Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gtxxx

Chrome - dlaczego do prostej przeglądarki dorzucili tyle badziewia.

Polecane posty

Chrome było prostą i szybką przeglądarką. A co się z nią dzieje teraz?Sprawdźcie na waszych hdd ile zajmują przechowywane przez nią dane. A to dopiero początek.

Chrome z uporem maniaka wciska nam funkcję logowania i synchronizacji. Jeśli się nie zalogujesz, odmawia posłuszeństwa. Średnio co drugie uruchomienie, przeglądarka zawiesza się na moim pc i nie otwiera strony startowej, lub otwiera swoją firmową badziewną stronę. Witryny doczytują się pięć razy wolniej niż w explorerze. ocb?

Jak wyłączyć na stałe logowanie i synchronizację? Jak przywrócić podstawową funkcjonalność chrome sprzed tej chorej chmurnej rewolucji, która odbiera rozum programistom? Niedługo mój otwieracz do konserw też będzie się łączył z chmurą, by pobrać spersonalizowane ustawienia użytkownika nim otworzy puszkę.

W pomocy znalazłem jedynie informacje jak konfigurować tę usługę, gdy już się jest zalogowanym. Ja się nie zaloguję. Prędzej usunę to g.

Rozumiem, że ludziom to odpowiada i niech się tym cieszą, ale tym którzy tego nie chcą dajcie możliwość prostego wyłączenia tego badziewia! Połowa sprzętu podczas startu systemu chce się łączyć z chmurą, by pobrać informacje konfiguracyjne (klawiatura, mysz i tak dalej). AAAAAAA! Ratunku! I tak dla przykładu w oprogramowaniu Razer Synapse 2.0 nie znalazłem opcji która umożliwiłaby mi wyłączenie synchronizacji z chmurą. Jeszcze raz AAAAAAA! Ratunku!

Najlepsze, że na onecie w "twardym resecie" promuje się google jako najlepszą i najszybszą przeglądarkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. A że tak się spytam, czemu sie nie zalogujesz?, Ja jakoś sie zalogowałem, i jak np. będe na innym komputerze i tam tez się zaloguje to wszystkie ustawienia adblock jak i inne wtyczki + theme sie same instalują.

2. Po co ci strona startowa jak pasek na samej gorze do wpisywania adresu pozwala na wyszukiwanie bezpośrednio? wpisz byle co bez www. Dodatkowo mozesz przypiąć kartę ze stroną: będzie ona tam zawsze przy starcie.

3. Jeżeli ci się coś nie podoba w tej przeglądarce, nie używaj jej sprawa prosta. Wróć do swojego IE który jest wg. ciebie szybszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad1. Nie zaloguję się. To nie powinno być obowiązkowe! Mnie te funkcjonalności nie interesują.

Ad2. Po co mi strona startowa...boszszsz...to może po co mi wogóle przeglądarka. ;]

Ad3. Nie pasuje mi to badziewie. Kiedyś tego używałem, ponieważ było szybkie a teraz leci do śmieci - jest rym!

Pozdrawiam.

P.S. Chrome skończy jak winamp, czego tej przeglądarce z całego sarca życzę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpaliłem Chrome żeby sprawdzić czy to co piszesz jest prawdą i nie dostałem żadnego komunikatu o konieczności logowania, żadnych znaczków, okienek, dźwięków i doczytywanie czegokolwiek z chmury. Strony ładują się nawet trochę szybciej niż w używanym przeze mnie obecnie firefoxie, chociaż widać sporą dysproporcję w wadze plików obydwu przeglądarek (331mb-chrome, 41mb firefox). To samo dzieje się z oprogramowaniem Razera, sterownik myszki i klawiatury nie łączy się nawet z internetem.

Jedynymi programami na moim komputerze, które obecnie łączą się z chmurą są Origin i Steam.

Co do onetu to mam nadzieję, że sam zauważyłeś, że nie jest to zbyt wiarygodne źródło informacji.

PS Postscriptum piszemy bez kropek.

PPS Co jest złego w winampie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@torne2179 PS z kropkami jest poprawne! (Dzięki antros22, że nie muszę tego udowadniać.)

Informacje z onetu przytoczyłem nie dlatego, że uważam je za wiarygone. Chciałem jedynie zwrócić uwagę, że dzięki tego rodzaju informacjom chrome zyskuje kolejnych użytkowników oraz status najszybszej i najlepszej przeglądarki na rynku - truizm: żyjemy w świecie w którym coś jest popularne dlatego, że jest popularne. Cieszę się, że u ciebie chrome odpala się bez tego całego "zaplecza", pozostaje pytanie którą wersję zainstalowałeś; czy Razer Synapse 2.0 uruchamia ci się przy starcie systemu? Jeśłi odpowiedź jest pozytywna - jak udało ci się wyłączyć chmurę, może żyjesz w błogiej nieświadomości...albo ja w alternatywnej rzeczywistości.

@all

Dzięki za zainteresowanie tematem.

Będę się musiał przeprosić z firefoxem, choć jak na mój gust to "przepakowana" przeglądarka.

________________________________________

Zainstalowałem firefoxa i jestem zadowolony. Jednym z plusów jest łatwość z jaką można przenieść cache przeglądarki do pamięci ram, folder z profilami na dowolny dysk etc. Kupiłem niedawno dysk ssd (Samsung 128GB SSD830). Z tej okazji zainstalowałem od nowa system i podjąłem ostateczną decyzję, by nie korzystać z Chrome.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...