Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

DZBeta

Nie mogę zalogować się do systemu Windows 7.

Polecane posty

Zacznę od tego, że postanowiłem sobie uruchomić swój zewnętrzny HDD. Wszystko było okej, ale komputer go nie wykrył (po raz pierwszy zresztą). Okazało się jednak, że wykrył go bez problemu, gdy podłączyłem go do innego portu USB. Troszkę mnie to jednak zirytowało, więc postanowiłem zresetować komputer. I znowu wszystko pięknie, pojawia mi się ekran logowania, wpisuję hasło i pojawia mi się napis Zapraszamy!. No i niestety, to zapraszanie trwa wieczność. Jakby to miało jakiekolwiek znaczenie, to dodam, że kółeczko symbolizujące ładowanie obok cały czas jest w ruchu. Nie pomogły liczne resety, próbowałem także odłączania wszystkich urządzeń podłączonych do komputera, nie udało mi się zalogować do systemu także w trybie awaryjnym. Sprawdziłem nawet, czy wszystkie kabelki do dysku są prawidłowo podłączone, ale wszystko jest w największym porządku. Bardzo zależy mi na tym, aby udało się rozwiązać ten problem bez formatowania dysku, gdyż PC'ta mam od niecałego tygodnia i niezbyt mi się uśmiecha ponowne wgrywanie systemu, sterowników, oprogramowania itp. Konfigurację komputera znajdziecie w mojej sygnaturce (trzeci zestaw), jeżeli chodzi o sam system to jest to Home Premium.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie wpisujesz niepoprawne hasło, przy Winzgorzie z błędami w rejestrze (które dostajesz gratis do nówki, tuż po instalacji systemu), nawet jeśli wpisze się złe hasło, to pokazuje się ładowanie (i tylko ono).

Jeśli jest inaczej, to zwykli użytkownicy raczej dużo w tej sprawie nie zdziałają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiemy co jest, dlatego wymienię najbardziej prawdopodbne możliwości. Według mnie, sądząc po objawach to albo ujawnia się bug w zasilaniu USB (może być sprzętowy lub softowy - pierwszy ujawnia się już po uruchomieniu komputera, drugi tylko w Windows lub innym systemie operacyjnym, która ma wadliwy sterownik, oba często dają się zniwelować na jakiś czas poprzez podłączenie dysku do innnego USB, dotyczą sprzętu USB wymagającego dobrego zasilania czyli dysków, zwłaszcza 2,5 cala nie mające własnego zasilacza - ale nie tylko, zewnętrznych napędów dysków optycznych, drukarek, skanerów, modemów ADSL, w skrajnych przypadkach - gdy napięcie bardzo spada - myszek optycznych i niektórych klawiatur), nie wyrabia zasilacz albo pada sam dysk. Podaj SMART dysku (pewnie będziesz się musiał z tym namęczyć - w dziale Sprzęt na tym forum jest solidny poradnik na ten temat, poczytaj). Podłącz dysk do jeszcze innego złącza USB, jak wyczerpiesz wszystkie gniazda to zacznij od nowa jeszcze raz (czasami dane gniazdo zaczyna prawidłowo działać po... próbie użycia na wszystkich innych gniazdach - komputer potrafi się zachowywać jak bestia z piekła rodem :-)).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...