Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mezu

Rozwiązany: Komp zachowuje się, jakby strzelał sobie w łeb :o

Polecane posty

Dobry, panom, bardzo.

Niedawno padł mi dysk twardy (6 lat na karku), więc został wymieniony. Niestety mój szalony BIOS porypał coś z instalacją windowsa 7 i miałem problemy (zainstalował się 2 razy na różnych partycjach, chronił swoje pliki, więc formatu zrobić się nie dało), ale udało mi się go zainstalować poprawnie. Gdy wgrywałem sterowniki do płyty głównej (już nie podstawowy, tylko całą resztę) mi je odrzucało (nie może być poprawnie zainstalowany), a po jakimś czasie komputer zgasł. Po prostu zero oznak życia. Zaznaczam, że to KOMPUTER się wyłączył, nie WINDOWS. No więc poszedł do naprawy, powiedzieli, że to albo przegrzewa się procek, albo coś nie tak z BIOSem.

BIOSa podmienili, z prockiem coś tam zrobili... i nic. Komp dalej zdycha wg. schematu:

2 godz użytkowania - zgon - restart - zgon - poniżej godziny użytkowania - zgon.

Expertool pokazuje przyzwoitą temperaturę (35o C), ale nie wiem co z resztą (tym programem tego nie sprawdzę).

Jak panowie uważają, czy to może być ciągle BIOS, albo sterowniki do pyty gównej ( biggrin_prosty.gif ), czy może raczej coś sprzętowego (chociaż nic się raczej nie przegrzewa...) ?? Co dokładnie ?

Dane kompa:

Dysk SATA 1 TB

GTS 450 512 MB

4GB RAM

Intel Core i5 4x 2.8 GHz

Intel P7H55

Windows 7 64-bit

EDIT: Expertool pokazywał jednak temp. karty graficznej, ale komputer i tak nie wydaje się przegrzewać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech...

Wentylatory działają. Niestety nie wiem, czy będę miał dostęp do "porządnego" zasilacza, bo nie widziałem, żeby w jakimkolwiek temacie na tym forum (na ten temat ofcrz) nie hejtowało się danego zasilacza ("MASZ C4 W KOMPIE!!" za każdym razem D: ). Jedyna alternatywa, to zasilacz, który ma... 8 lat, zamiast 6. Pozdro.

Jakiś sposób, żeby rozpoznać inaczej problem z tym czymś? Jak był oddawany do naprawy, to mieli podmienić. Powiedzieli, że to chyba nie to.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie widziałem, żeby w jakimkolwiek temacie na tym forum (na ten temat ofcrz) nie hejtowało się danego zasilacza

Dziwisz się? To "coś" w ogóle nie powinno być dopuszczone do sprzedaży na terenie UE. Pomijając moc z kosmosu (Take Me 400W to Deer 250 W) i zerowe zabezpieczenia, ten "zasilacz" nie posiada PFC, a to jest zabronione.

Jedyna alternatywa, to zasilacz, który ma... 8 lat, zamiast 6.

A ja bym przemyślał wysuplanie tych 200 zł na prawdziwy zasilacz. Taki co ma realną moc, działające zabezpieczenia, wszystko na swoim miejscu oraz sprawność powyżej 80% (co przekłada się na mniejsze zużycie prądu).

Jak był oddawany do naprawy, to mieli podmienić. Powiedzieli, że to chyba nie to.

To tylko świadczy o poziomie ich "wiedzy".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie wiem, czy będę miał dostęp do "porządnego" zasilacza, bo nie widziałem, żeby w jakimkolwiek temacie na tym forum (na ten temat ofcrz) nie hejtowało się danego zasilacza ("MASZ C4 W KOMPIE!!" za każdym razem D: ).
To nie jest bezpodstawne hejtowanie. Po prostu zasilacz - praktycznie rzecz biorąc - to najważniejsza część kompa, więc nie może być on shitem. Poza tym, jeżeli ktoś posiada denny egzemplarz i ma problemy z kompem, to w zasadzie dalsza "forumowa" pomoc nie ma sensu, dopóki go się nie wymieni/podmieni, m.in. dlatego, że takowy może zaburzać testy i ich wyniki będą mało warte. Chyba nie chciałbyś, żeby doradzono Ci, abyś wymienił np. kartę lub płytę, Ty byś to zrobił, a potem okazałoby się, iż problemy nadal występują? Z zasilaczem prostsza sprawa, jeżeli masz złom, to i tak powinno się go wymienić, i w żaden sposób na tym nie tracisz (wręcz przeciwnie zyskujesz), nawet jeśli to nie on był przyczyną problemów.
Jak był oddawany do naprawy, to mieli podmienić. Powiedzieli, że to chyba nie to.
Jak to "chyba"? "Chyba" to możemy pisać na forum, bo w sumie są to, w wielu przypadkach, jakieś mniej lub bardziej prawdopodobne przypuszczenia. Serwis ma odpowiednie środki, aby wszystko sprawdzić i musi to zrobić. Zatem albo olali sprawę, albo są kompletnie niekompetentni.

Odnośnie temperatur: sprawdź je w programie HWMonitor. Włącz go razem z jakąś grą i popykaj w nią z pół godziny. Wrzuć screena z HWM na forum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,szczera racja posłuchaj kolegi!

Nie ma co oszczędzać na zasilaczu,nie żałuj czy wydasz na markowego 150-200zł,po kilku miesiącach pracy zgodzisz się z nami że to był właściwy wybór

Jeśli kompa już nie masz na gwarancji,to kup nawet używanego za te 150zł co wspomniałem wcześniej,oczywiście markowego!

Przy zakupie zasilacza nie daj się nabrać na taki co ma 550 czy 600W za 80zł,ta moc jest napisana tylko na papierze

Jaki więc kupić markowy zasilacz? oto spis niektórych producentów:

Antec

Corsair

Chieftec

BeQuiet!

Seasonic

OCZ

czy ToPower

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po zasilaczowych mądrościach. Zasilacz wymieniony, problem nadal występuje. Komp działa stabilniej, gdy jest na pulpicie i nie wykonuje żadnych akcji. Gdy próbuję włączyć jakiekolwiek, nawet lekkie gry (czasami też przeglądarka) wszystko gaśnie. Hmm...

Niestety nie wiem, czy będę miał dostęp do "porządnego" zasilacza, bo nie widziałem, żeby w jakimkolwiek temacie na tym forum (na ten temat ofcrz) nie hejtowało się danego zasilacza ("MASZ C4 W KOMPIE!!" za każdym razem D: ).
To nie jest bezpodstawne hejtowanie. Po prostu zasilacz - praktycznie rzecz biorąc - to najważniejsza część kompa, więc nie może być on shitem. Poza tym, jeżeli ktoś posiada denny egzemplarz i ma problemy z kompem, to w zasadzie dalsza "forumowa" pomoc nie ma sensu, dopóki go się nie wymieni/podmieni, m.in. dlatego, że takowy może zaburzać testy i ich wyniki będą mało warte. Chyba nie chciałbyś, żeby doradzono Ci, abyś wymienił np. kartę lub płytę, Ty byś to zrobił, a potem okazałoby się, iż problemy nadal występują? Z zasilaczem prostsza sprawa, jeżeli masz złom, to i tak powinno się go wymienić, i w żaden sposób na tym nie tracisz (wręcz przeciwnie zyskujesz), nawet jeśli to nie on był przyczyną problemów.
Jak był oddawany do naprawy, to mieli podmienić. Powiedzieli, że to chyba nie to.
Jak to "chyba"? "Chyba" to możemy pisać na forum, bo w sumie są to, w wielu przypadkach, jakieś mniej lub bardziej prawdopodobne przypuszczenia. Serwis ma odpowiednie środki, aby wszystko sprawdzić i musi to zrobić. Zatem albo olali sprawę, albo są kompletnie niekompetentni.

Odnośnie temperatur: sprawdź je w programie HWMonitor. Włącz go razem z jakąś grą i popykaj w nią z pół godziny. Wrzuć screena z HWM na forum.

1. Prawda, niechciałbym, ale właśnie doradzono mi to samo z zasilaczem i efektów zero.

2. Sorry, źle się wyraziłem. Te chyba wrzuciłem za wcześniej - po prostu nie wiem, czy coś o tym mówili. Nie ja odbierałem kompa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Jako, że robienie czegokolwiek na tym kompie, to mordęga - piszę z laptopa. A jak piszę z laptopa, to ciężko mi robić screeny z kompa. Mam nadzieję, że starczy forma pisemna.

Poza grą (przed graniem)

1.PG

SYSTIN - ~29

CPUTIN - 45 - 44 - 100

AUXTIN - 85 - 64 - 175

2.Procek

Core 0-3 - ~45

3.Grafa

TMPIN0 - 32

W czasie gry:

1. SYSTIN - 29

CPUTIN - 77

AUXTIN - 90

2. Core 0-3 - ~100

3. TMPIN - 35

Po wyłączeniu gry:

1.SYS - 29

CPU - 45

AUX - 87

2. Core 0-3 - ~47

3. TMP - 32

Testowane z toribashem, Przy phase shifcie (gra korzystająca głównie z zasobów dysku, więc nieobciążająca kompa) komp stara się zakończyć swój żywot (mam problemy z wskrzeszaniem, szybko znów pada).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda, niechciałbym, ale właśnie doradzono mi to samo z zasilaczem i efektów zero.
Nie zrozumiałeś, dobry zasilacz to podstawa. Zły, oznacza, że powinieneś się cały czas bać, iż w każdej chwili coś/wszystko może się spalić lub, że będą występować inne problemy (to tak jakbyś wsadził do samochodu stary, zdezelowany, silnik od trabanta; może to nie całkiem dobra analogia, ale, na szybko, nie potrafiłem innej wymyślić xD). Natomiast zupełnie niepotrzebne kupno nowej karty, to wywalanie pieniędzy w błoto. Poza tym wcale niewiadomo, czy ten zasilacz czegoś Ci nie uwalił, a w takim wypadku jego podmiana/wymiana nie rozwiąże problemu.

Co do temperatur: są dość nieczytelne, a niektóre dziwne (np. temp. karty graficznej). Jeślibyś mógł, to spróbuj dać chociaż screena w spoczynku, miałbym porównanie.

W każdym razie wygląda, że procesor się przegrzewa (i to mocno). Zatem sprawdź montaż chłodzenia (sprawdź czy w ogóle poprawnie działa, czy nic nie jest uszkodzone), ewentualnie wyczyść / wymień pastę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda, niechciałbym, ale właśnie doradzono mi to samo z zasilaczem i efektów zero.
Nie zrozumiałeś, dobry zasilacz to podstawa. Zły, oznacza, że powinieneś się cały czas bać, iż w każdej chwili coś/wszystko może się spalić lub, że będą występować inne problemy

Tego ja boje się właśnie.

BTW. Jednak screeny są potrzebne, jak nie robione na kompie, to zdjęcie z komórki lub aparatu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza wartość, to średnia, druga MIN, trzecia MAX. Jeśli podałem jedną, to znaczy, że wszystkie były podobne.

A co do mojej opinii na temat zasilaczy - jestem na 200% pewien, że w życie miałem okazję korzystać z co najwyżej 3 komputerów bez "C4" w środku i żyję.

Pasta była wymieniana.

Powie mi ktoś, co oznacza te SYS i AUX w tych statystykach? Czytałem, że AUX, to zasilacz, ale SYS?

EDIT: Screeny postaram się jeszcze dziś wrzucić, albo jutro z rana (zapewne koło 10).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AUX możesz olać, SYS - trudno powiedzieć, może to być również do olania, a może nie. ;) Jednak, aż tak bardzo, bym na tę temperaturę nie zwracał uwagi. W każdym razie, żadna z nich nie jest temperaturą zasilacza.

BTW, skoro pasta wymieniona, pozostaje "niesprawność" chłodzenia. Zobacz jeszcze, jak temperatury przedstawiają się w BIOSie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, to już pewne. Przegrzewa się procek, chyba z winy wiatraka. Ile taki wiatraczek powinien osiągać obrotów na minutę? Nazywa się E97378-001. Dostarczony przez FoxConn, na którego stronie nie ma nawet czegoś podobnego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...