Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ProMaster9966

Rozwiązany: Problem z twardzielem

Polecane posty

Nie bardzo rozumiem. Ten dysk, który teraz masz, też głośno chodzi? Nadal występują te same problemy? Czy po prostu, opisywane problemy, dotyczyły Seagate'a, a ten S.M.A.R.T. WDC to kompletna pomyłka? W każdym razie, podaj jeszcze S.M.A.R.T. obecnego dysku.

Poza tym napisz, jaki miałeś wcześniej zasilacz i jaki masz teraz (a najlepiej podaj pełny konfig kompa).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysk jest inny ale ten sam problem

Parametry kompa:

Dysk barracuda 160GB

Ramy DDR1 KingMax 1GB

Zasilacz IBox 450W

Karta graficzna ATI Radeon 9550

Płyta główna ASRock K7S41GX

A z obrazkiem smarta są małe problemy bo jak jest załącz pliki to mogę wgrać tylko 69K plików a obrazek zajmuje 200 z kawałkiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz - tragedia, jeśli poprzedni był podobnej klasy, to te niestabilne sektory (na dysku WDC) i błędy CRC mogły być z jego winy (mam nadzieję, że nie uszkodził płyty - co też jest możliwe).

Co do S.M.A.R.T.: wrzuć obrazek na jakiś zewnętrzny serwer (np. ImageShack) i go podlinkuj.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzedni zasilacz - tak jak pisałem - podobnej "klasy", być może coś uszkodził.

Odnośnie dysku: niczego "strasznego" się nie spodziewałem (znając wyniki skanu), więc i niczego takiego nie ma. Ciekawe tylko, czy tych kilka błędów CRC jest wynikiem dawniejszego użytkowania, czy też one są nowe. Seagate'y raczej są głośne, więc na to nie zwracałbym szczególnej uwagi (poprzedni dysk miał bady i być może dlatego był głośny). Ja bym zastanowił się, czy by go jednak nie wyzerować (albo - tylko selektywnie, ten jeden mocno podejrzany sektor). Jednak wątpliwe, żeby to pomogło, poza tym przy mocno "niepewnym" zasilaniu w zasadzie nie powinno się tego robić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o to, że głośno chodzi tylko o to, że wydaje dziwne dźwięki po których często się zawiesza cały komp. Dźwięk ten to takie jakieś dziwne pykanie jak by się od nowa włączał dysk i najczęściej dzieję się to dlatego, że jest podłączony CD-Rom. Gdy jest odłączony te "pykania" są rzadsze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...