Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Trupioblady

Pomocy, restarty, bluescreeny, Help Me !

Polecane posty

Moglibyście mi pomóc ? Na początku mój komputerek,

Płyta główna : GIGABYTE p67a-d3-b3

Karta graficzna : Asus Hd 7850 2gb

Procesor : i5 2500k

Ram : 8gb Corsair 1600 Mhz

Dysk twardy : Western Digital Black 1TB

Zsilacz : OCZ ModXStream-Pro Power Supply 700

System : Windows 7 Home Premium 64bit

Bluescreeny pokazują się po uruchomieniu komputera, niby wszystko się prawie załadowało na pulpicie, a tu BUM i bluescreen :( Dałem kompa do wujka, informatyka, testował go przez 3 dni, odłączał od kontaktu, włączał, wyłączał, odłączał, restetował i zawsze było wszystko ok, u mnie niestety nie jest wszystko ok :( Po odłączeniu i włożeniu kości ram w inne miejsce (mam 2 kości) nagle bluescreeny odpuściły na 2 dni. Tutaj macie screena

post-654524-0-07747200-1344151402_thumb.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.memtest.org/#downiso - program do testowania ramu, pobierz sobie wersję na płytę i ją wypal, ew. możesz pobrać wersje na usb, potem w biosie ustaw żeby komputer najpierw startował z płyty/ramu, odpali ci się ten program i go włączysz, zacznie on testować ram, zostaw to tak na kilka godzin, jeżeli test przejdzie bez problemów ram jest sprawny. Mam nadzieję że dasz sobie radę ;)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem test na 2 kościach, i nic chyba w tym nie przeszkadza. Zostaw na co najmniej godzinę, a jak masz więcej czasu to 2-3. Jak będzie jakiś błąd to test się przerwie, wyskoczy komunikat. Możesz też robić testy na jednej kości, będziesz wiedział wtedy która może być uszkodzona.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj z listwy, wiem że to raczej nie pomoże ale skoro u twojego wujka działa... Płyta główna raczej takich problemów by nie sprawiała, ogólnie ciężko zdiagnozować płytę. Próbowałeś przywrócić domyślne ustawienia płyty głównej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że na trybie awaryjnym oraz trybie awaryjnym z obsluga internetu wszystko jest ok. Domyślne ustawienia płytay głównej wolę nie, bo się boję, że coś zchrzanię, możecie mi powiedzieć o co chopdzi w tym błędzie w bluescreenie ? Muszę rozszyfrować ten kod, nie wiem jak to inaczej zrobic :(

Dopiszę, że czasami jest bluescreen, a czasami widzę tło w postaci mojej płyty głównej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba coś z ramem jak dobrze się dowiedziałem, no ale ram jest sprawny... Zresetować płytę możesz wyciągając baterię z płyty głównej na kilka minut, nic się nie powinno stać, po prostu wszystko wróci do podstawowych ustawień i jedyne co będziesz musiał ustawić to date i godzine w biosie. W razie "w" wujek pomoże ;D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem, że wystarczy bios zresetować, ale mój wujek aktualizował bios, myślał, że może mi to pomóc, macie jakieś inne pomysły ? Na początku przez ok. miesiąc wszystko było ok, dopiero później były te bluescreeny. Co może oznaczać przy wyłączeniu komputera, także na początku włączania go ekran z tłem w postaci płyty głównej ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie nie o to chodzi, czasami jest bluescreen przy tym jak się sam wyłącza, a czasami te zdjęcie co zaraz dam, a teraz byl blue a potem te zdjecie. Mam inny kod bluescreena, zaraz podam. Sorka, że jedno zdjecie jest nie wyrazne, ale zrobilem jedno zdjecie, myslelm ze to koniec a tu na 2 sec. wyskoczylo to i machnalem reka sad_prosty.gif

pomocy !!!

W trybie awaryjnym wszystko jest ok

post-654524-0-81387100-1344194978_thumb.

post-654524-0-23542300-1344195042_thumb.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, u wujka działa, a u mnie nie. Karta sieciowa ta sama, ogólnie wszystko takie same, tylko gniazdko kontaktu inne smile_prosty.gif Może w nim jest inne napięcie ? A powiedźcie mi, hdd jest ok ?

Pomożecie ?

A klawiatura, mysz i monitor te same? Nie ma czegoś, co podłączasz u siebie a nie podłaczasz u wujka jak drukarka lub skaner? Winny jest prawdopodbnie jakiś sterownik więc liczy się każde urządzenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...