Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smok

Sony Bravia Pytanie

Polecane posty

O ile masz HDMI w dekoderze. Jeśli nie, to zapytaj providera czy Ci wymienią, możliwe nawet że zrobią to za darmo.

Najlepiej pytaj o dekoder z wyjściem HDMI i funkcją upscaling, odpowiada ona za sztuczne podnoszenie rozdzielczości przesyłanego obrazu. Procesor w dekoderze podnosi rozdzielczość obrazu. Brzmi to dziwnie, ale w praktyce faktycznie widać poprawę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o "zwykłe" oglądanie telewizji i uwzględniając podłączony kabel - jest IMO wszystko normalnie (miałem wiele telewizorów, między innymi ten, który teraz posiadasz, więc możesz mi zaufać, iż takowe "zjawisko" jest w pełni normalne, amen (aczkolwiek bez przesady) :)).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz po prostu to, co telewizor otrzymuje poprzez euro-złącze.

Pooglądaj sobie trochę np. TVP1 HD z naziemnej, nadawane bodajże w 1080i.

Jakość jest świetna, jeśli się zapewni dobre połączenie (dobry hdmi nie jest strasznie drogi, w zasadzie nie ma zbytnio znaczenia jaki, chyba że jakaś chińszczyzna za 5zł).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem kabel hdmi do konsoli sony. Faktycznie jest różnica, testowałem na filmie "Van Helsing" która była dołączona do cd action. Ale jak się bardzo blisko podejdzie to jednak nie jest jeszcze troche niedoskonałości. Co ciekawe, mogę tym kablem podłączyć też dekoder z vectry, ale tam to jakość obrazu jest bardzo słaba nawet w programach hd. Mam jeszcze jeden problem, cztery duże jasne plamy na ekranie bardziej na lewą strone, przez co w tamtych okolicach czerń jest bardzo słaba. Co to może być?? Ale tylko je widać wtedy kiedy kolor jest czarny, przy kolorowych scenach jest wporządku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepalone piksele czy coś? Nie wiem, nie znam się albo ten telewizor po prostu ma nierównomierne podświetlenie matrycy, dlatego jedna strona świeci mocniej niż druga. Ok, podłączyłeś ten dekoder pod HDMI do dekodera, ale czy zmieniłeś źródło obrazu w TV? U mnie np. trzeba za każdym razem zmieniać ze zwykłego na HDMI i wtedy poprawa jakości obrazu jest bardzo widoczna, nawet z bardzo bliska nie widzę żadnych skaz obrazu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy hmm nie wiem :) Wchodze w HDMI. Hmm a z tym obrazem to myślałem że to normalne że z bliska są jakieś piksele widoczne, może ty oglądasz filmy w full hd blue ray?? Co do tego podświetlenia to są to równe plamy światła, symetrycznie 4 więc to nie przepalone piksele.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i ten telewizor albo model, który posiadasz charakteryzuje się taką właśnie wadą ekranu. Idealnie gładki obraz mam nie tylko w filmach Blu-Ray, ale także podczas oglądania normalnej telewizji HD, jak np. Discovery HD Showcase. Nie wiem, może Twój dekoder nie obsługuje np. 1080p czy coś, nie znam się na tym, ale mówię Ci jak u mnie jest. Gdy włączam telewizor to też nie mam od razu połączenia HDMI, a dopiero muszę go przełączyć pilotem. Niestety nie znalazłem u siebie opcji, by TV od razu startował z HDMI :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...