Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

cubek28

Rozwiązany: Battlefield 3 i Orange Freedom Pro

Polecane posty

Witam, właśnie zastanawiam się nad zakupem BF3 głównie z myślą o multi. Jednak mój internet to Orange Freedom Pro z routerem Axesstel MV 410. Mam 13 GB limitu, starcza spokojnie na cały miesiąc więc internet działa cały czas z pełną prędkością. Zasięg mam bardzo dobry, na routerze lampka świeci się na zielono, sterowniki z kompletu pokazują 5/5 kresek. Moja konfiguracja komputera:

I5 2500k 3,3 GHz

Asus HD 6850

4 GB pamięci RAM.

Nie zależy mi na najwyższych detalach, mogą być nawet niskie, chodzi o brak lagów.

Według Speedtestu mój ping za pierwszym razem wyniósł 94, za drugim 86 (włączone kilak kart, gg oraz xfire). W Call of Duty MW1 miałem ping w multi na poziomie 90-100.

Czy w Battlefielda 3 możliwa będzie gra multiplayer bez lagów?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 Gb nie tak łatwo zużyć wink_prosty.gif Zabrałem dziś router do kumpla, na max detalach ping był na poziomie 100-120, zauważalne lagi. Czy na minimalnych ustawieniach byłoby lepiej?

Sprawdziłem ping jeszcze raz, teraz sieć jest trochę mniej przeciążona. Według speedtestu wynosi on 71, natomiast pingtest pokazuje 53.

Nadal nie ma sensu kupować?

Dodam jeszcze, że w coda grałem cały czas na jednym serwerze, może ping na poziomie 100 był jego zasługą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13GB jest banalnie łatwo wyczerpać, zwłaszcza że po zakupie BFa3 masz 2x2GB do ściągnięcia w patchach fakt jednorazowo.

Przy pingu 90-100 zapomnij ze w BFie w coś trafisz. Internet od Oragne mobilny czy jak go tam zwał nie nadają się do gier chyba ze strategi i RPG. FPsy odpadają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darmowe noce i owszem, posiadam, ale ogólnie nie chodziło mi o to, że limit szybko pójdzie tylko czy będzie można grać online bez lagów. Udało mi się wygrać licytację w dość niskiej cenie, w następnym tygodniu powinienem otrzymać grę, wtedy przekonam się jak będzie z multi, jeśli tak jak mówicie nie pozostanie mi nic innego jak odsprzedanie gry lub wymiana.

P.S. COD MW3 ma podobne wymagania, czy także gra multi raczej nie wchodzi w grę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to jest w strzelankach,ja przy pingu 200 gram w NFS The Run,i jest ok.tyle że z serwerami od EA jest tak że nieraz się nie połączysz albo cię z nienacka rozłączy,najlepiej grać w nocy,gdyż serwer jest mniej obciążony

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobrałem aktualizację i zacząłem grać w bfa. Na serwerze z kilkunastoma osobami ping jest na poziomie 80, zero lagów. Natomiast dodatek do Windowsa Network Meter po prostu zgłupiał kiedy gram multi, wskazuję że przez ~30 min grania wysłanych zostało 30 mb a pobranych 10 mb co jest raczej niemożliwe, cod4 pobiera więcej danych. Także ile mniej więcej rzeczywiście przez ten czas przeszło danych? Wystarczy szacunek na oko, bliżej 100mb czy może 500 mb?

@stig44 Dokładnie, radiówka w ogóle nie przeszkadza. Może wiesz ile u Ciebie "zjada" limitu granie w bfa?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy pingu 90-100 zapomnij ze w BFie w coś trafisz. Internet od Oragne mobilny czy jak go tam zwał nie nadają się do gier chyba ze strategi i RPG. FPsy odpadają.

Bzdura totalna. Mam taki sam internet tylko że z limitem 6 GB i bez żadnych problemów gram w BF3 oraz wiele innych FPS'ów z pingiem na poziomie 100-150. Nawet gdy wyczerpię limit to można normalnie grać, choć maksymalnie na 32 graczy(na więcej laguje), a muszę dodać że prędkość z wyczerpanym limitem spada wtedy przy pobieraniu do ok. 10 KB/s

@cubek28

Jeżeli to sobie przeliczyć to:

Na 32 graczy przy prędkości pobierania 8 KB/s(wyczerpany limit) gra się dobrze, upload to wtedy jakieś 2-4 KB/s co daje ok. 12 KB/s czerpania transferu. 12*60=720 KB/min co w przeliczeniu 720*60 daje 43200 KB/h, a więc coś około 40-45 MB/h. Przy graniu na 48/64 graczy można trochę dodać, co dawało by jakieś 70-80 MB na godzinę grania smile_prosty.gif.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...