Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

danio_mag

Problem z monitorem, chyba :\

Polecane posty

Witam, mam problem, o którym już tu kilka razy wspominałem, ale do tej pory nie mam rozwiązania, a chcę się go pozbyć na zawsze. Otóż jak gram na przykład w Prince of Persia lub Far Cry to coś się dzieje z monitorem(przynajmniej tak mi się wydaje), najpierw obraz nieruchomieje a po ok. 4 sekundach gaśnie mi monitor, tak jakby przeszedł w stan oczekiwania lub w ogóle się wyłączył. Kontrolka miga a obrazu nie ma, gdy wciskam guzik włączenia monitora to nic nie daje. Jedynym sposobem wyjścia z tej sytuacji jest wtedy twardy restart kompa. Dodam, że muzyka też przestaje działać i problem nie pojawia się jak gram np. w gry z CDA lub jakieś starsze.

Monitor: LG Flatron F700B

Grafa: Radeon 9800 PRO

Ram: 512 MB Corsair

Procek: Athlon 3500+

Płyta główna: ECS nForce

Bardzo proszę o pomoc.

PS. Przed chwilą sprawdzałem na innym monitorze i wyłączył się cały komputer, ale to możlwe, że od temperatury.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Około 5 minut po włączeniu gry, ale nie ma tu jakiejś normy, czasami jest to kilka sekund

2. Od początku, najpierw był Total Overdose, później masa innych gier

3. Driver Packaging Version: 8.291-060822a-035774C-ATI

CATALYST® Version: 06.9

4. Tak

5. Tego nie wiem, czym sprawdzić ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PieCa nie podkręcałem, a mierzenie temperatury w stanie względnego spoczynku raczej nic nie da, bo największe obciążenia są podczas grania a wtedy nie mam jak sprawdzić temperatury. To chyba nie karta, bo przy innych grach też by tak się działo, a nie w wybranych :?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz przecież w czasie grania dotknąc radiatora na karcie. Możesz skorzystać z programu speedfan lub innego, który tworzy wykres temperatury w funkcji czasu. Możesz sprawdzić temperaturę zaraz po wyjści z gry - karta nie wystygnie w 10 sekund.

To chyba nie karta, bo przy innych grach też by tak się działo, a nie w wybranych

Skoro wiesz lepiej, to po co w ogóle prosisz o radę?...

Podaj dokładnie jaki masz zasilacz i jakie daje napięcia w obciążeniu (najlepiej miernikiem, ostatecznie jakiś program).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż właśnie chodzi o te gry, które mają dosyć spore wymagania sprzętowe. A jak dotykam radiatora to jest gorący, nawet bardzo. Natomiast karta może nie wystygnie po 10 sek, ale po 3 minutach na pewno będzie miała już inną temperaturę, co zaś dotyczy speedfana to napisz, czy po zwieszce wyniki temperaturą będą zachowane(bo jak włączę grę to po kilkunastu sekundach grania robi mi się ten błąd więc nawet nie zdążę wyłączyć gry)?

Mój zasilacz: http://www.nokaut.pl/zasilacze/zasilacz-i-...n-12cm-fan.html

A napięcia to:

Napięcie rdzenia procesora 1.39 V

Pole Wartość

+2.5 V 1.50 V

+3.3 V 3.28 V

+5 V 4.92 V

+12 V 12.03 V

+5 V podczas wstrzymania pracy 5.00 V

VBAT baterii CMOS 3.07 V

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi czasem monitor po resecie kompa gaśnie, jakby przeszedł w stan oczekiwania i żadne ruchy mychą, ani włączanie monitora nic nie daje, musi być przez chwile wyłączona listwa, aby nie było żadnego zasilania i po włączeniu problem ustaje :roll:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te napięcia są w ok, co do temperatury, włącz, np hmonitor, albo speed fan, pograj chwile w carbona następnie wciśnij logo windows na klawiaturze albo ctr+alt+del i zobacz temp. Jeste na 90% przekonany że to wina karty ale musze poznać temp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem w jakim innym topicu o tym napisać, a nie sądzę żeby zakładanie kolejnego topicu "Problemy z monitorem" było rozwiązaniem dlatego piszę tu.

Od wczoraj mam niepokojący problem z monitorem, polega on na tym, że świeci on... na różowo...

Boję się, że kineskop mógł się spsuć (zostawiłem go wczoraj włączonego [nieumyślnie] na 45 minut i jak wróciłem już tak było).

Wygląda to tak jak by rozlała mi się paleta różu na wszystko co znajduje się na ekranie monitora, chwilę później (jakaś godzina :/) mu przechodzi ale nie wiem czy się martwić czy to zwyczajnie olać.

Ps. nie wiem jak to wygląda w grach bo nie sprawdzałem ale podejrzewam że np. takiego FarCry też mam "różowego" ;/

HELP!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj mam niepokojący problem z monitorem, polega on na tym, że świeci on... na różowo...

Jaki to model / ile ma lat?

Najczęściej przyczną zabarwienia ekranu na jeden kolor jest uszodzony kabel sygnałowy (poruszaj wtyczką przy karcie graficznej, jak jest pęknięta zyła to będziesz widział zmiany kolorów). W drugiej kolejności uszkodzenia wzmacniacza RGB (wewnątrz monitora), przeważnie tzw. "zimne luty" -> każdy elektronik to naprawi, ambitny amator też (ale umięjętność obsługi lutownicy wymagana, i to w stopniu wyższym niż "lutownie rynien")

Ostatnia możliwość to uszkodzenie karty graficznej -> podłączenie monitora do innego kompa albo wymiana karty na sprawną dają w tym przypadku pewność.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na bank nie uszkodzenie karty (podłączyłem monitor do innego komputera i było tak samo), najprawdopodobniej nie jest to też problem z kablem więc pewnie problem kryje się w środku :/

Model monitora to Dell Trinitron (pewnie to jakiś straszny shit ale tani był i całkiem dobrze się sprawował) ma mniej niż rok

A co do tego świecenia to nie chodzi mi o to, że jedyny kolor na monitorze to różowy, o nie... Problem polega na tym że wszystko ma swoistą różową poświatę, białe strony mają różowe zabarwienie.

Ps. Prawy dolny róg jest zawsze normalny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps. Prawy dolny róg jest zawsze normalny.

Ooo?

Ja wiem że obraz nie jest w jednym kolorze, jeszcze pamiętam jak działa monitor ;) Roku to on nie ma, o ile wiem to Dell od 3-4 lat stosował wyłącznie LCD -> pewnie tzw. "leżak", czyli sprzęt poleasingowy z zachodu?

Piszesz że obraz w narożniku jest "normalny", ale może po prostu jest przebarwiony tylko innaczej? (zdarza się przy namagnesowanym kineskopie).

Jest jeden element który powoduje podobne objawy, a mianowicie termistor w układzie rozmagnesowania kinaskopu. Rozmagnesowanie masz z menu czy automatyczne przy włączeniu prądu? sprawdź co się dzieje po uruchomieniu "Degauss" z menu albo guzikiem na obudowie (nie zgadnę jaki to model monitora, nie wiem w ktorum miejscu masz "coś" powodujące włączenie pętli rozmagnesowującej). Zawsze włączy się rozmagnesowanie po wyłączeniu z sieci na 20-30 minut i ponownym włączeniu - nie sposób nie zauważyć że zadziałało, w monitorach z kineskopem Trynitron dobrze słychać brzęczenie blach ekranujących ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z degausa korzystałem już kilkanaście razy :P żadnej widocznej (mocno) poprawy nie ma :/ przynajmniej tak mi się wydaje bo np teraz monitor błysnął na zielono (dosłownie momencik cały w zieleni) znowu zaczął się robić na różowo a kiedy włączyłem degaus to po jakichś 3 minutkach problem zniknął...

A i jeszcze jedno, kiedy włączyłem demko bioshocka (i kilka innych gier testowo) to po kilku minutach grania róż zniknął, zupełnie tak jak by monitor musiał się "rozgrzać" żeby działać normalnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...