak im powiem ze na innych speedtestach mam wolniejszego to pewnie powiedza ze to sa amatorskie speedtesty ktore pomiar maja niedokładny.

Z góry dzięki za odpowiedź

edit; o kurde ale wstyd zrobiłem literówke w tytule jakby jakiś mod był na tyle uprzejmy prosze to poprawić

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt za wolno Ci ściąga.

Filtr to biała kostka z gniazdem od której wychodzi kabelek.("Tak po krótce")

Wciśnij Alt+Ctrl+Delete w oknie które Ci się wyświetli w zakładce procesy kliknij w widok następnie wybierz kolumny i zaznacz "ptaszkiem" PID.

Następnie start>uruchom>CMD>Wisz komendę netstat -aon i wciskasz Enter

W oknie które Ci się wyświetli w kolumnie PID odczytujesz numery każdy numer odszukujesz w menedżerze zadań(Alt+Ctrl+Delete) w zakładce PID a w niej jest przypisany proces do tego numeru PID.Sprawdzasz Każdy proces w wyszukiwarce Google jeżeli nie ma nic podejrzanego dzwonisz do Orange niech Ci przyślą technika do sprawdzenia parametrów łącza.Jeżeli wszystko jest ok komputer nie jest zawirusowany to masz podstawy do płacenia mniej za wolniejsze łącze.

Mikrofirtr wygląda tak jak w linku

https://encrypted-tbn0.google.com/images?q=tbn:ANd9GcRoUIaurzYuraKLPblhZusPehgIsxKMz3MiXTeE5wKKgHKmgEWVzA

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech...

A patrzyłeś, na umowę, którą podpisywałeś?

Wielkimi literami pisało tam "Prędkość: do 6MB/s"

No i - to, że zrobisz format, nie znaczy, że usuniesz wirusy, one są tak skonstruowane, żeby przetrwać format.

edit; ja p* ale wstyd

Ja bym się raczej słownictwa w poście wstydził...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdzę, że masz wirusy, tylko, że format ich nie usuwa.

Jak chcesz sprawdzić, to przeskanuj programem Comodo Cleaning Essentials.

Co do słownictwa to nie mam sobie nic do zarzucenia bo moim zdaniem to nie jest przekleństwo

Problem w tym, że reszta społeczeństwa, twierdzi inaczej... a poza tym, nie zmieniałbyś chyba tego, gdybyś nie miał sobie nic do zarzucenia?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź na ten speedtest neostrady i jednoczesnie uruchom jakiś program do monitoringu sieci na kompie. Możliwa jest sytuacja, że faktycznie masz te 6Mb ale takie a nie inne ułożenie sieci szkieletowej powoduje, że gdzieś na połączeniu z serwerami, z którymi miałeś gorszy transfer, jest wąskie gardło. Możliwe jest też, że neostrada robi Cię w bambuko. Z obydwoma przypadkami się już spotkałem (w pierwszym nieiwele da się zrobić, w drugim prcedury prawne).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja moge sie wtracic i powiedziec ze neostrada robi cie po prostu w bambuko, mialem podobna sytuacje, z tym ze net dzialal jakis czas dobrze, a potem nagle predkosc zmalala o polowe oraz net sie rozlaczal, oczywiscie robilem ich durne pomysly na naprawienie tej sytuacji, jednak za 3cim razem powiedzialem dosyc, poprosilem o technika, aby sam ruszyl cztery litery i sprawdzil, wyszlo to na tym ze mial przyjsc a nikt nie przyszedl, kolejny telefon a neostrada nagle sobie wymyslila ze centrala sie przeniosla i jestem nagle za daleko ;p a sasiad obok byl chyba blizej bo tez mial neo i zero problemow ;p oni maja jakies dziwne zapchane lacza i nie wiedza kogo i gdzie upychac na nich -.-

na twoim miejscu po prostu bym dzwonil i zamowil osobe z neostrady aby przyszla i sprawdzila skrzynke ogolna, i komputer u ciebie, ta osoba powinna miec takze laptopa, na ktorym powinna ztestowac lacze w twoim domu, daje glowe ze wina nie lezy u ciebie, jesli robilem 2 formaty to komp swiezutki, oraz raczej logicznie myslac jesli juz sa wirusy to internetu nie ma, albo jest zamulony, a nie jak w twoim wypadku stale 300 kb/s ...

ja rozwiazalem umowe z neo, chcieli mi wcisnac ta sama cene za polowe predkosci, gosc sie oburzyl jak powiedzialem ze tak nie mozna traktowac klijentow, heh, zerwanie jest darmowe, wynika z ich winy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zaniosłem komputer do informatyka który zformatował mi znowu komputer i dziś zadzwoniłem do neostrady znów się kłócić o to, że mam za wolnego neta i powiedziałem żeby przysłali technika. Więc okazało się, że niby mam w telewizji ktorą mam od neostrady jakiś pakiet HD o ktorym pierwsze słysze i go nie mam i on pobiera mi 4mb neta. Jutro technik przyjedzie znowu i wszystko sie wyjasni. Dzieki wielkie wszystkim za odpowiedzi. Mozna temat zamknac

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

No i - to, że zrobisz format, nie znaczy, że usuniesz wirusy, one są tak skonstruowane, żeby przetrwać format.

@helmud7543

Jaka ścieżka prawna?

Mowa o prędkości do x Mb/s.

Orange nic nie gwarantuje.

Uczepiłeś się tych wirusów jak rzep psiego ogona, jak juz ktos wyżej napisał jakbym miał wirusy to bym nie miał cały czas przez rok takiej samej predkosci neta. Z reszta napisałem już, że to wina tego, że wcisneli mi bez mojego pozwolenia pakiet HD który pobiera 4mb neta. A jak już tak mówisz o tych wirusach to chociaż powiedz jak mam niby sprawdzić czy mam te całe wirusy które przetrwaja format

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopytaj się o ten pakiet HD bo mi tu coś dziwnie wygląda.

Co do wirusów - sprawdź, czy jakiś program nie zabiera łącza (nie transferuje danych w tle).

Nazw samych wirusów, które są w stanie przetrwać format nie pamiętam, ale znane mi są z doświadczenia przynajmniej dwa sposoby na ich przetrwanie:

1. Wirus w MBR - co byś nie sformatował on i tak zostanie. No, chyba, że wyzerujesz MBR ale wtedy wszystkie partycje musisz założyć od nowa.

2. Wirus, którego plik wykonywalny znajduje się w głównym drzewie partycji. Jeżeli masz tylko jedną partycję to formatowanie go usunie. Jeśli kilka, to sformatowana partycja zostanie nim zarażona od drugiej zainfekowanej partycji, przy próbie jej wczytania (czyli nawet na etapie uruchamiania instalatora Windows). Tu także pomaga wyzerowanie MBR, usunięcie wszystkich istniejących partycji lub usnięcie pliku wykonywalnego wirusa za pomocą systemu Linux (z pod Linuxa plik będzie widoczny, w zależności od wirusa może on też pod Linuxem stracić możliwość działania) z każdej partycji.

Jeden i drugi typ jest wykrywany przez programy antywirusowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaspersky mi nic nie wykrywa. Co do tego pakietu HD to sa jakieś kanały hd i technik mi powiedział, że mam internet 10mb co pierwsze słysze i z tych 10mb 4mb zabieraja te kanaly. Dzis technik przyjedzie jeszcze raz bo wczoraj zapomniał laptopa i wszystko wyjasni.

edit: Ok technicy przyjechali i mam neta takiego jakiego powininem miec. Okazalo sie że telewizja którą mam pobiera 4mb neta i pobierała ona z moich 6mb. A powinno być 10mb z czego 4 idzie na telewizje. Dokladnie nie wiem o co chodzilo ale juz wszystko jest ok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...