Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

edwin20

Internet - limit - pytania

Polecane posty

Witam

Mam internet bezprzewodowy, z limitem danych. Po przekroczeniu limitu prędkość spada do 10kb/s. Czy to zależy od szybkości internetu? Ponieważ mam 1Mb/s, więc jeśli będę miał dajmy 10Mb/s to prędkość po wyczerpaniu limitu wzrośnie? Czy zależy to od umowy? Czyli np. pisze, że po wyczerpaniu prędkość spada do 10kb/s?

Aktualnie mam Orange Freedom Pro. Ale po wyczerpaniu limitu nie idze obejrzeć filmiku na yoyube itp. A proponowali dziś na przedłużenie umowy nowy router, który ma prędkość do 10Mb/s, ale powiedzieli, że poniżej 9Mb/s nie spadnie. Co myślicie?

Czy jest internet bezprzewodowy bez limitu? Mój znajomy ma bezprzewodowy z takiej małej firmy oferującej taki internet, działającej w zasięgu powiatu, mówi, że nie ma limitu, to możliwe?

Oraz od razu zapytam - Czy łącząc się z internetem, tworzę nowe IP dla komputera? mam na myśli łączenie przez program (program od Orange) i w nim się połączam i rozłączam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. W przypadku T-Mobile (ich umowę dokładnie czytałem), spada do 16kb/s, przy czym mocno to zależy od aktualnego obciążenia ich sieci (jak jest małe, to możee być więcej).

W Playu jest chyba podobnie, w Orange pewnie też.

2. Cóż, co do routera - nie mówili prawdy, bo:

- jak sieć będzie mocno obciążona, to i 1Mb/s może być trudno uzyskać

- jak przekroczysz limit, to spadnie

- jak w nadajnik trzaśnie samolot (coś z ich wewnętrzną siecią się stanie), to też zapewne spadnie

3. Twój znajomy, pomylił trochę pojęcia.

On, ma internet dostarczany w technologii WiMax/Wifi, a Ty, od operatora komórkowego.

4. Nie, jest ono albo stałe, albo przydzielane z puli operatora, którą on dysponuje (tj. ma ileś tam adresów i daje użytkownikom używane, czasem w przypadku IPv6, nówki).

5. Program tak naprawdę jest tworzony orzez programistów producent modemu (np. ZTE, Huawei, ew. jakiś przez nich kupiony) i dostosowywany pod konkretnych operatorów (znaczki).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź Inea i Netia, oni dosyć mocno inwestowali w tą technologię.

Bo nikt Ci nie powie, bez znania dokładnego adresu - u mnie, jest np. tak, że do sieci Inea, mam 1km za daleko :rozpacz:

A że podawanie w internecie swojego adresu jest głupotą, to lepiej sam sprawdź (IInea i Netia mają mapki zasięgu na swoich stronach).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Myślisz, że gdyby miał możliwość wzięcia innego internetu, to dalej siedziałby na bezprzewodowym? Troche logiki...

Co do autora - internet bezprzewodowy jest możliwy. Musisz poszukać w swoim regionie takich usług, ale nie licz też na super prędkość. Mam kolege który mieszka prawie, przy antenie, a zasieg jest i tak nie zadowalający. Musisz poszukać, popytać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedewszystkim,sprawdź po kolei oferty operatorów od bezprzewodowego internetu i wybierz taki jaki ci bedzie odpowiadał,sprawdź również mapę zasięgu danej sieci czy znajdujesz się w niej,w przypadku Play(ja tak mam)po wyczerpaniu limitu,żre ci z konta,nie wiem ile dokładnie to wychodzi w mb,ale pozostają jeszcze w tej sieci takie oferty jak bezpłatne noce,i wyższa prędkość,w Play do 4mb/s

Pytanie tylko czy chcesz podpisywać umowę,czy jednak bierzesz neta na kartę

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Niebezimienny: Dobrze to ująłeś, z tą logiką.

Mieszkam w małej wsi, gdzie kabel od telefonu był wiele razy przecinany i teraz max prędkość takiego neta to 512 a nie wiadomo czy tyle poleci. Także odpada. Pytałem, dzwoniłem, i raczej nic (jeden gość miał się dzisiaj odezwać czy łapie w mojej miejscowości zasięg, a się nie odezwał, więc...). A Play odpada jeśli po wyczerpaniu limitu jeszcze płacić. Już wolę Orange gdzie po prostu prędkość spada. Myślałem już nad pakietem "szczęśliwe godziny" ale, od września będę wstawał o szóstej rano, bo idę do szkoły. A wiecie może, czy można starać się o wnioski czy coś o odbiornik. PS. 4,5KM ode mnie jest Centrum Kultury które udostępnia darmowe Wi-Fi, czy złapę się na jakimś routerze?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Play'u prędkość po prostu spada...

Co do Centrum Kultury - trzeba by dać parę mocnych anten.

A poza tym, wiesz czym się takie w-fi charakteryuje?

Każdy może z łatwością przechwytywać hasła itd.

A co do internetu - bierz tą Netię, 512kb/s, to szybciej niż 16 (jak się wyczerpie limit)...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj ofert internetu mobilnego dla firm - kolega miał takie coś z Orange (nie pamiętam jaka to była taryfa, było to 3 lata temu) - jest to odpowiednio droższe ale prędkość jest bardzo wysoka, limit danych wysoki a po przekroczeniu limitu prędkość spadała do poziomu, która nadal umożliwiał sensowne przeglądanie neta (aczkolwiek teraz coraz więcej filmików na youtube ma duży rozmiar i niekoniecznie umożliwi to omfortowe przeglądanie youtube).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...