Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

exploder1531

Kilka problemów z systemem - głównie BSoD

Polecane posty

1. Bardzo często otrzymuję BSoD, a po stop pojawia się zawsze albo:

"0x0000008E" lub

"0x00000050".

Jest to bardzo częste, pojawia się czasami podczas oglądania filmików na YouTube przy użyciu przeglądarki Google Chrome, bywa też że gdy gram. Jest to chyba najpoważniejszy z moich problemów. (mam nadzieję, że to wina oprogramowania, nie sprzętu)

Z tych mniej ważnych problemów.

2. Często pojedyncze kliknięcie przycisku myszy Windows odbiera jako dwuklik.

3. Podczas przytrzymywania dowolnego klawisza klawiatury zamiast pisać cały czas np literę "w", zamiast pisać cały czas tą literę do czasu aż puszczę lub skończy się miejsce w edytorze tekstu, pojawia się tylko jednokrotnie. To samo jak przytrzymam dowolny inny klawisz.

4. Podczas oglądania YouTube na Google Chrome, cały interfejs "skacze". Przesuwa się o 0,1 cm w różne strony, jednak nie przesuwa się za daleko. Jest to strasznie wkurzające. W przypadku jak najadę kursorem na czerwony pasek, cały filmik też skacze.

5. W "Mój komputer" wszystko się wymieszało, w sensie nie ma podziału na dyski, stacje dysków etc.

Nie zmieniałem żadnych opcji w Windowsie poza wyłączeniem akceleracji myszki. Sterowniki w większości aktualne, pomijając te, podczas aktualizacji których były problemy, jak nie działająca myszka czy brak internetu.

Nie wiem czy się przyda, ale podać się powinno:

System - Windows XP

Karta Graficzna - GeForce 9600 GT

Procesor - AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 5000+ (właściwie 2)

Pamięć - 2048MB RAM

Jeżeli trzeba podać coś jeszcze z chęcią to umieszczę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Podaj zasilacz.

2. Zrób skan systemu, zapewne jest zasyfiony.

Najpierw Comodo Cleaning Essentials, później Dr.Web CureIT (w obydwu, skanowanie full, ale w przypadku Dr.Web trochę to trwa).

3. Jak nic nie wykryje (co jest raczej nierealne), lub jak wykryje i usuniesz to, to przeskanuj rejestr CCleanerem, usuń wszystkie błędy (skanuj i usuwaj aż się nie będą pojawiać), później przeskanuj w poszukiwaniu śmieci - patrz, co jest zaznaczone, bo inaczej usuniesz historie przeglądarki).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porada - pobierz ze strony Comodo, lub dobrychprogramów (uwaga, na podróbkę - dobre(myślink)programy.pl, to coś w stylu pobieraczka, dodatkowo łamią prawa autorskie).

A zresztą, nie ma co ściągać zapewne - winowajca, to na 90% Feel.

Spróbuj z dobrym zasilacze, czy problem ustąpi.

PS. Za ~30zł można kupić używane Fortrony 300/350W, które maja dużo więcej mocy od Feela, spokojnie do Twojej konfiguracji starczą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit

Akurat ze strony Comodo tak wolno pobiera, a wszystkie inne (w tym dobreprogramy) automatycznie automatycznie pobierają ze strony Comodo. To już nieaktualne. Teraz zaczęło normalnie pobierać po 500 kB/s.

A co do zasilacza, to nie znam się z bardzo na nich, ale wydaje mi się, że mówisz o tym zasilaczu.

http://allegro.pl/za...html#tabsAnchor

Ale pozostaje jeszcze kwestia montażu. Czy taka wymiana jest prosta (w życiu rozkręcałem jedynie komputer aby go wyczyścić w środku), czy lepiej zapłacić dla specjalisty?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprowadza się do odkręcenia bocznej ścianki, odkręcenia zasilacza (na tylnej ściance są śrubki od tego), odłączenia kabli zasilania (idących od zasilacza) od płyty głównej, karty graficznej, dysków twardych i napędu, wyjęcia zasilacza z obudowy.

Następnie włożenie nowego, przypięcie kabli, przykręcenie nowego i gotowe.

Bardzo prosta operacja.

A co do modelu zasilacza - napisz w "Składamy komputer - kupujemy części", bo paru modeli teraz nie ma, a nie wiem, który z aktualnie dostępnych jest najlepszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...