Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Krieger616

Blue Screen

Polecane posty

Witam co wiecie o blue screenie?

Otórz gdy gram na kompie dobrych lat pojawia się zacinka na ekranie i reset kompa,komputer mam

już 7lat a chodzi jak żyleta takie tytuły jak COD MW3,Dead Island itp...,problem mam dobre pare lat lecz nie wiem co zrobić? Moje parametry to:

Procesor Amd Athlon 64 X2 4200+ S939,Karta Graficzna ATI Radeon HD4730 512MB,Pamięc Ram 3GB DDR1,Zasilacz 350W,System Windows XP Professional i gram na telewizorze 40cali samsung,zmieniłem mu podzespoły w tym:procek,ram,karta graficzna.

Zdjęcie poniżej,na dole jest numer błedu niby to przegrzanie podzespołu,jakie macie sugestie?

Kod błędu:0x0000009C................................

Bug Check 0x9C MACHINE_CHECK_EXCEPTION - Nieodwracalny błąd sprzętwoy. Jednak błąd ten pojawia się na skutek przegrzania podzespołów.

Niby mam to zrobić jak szukałem ten kod błedu:

-Przywróć domyślne ustawienia w Biosie oraz wyłącz wszelkie programy do podkręcania.

-Sprawdź sprzęt odpowiednimi programami diagnostycznymi.

Za odpwiedzi będe wdzięcznyok.gif.

post-616436-0-79641300-1344506710_thumb.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz zasilaczem, a temperatur nie zaszkodzi sprawdzić. Ewentualnie, RAM programem Memtest86 (choć przy "niepewnym" zasilaczu, jest to już mniej zasadne). Można również wyjmować/przekładać poszczególne kości i sprawdzać, jak komp się sprawuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

komp jest ok,co do ram na początku miał 512mb!,ram ma dobrą temperature

póżniej dodałem mu 2gb,a teraz ma 3gb chciałbym jeszcze dodać 1gb razem bym miał 4gb oto te parametry 3gb:

DIMM1: A-Data SCNGC1A16 1 GB PC3200 DDR SDRAM (3.0-3-3-8 @ 200 MHz) (2.5-3-3-7 @ 166 MHz)

DIMM2: A-Data SCNGC1A16 1 GB PC3200 DDR SDRAM (3.0-3-3-8 @ 200 MHz) (2.5-3-3-7 @ 166 MHz)

DIMM3: Kingston K 512 MB PC3200 DDR SDRAM (2.5-3-3-8 @ 200 MHz) (2.0-3-3-7 @ 166 MHz)

DIMM4: Eudar 512 MB PC3200 DDR SDRAM (3.0-3-3-8 @ 200 MHz) (2.5-3-3-7 @ 166 MHz)

dodałem te dwa kości dimm3 i 4 po 512mb te dimm1 i 2 były od dawna

GA-K8N51GMF-9-RH numer płyty głównej co jeszcze moge do niej dorzucić?

a ten zasilacz napewno wymienie tylko jaki?

chciałbym takiego już na przyszłośc co najmiej 2,3 lata by wytrzymał tak do 99zł max,najlepiej z allegro używany czy nowy to nie wiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a używane są bardziej opłacalne niż nowe?

wymiary muszą być takie same czy obojętne?

napewno 400w wystarczy na te wszystkie podzespoły?

czy da radę wszystko uciągnąć?

czy trzeba szukać takiego samego pod parametry oprócz 400w?

może mieć więcej niż 400w?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć, ale np Fortron, którego pare lat temu kupiłem za około 70 zł działał cały czas jak trzeba i pewnie do dziś działa. Oszczędziłem na używce sporo kasy, więc mi się opłaciło wink_prosty.gif Po prostu trzeba wiedzieć co kupić i się opłaci. Jeśli nie masz kasy lub Ci szkoda na nówkę, to bierz Fortrona.

Wszystkie zasilacze mają takie same wymiary (oczywiście te do PC). 400W spokojnie da radę z zapasem. Zasilacz może mieć więcej, ale po co?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dajcie jeden konkretny żeby był lepszy od tego logica nie wiem czy to coś zmieni,za bardzo się nie znam na zasilaczach bardziej na podzespołach w końcu jestem graczem,coś trzeba liczyć oprócz zasilacza,jakieś przewody?

zasilacz jest łatwym montażem?

narazie wymieniałem:procesor,karte graficzną,pamięć ram.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...