Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

pawe3311

Windows 7 ?

Polecane posty

Witam, mam problem z komputerem - podejzewam ze to wina windowsa ale nie jestem pewny. Mianowicie chodzi o to że gdy podłączam np, aparat fotograficzny do kompa przez usb 2.0 to nic się nie pojawia oprocz ikonki ze zainstalowano pomyslnie urzadzenie - to samo jest z dyskiem twardym ktorego tak podlaczam. W czym poze tkwic problem ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • uszkodzona płyta główna
  • brak sterowników do płyty głównej
  • coś nie tak z Windowsem

Płyta uszkodzona pewnie nie jest, więc zobacz czy masz sterowniki wszystkie wgrane. Jak nic nie pomoże to odpal Linuxa Live i zobacz czy tam działa, jeśli działa to uszkodzona płyta nie jest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać, że dysk działa(miga, jakaś lampka, czy coś), czy kiedyś w ogóle działał? Czy dysk podłączasz przez orginalny kabel z zestawu? Czy podłączasz go do wejść USB umieszczonych z przodu/u góry komputera?

Inny kabel, niż z zestawu może powodować dostarczenie zbyt małej ilości prądu do dysku, co skutkuje tym, że nie może on się połączyć z komputerem(ewentualnie wadliwy kabel USB może powodować podobne problemy). Na wyjściach USB z przodu i u góry obudowy może występować niższe napięcie stąd można spróbować podłączyć dysk z tyłu obudowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyjety z starego komputera

Chyba odłączony, bo to jest dysk przenośny tak?

Czy wiesz, jak wyglądał orginalnie kabel do tego dysku?(w sensie, czy był podłączony na 2xUSB naraz, czy był w jakimś sensie wyjątkowy z wyglądu?)

Czasem występuje problem z jakością kabla i taki tani zwykle nie dorasta do pięt orginalnym.

Jakie ma wyjście ten dysk przenośny? Czy jest to mini USB?(polecam poszukać czy nie ma się podobnych kabli od aparatu dla przykładu etc)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekaj, czekaj... już rozumiem. Dysk twardy podłączasz przy pomocy kieszeni i to przez USB do komputera.

Kieszeń masz na USB 2.0, czy USB 3.0?

Ogólnie z tą kieszenią to jest zamieszania z racji, iż nie podłączasz osobnego urządzenia zewnętrznego, jako takiego tylko dysk twardy, który normalnie jest w środku komputera.

Osobiście nigdy z tego nie korzystałem, jednak moim zdaniem wynika to z niskiej przepustowości. USB 2.0 może nie być w stanie poradzić sobie z przesyłem stąd brak połączenia między dyskiem, a komputerem.

Sprawdź menadżer urządzeń, czy nie wyświetla ci się on tam czasem, a jeśli tak to powiedz, czy nie pisze, że są z nim jakieś problemy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet nie przy pomocy kieszenie tylko samego okablowania bo taniej wyszlo niz kupno kieszeni ( mam to ze sklepu gdzie zapewniali ze jest to to samo co kieszen tylko bez pudełka)

Dysku mi nie wykrywa, chociaz raz sie pokazal i kazalo mi go sformatowac, a jak dalem ze nie to juz od tego czasu nic

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na tym, jednak samo okablowanie jest chyba gorszym pomysłem, niż kupno kieszeni. Ja bym radził spróbować zakupić kieszeń. Nie jest to na tyle wielki wydatek, żeby trzeba było oszczędzać(mniej niż 100 zł).

PS. Kieszeń dodatkowo zapewnia ochronę samego dysku przed uszkodzeniem i zanieczyszczeniami.

PS2. Moim zdaniem trzeba go było sformatować, jednak w 100% ci nie odpowiem, czy to dobre rozwiązanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

USB 2.0 sobie poradzi, bo właśnie tak są zrobione dyski zewnętrzne 3,5". :) Sam w dysku używam terabajtowego WD Caviar Green wyjętego z zewnętrznego (WD My Book Essential). Po prostu musisz mieć dobrą tą kieszeń i dość porządne kable, nie takie co leżą w pudłach po 2 zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...