Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

JohnBelushi

Rozwiązany: Windows 7 na tym kompie?

Polecane posty

Nie wiem gdzie było napisane, że przy 512 mb pójdzie Windows 7 spokojnie.

http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows7/products/system-requirements tutaj masz minimalne wymagania. A by system działał szybko i sprawnie to dla 32 bit potrzeba od 1.5 - 2 gb ramu a przy 64 bit od 2 gb wzwyż.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest napisane tak:

O tu

Cytat z innego forum:

Windows 7/XP na 512mb ramu

Który według was system szybciej chodzi na takiej

konfiguracji?

512 mb ram ddr 400

AMD Sempron 2600+ 1.8 GHz (podkręcony do

1.99)

GeForce FX 5500 256 MB

Wiem, że od razu każdy napisze coś w stylu

"człowieku, to chyba jasne, że XP!", ale czekam na

kogoś, kto twierdzi inaczej i to udowodni.

Aktualnie działam na Windows 7 i działa

znakomicie, nawet lepiej niż Windows XP z

zainstalowanym Service Packiem 3. Nie mam

żadnych zastrzeżeń, jedynie to mnie zmartwiło to

to, że w grach mam kilka FPS'ów mniej, ale warto

było.

Piszcie jak sądzicie.

PS: na tej karcie działa mi aero

Więc?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałeś komentarze? To, że napisali o "prawidłowym" działaniu Windows'a 7 na 512 mb ramu to bzdura. Jeśli będziesz korzystał z tego komputera przy 7 tak samo jak na XP, to będziesz bardzo zawiedziony pracą systemu. 7 pobiera na sam system około tyle pamięci ile Ty posiadasz a jak uruchomisz wystarczy, że przeglądarkę internetowa + coś jeszcze to szybkości nie będziesz miał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Ubuntu jest dużo programów (instaluje się z centrum aplikacji).

Ale, KDE w zasadzie jest bardziej do windowsa podobne, więc albo kUbuntu, albo Bridge Linux w wersji KDE (ale, trzeba będzie instalować programy konsolą, co w zasadzie jest banalnie proste - wystarczy wpisać parę słów, zatwierdzić enterem i gotowe :)

Mogę dać link do opisu spolszczania i konfiguracji Bridge'a.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadając na pytanie z tematu: Windows 7 zadziała na tej konfiguracji ale nie będzie to praca komfortowa. Po zainstalowaniu kiloku programów, które będą się uruchamiać ze startem systemu, zacznie mulić niemiłosiernie (nawet w takich aplikacjach jak edytor tekstu). Ponadto, jeśli zechcesz użyć trybu Aero to zapcha to dosyć mocno procesor (wiem, że korzysta głównie z grafiki ale obciąża rówqnież procesor). Dodatkowo, dysk 80GB sugeruje starszą technologię (z racji małej ilości RAM będzie bardzo intensywnie korzystał z pliku wymiany co dodatkowo nie wpłynie pozytywnie na wydajność). Gry będą działać (jak już się gra załaduje to jako - tako zadziała). Jeśli masz możliwość przetestowania Windows 7 na tym komputerze, to po prostu to zrób - sam ocenisz, czy da się pracować (da się tylko trzeba miećź cierpliwość - ja przez dwa lata pracowałem na podobnej konfiguracji - Athlon XP 2600+, 512MB RAM i Radeon 9600SE - dało się ale nie każdy miał cierpliwość do korzystania z mojego komputera - co miało swoje plusy w mieszkaniu studenckim - nikt mi na kompa nie właził :-)).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...