Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

KafarPL

Komp się resetuje

Polecane posty

Problem jak w temacie.

Wczoraj wymieniłem kartę graficzną na nowo kupionego Radeona 7750

No i właśnie od zmiany komp lubi się bez żadnego błędu/ostrzeżenia/czegokolwiek zresetować

Podobny problem miałem na starej karcie (GF 9600) ale wtedy okazało się że (najprawdopodobniej) winna była pamięć. Beeper niby dawał znać że "karta graficzna nie jest poprawnie włożona", więc ją wyjmowałem i wkładałem ale to nie pomogło. Dopiero gdy wyjąłem pamięć i przeczyściłem styki, resety ustały.

Z tym że tamte "reseto-zwiechy" były inne ponieważ pojawiał się na ułamek sekundy BSOD, głośniki wydawały też na chwilę taki "zwieszony" dźwięk i po tym ekran robił się czarny (nie wyświetlał nic a nic) i beeper się odzywał. Natomiast teraz jak już napisałem nic nie ma, nic się nie dzieje tylko nagle się restartuje komp.

Dodam też że wymieniłem procka, ale wszystko śmigało gładko dopóki właśnie nie wymieniłem karty.

W AMD Catalyst Control Center (wgl jakaś masakra z updatem sterów jest, u nvidi normalnie się ściąga najnowszego drivera ze strony, a u amd/ati trzea całego catalysta co waży 100 mega....a w samym programie [zainstalowałem z dołączonej płytki] nie widzę żadnej opcji aktualizacji sterów grafiki) jest jakaś taka opcja VPU Recover (i jest włączona domyślnie). Resetuje ona procesor graficzny gdy ten przestanie odpowiadać na polecenia sterownika wyświetlania. Może mieć to jakiś związek z tymi resetami ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDIT2: Tak sobie pomyślałem że może stery się gryzą...odinstalowałem stare stery od tamtego GF9600, zaraz spróbuję pobrać tego całego catalysta i zainstalować z niego same stery. I BTW: zostało mi jeszcze w "dodaj/usuń" Nvidia DDS Utilites, Nvidia nView oraz oprogramowanie nVidia Physx. Ja nie wiem, może te trzy też odinstalować ? (Te DDS utilities to pamiętam instalowałem jak gimp ani photoshop nie chciały mi plików dds otwierac)

EDIT: Tym razem reset po 14 minutach od włączenia kompa...

Szlag człowieka trafić może. Wydaje się grubą kasę na upgrade po którym komp się pier....dzieli.

Format odpada, za dużo roboty.

Przypomnę że wszystko było OK dopóki nie wymieniłem karty graficznej (po wymianie procka i zasilacza działało spoko)

Sprzęcik:

MB: Gigabyte GA-MA770-DS3

CPU: AMD Phenom II X4 965 Black

GPU: Gigabyte Radeon HD7750

RAM: GoodRam 2Gb

Zasilacz: Chieftec GPA-450S8 (450 W)

Te resety są całkowicie losowe. Np dzisiejszy nastąpił dopiero po 3,22h używania kompa. A wczoraj, czy tam przedwczoraj, był reset a jakieś 30 min po nim następny.

Pierwsze co mi przy pierwszym resecie przyszło do głowy to sterowniki. Karta niby wypuszczona w tym roku (według GPU-Z) więc stery powinny być nowe. Jednak mimo wszystko nie zaktualizowałem ich gdyż po prostu nie mam pojęcia jak - na stronie amd trzeba pobierać całego 100 megowego Catalysta...którego już mam właśnie z płyty,

Zasilanie powinno być ok. Karta ta pobiera moc tylko ze slotu pci-e, nie wymaga dodatkowego podpięcia. Fakt faktem że ona jest "up to" PCI-E 3.0, a ja na płycie mam 2.0, jednak 3.0 jest kompatybilne wstecz, więc tutaj też raczej nie tkwi problem.

Muszę to wyeliminować...nikt raczej nie ma ochoty pracować na kompie który się może losowo zrestartować....

Troszkę offtopu - szukałem o tym VPU Recover, czy to właśne to może być przyczyną resetu kompa (chociaż ludziska piszą że przed resetem powinien jakiś błąd czy cuś wyskoczyć, mi nic nie wyskakuje, tylko reset) i znalazłem jeden temat w którym koleś się zapytał innego jakie ma chłodzenie GPU - pasywne czy aktywne. A oto jego odpowiedź

"Chłodzenie aktywne czy pasywne... nie mam pojęcia. Wiatraczek chodzi cicho, więc chyba pasywne."

Rozwaliło mnie XD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...