Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Bigfoot

Toshiba SD-M1612

Polecane posty

Dostałem od znajomego DVD-Rom Toshiba SD-M1612.

Podłączony jest prawidłowo, ale Windows go nie wykrywa.

Przeszukując fora dowiedziałem się że nie potrzeba żadnych sterowników.

Co mam zrobić żeby windwos zaczął go wykrywać??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Windows XP powinien automatycznie wykryć napęd nawet jeśli w biosie jest wyłączony. Najpierw sprawdziłbym czy napęd jest dobrze podłączony: czy ma prąd, czy taśma jest właściwie podłączona i czy zworka ustawiona jest odpowiednio (Master lub slave - ważne gdy na taśmie jest jeszcze jakieś urządzenie).

Po uruchomieniu komputera możesz wysunąć tackę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze ja tez chyba mialem tak, ale to bylo wieki temu i nie pamietam co wtedy zrobilem... Hmm, a probowales podlaczyc go do jakiegos innego kompa?? Zeby sprawdzic czy naped jest sprawny mozesz jeszcze wsadzic do niego jakos plytke botowalna, np. z winda, albo z Norton Ghost itp.. Aha i musisz ustawic botowanie z cd w biosie. Jesli plytka ci sie wczyta, to zrob od razu formata, bo znaczy, ze z winda cos jest nie tak, a dvd dziala :) Co jeszcze mi prychodzi do glowy.. Moze masz konflikt sprzetowy jakis? Odepnij z kompa co jest ci nie potrzebne (np. modem, inne napedy) i zobacz co ci wykryje...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem czasem tak że płyty z CD-A nie chciały się odtwarzać....w końcu za którymś razem się odtwarzały... najnowszej płyty z CD-A jednak nie idzie w żaden sposób odczytać przez chwile miga dioda aż w końcu pali się ciągłym śwatłem i można tylko wyjąć płyte, tylko się grzeje.. to samo z zakupionymi ostatnio Kronikami Riddicka... wygooglałem coś że trzeba sflashować jakos, jakiś update firmwareu zrobić... jednak nie mam bladego pojęcia jak tego dokonać... czy ktoś obeznany może mi wytłumaczyć? liczę na pomoc...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymieniłem BIOS czytnika i zainstalowałem Force ASPI 1.8 (najnowsze stery jakie znalazłem) wszystko zainstalowałem na 100% dobrze a mimo to obie płyty nadal sie nie odczytują, praktycznie nie zaistniały żadne zmiany w kategori "czyta/nie czyta" na razie nie mam jak sprawdzić na innym komputerze czy płyty sie odczytują ale jakoś nie wydaje mi sie żebym kupił dwie różne płyty i obie złe... jak ktoś ma coś jeszcze w zanadrzu to byłbym wdzięczny za pomoc.. BARDZO wdzięczny

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...