Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Athard

Rozwiązany: Nie czyta dysku ATA po zastosowaniu przejściówki

Polecane posty

Witam, mam problem z moim dyskiem ATA, którego chce podłączyć do płyty głównej, gdzie są jedynie wejścia SATA. Zakupiłem odpowiednią przejściówkę (Przejściówka SATA (płyta główna) na ATA (urządzenie) Logilink) I podłączam ją do sprzętu, aby zainstalować na nim windowsa, jednak przed instalacją wyskakuje informacja, że nie można znaleźć dysku, należy zainstalować sterowniki, jednak tych nigdy nie potrzebowałem. Ze zwłok starego kompa wyciągnąłem 2 dyski 160 gb ATA (PATA) i oba nie były czytane. reszta sprzętu jest nowa, wszystko działa oprócz dysku (konfiguracje właściwie z CD-A i3 2120, ATI RADEON HD 7750, Asrock H61M-S) Słyszałem, o tym, że zworki należy ustawić na master, co robię (na 1 dysku każe usunąć wszystkie, na drugim podłączyć 2 z lewej strony) a także coś zrobić ze zworką na adapterze, podobno wiele osób miało z tym problem, taki jak ja, co mogę zrobić, aby zaczęło czytać dysk?

EDIT : okazało się, że zasilanie do przejściówki było źle podłączone, dysk działa, temat do zamknięcia

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...