Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

TimeX

Battlefield 3 powoduje BSoD

Polecane posty

Witam,

od 12 sierpnia podczas rozgrywki w Battlefield 3 miałem już trzy ekrany śmierci. Wiem, że za chwilę nastąpi BSoD po tym: postać w BF 3 nie ma rąk. Nie mogę strzelać, animacje np. wchodzenia po drabince się nie rozgrywają. Jestem w punkcie A, chwila wciskania W i jestem na górze drabinki.

Minuta i BSoD.

Konfiguracja komputera:

Ati Radeon HD 5850

Intel Core 2 Quad 2,4 GHz

Vista 32-bitowa

HDD 500 GB 7200 RPM

2x2GB RAM

Zasilacz: Chieftec 500W

Przepisałem to, co uznałem za stosowne przepisać z ekranu śmierci (pliku zrzutu nie załączę, gdyż najzwyklej w świecie one się nie zapisują, pomimo włączenia zrzutów z jądra systemu ...):


Kernel_Dump_Inpage_Error
Stop: 0x0000007A (0xc05dF578, 0xC000000E, 0x5DBS0860, 0xBBEAFA9x)
ataport.SYS - adress BBEA9A base at BBEA0000, datestamp 49e01eee

Po ataport.SYS wnioskowałbym, że jest to problem natury sprzętowej, z grafiką.

Przy niektórych grach się denerwuję, fakt, ale rzucam zazwyczaj mięchem, komputer nie doznaje ode mnie przemocy fizycznej.

Gdyby czegoś brakowało, uzupełnię wszelkie informacje.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomsto100

Sprawdzę w najbliższym czasie. Ale jest to o tyle dziwne, że BF 3 się wywala, a taki BC 2 nie. W dodatku, F NV i Skyrim również się nie wywalają, a Skyrim należy raczej do ciut bardziej wymagających gier niż BF 3 (otwarty świat chociażby).

Mały update: najpewniej jest to problem z dyskiem


Sterownik wykrył błąd kontrolera na \Device\Ide\IdePort2.

(choć narzędzie CHKDSK nie wykazuje żadnych problemów). Kiedy BF 3 mi się zatnie, system nie może wstać, bo nie wykrywa go. Reset i dopiero wtedy komputer wstaje.

Ile ten test powinien trwać? 5 minut? 10? Czy godzinę?

Edit:

Fail. Dwa testy na wersji portable zakończyły się fiaskiem. Test trwa, trwa, i nagle monitor gaśnie, w głośnikach słychać trzaski, system łapie całkowitą zwiechę. Karta graficzna lub zasilacz?

Edit2:

Próbowałem zmienić ustawienia dotyczące wiatraka w Catalyst Control Center. Jednak zmiana nic nie dała. Nie było głośniejszych obrotów wentylatora <- fail. Włączenie funkcji Graphics Overdrive umożliwiło zmianę szybkości wiatraczka.

Edit3:

Nawet wiatraczek ustawiony na 100% nie pomógł, znowu była zwiecha. Test się wiesza gdzieś w okolicy drugiej minuty (pierwsza minuta to okres przygotowawczy). Na innym forum napisali, że może to być problem RAMu. To też go sprawdzę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CPU dochodzi do 90 stopni, ale najpewniej to moja wina, bo położyłem za dużo pasty, i wentylator świruje, bo niby jest chłodno (chłodzenie jest dociśnięte). I nie ma to nic do rzeczy, bo 12 sierpnia nie zmieniałem pasty, a nadal się to działo.

Najpewniej winnym jest RAM. W memtest86+ trzy próby pamięci w dualu skończyły się fiaskiem. Każdy zawiesił system.

Z kolei pojedynczo BF 3 multi działa. Sprawdzałem kości memtestem pojedynczo, nie było błędów. Jedną sprawdzałem w obydwu slotach, problemów brak. Testy zrobiłem również w BF 3. I dało radę.

Obstawiam albo problemy z napięciami, albo pamięci w dualu są walnięte.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skyrim należy raczej do ciut bardziej wymagających gier niż BF 3 (otwarty świat chociażby).

Bzdura, różnice pomiędzy nimi, są minimalne, bo odpalając grę z mniejszymi wymaganiami, masz więcej kl/s.

CPU dochodzi do 90 stopni

To temperatura niebezpieczna dla procesora, z tego powodu, OCCT się wyłącza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OCCT wcześniej sie nie wyłączał, a zawieszał. Teraz już jestem prawie że pewny, że jest to problem RAMu. W dualu memtest86+ zawiesił się w tym samym momencie dwa razy pod rząd. Na

b030c1c6

, czas to 3:13 (pierwszy test zawiesił się sekundę później, 3:14).

Dziwne tylko jest to, że BF 3 sprawia problemy, a inne testowane gry, jak wspomniany Skyrim i F NV nie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...