Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

whitas

Komputer czy zabójca..?

Polecane posty

Witajcie, dawno już tu nie widywałem i w sumie, zawitałem szczerze teraz, otóż myślałem, że dyski 4TB nie zdziwią mnie o tyle rozbroił mnie całkowicie najnowszy AMD a,mówię o AMD Opteronie 64x.. 12 rdzeniowy bydlak. Każdy rdzeń po 2,6ghz z turbo do 2,9. Obecnie swojego Athlonka 4 rdzeniówki bez podbijania zegarów nie jestem w 100% pocisnąć a gdzie 12 rdzeni.. Powiedzcie mi szczerze przyjaciele, czy to komputery czy to już wyścig zbrojeń tak naprawdę..? Kto więcej da tym lepiej..? Według mnie tak to wygląda.. Że aktem desperacji wypuszczają coraz potężniejsze i większe procesory aby przeżyć. Jeżeli debatowalibyśmy to jak myślicie jak potężna grafika potrzebna by była aby wykorzystać moc tego potwora, jaka ilość RAM i wgl.. Fakt, grafik to wykorzystał by jego moc obliczeniową bez 2 zdań ale dla zwykłego zjadacza chleba.. To jest totalnie przerośnięty potwór, mutant w wyniku zbrojeń moim zdaniem ale szczerze mnie ciekawi co musiało by być w piecyku aby wszystko współgrało ze sobą na 100% wykorzystanie jego mocy jeżeli to możliwe i ile by to wyniosło, jak sądzicie..?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procesor do benchmarków idealny smile_prosty.gif Cinebench 11.5 obsługuje do 16 rdzeni, zresztą tak jak napisał yojo - Opterony u AMD i Xeony u Intela to są procesory do serwerów, a nie na rynek konsumencki.

Do gier pewnie słabiak, moc pojedynczego rdzenia u AMD leży, taki i5 Sandy Bridge pewnie go zmiecie w większości tytułów.

Najwięcej rdzeni dla zwykłego użytkownika AMD przewidziało w procesorach FX. Popatrz na testy modeli FX-8150 oraz 8120 w grach i zobacz ile mają fps więcej od Athlona X4. A może ile mniej? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, grafik to wykorzystał by jego moc obliczeniową bez 2 zdań ale dla zwykłego zjadacza chleba..

Rozważania typu: "po cholerę produkują/wystawiają na rynek konsumencki samochody, które mogą rozpędzić się do 350hm/h, przecież zwykły zjadacz chleba nigdy się tak nie rozpędzi bo będzie się bał prędkości (wersja polska - dziur)/nie będzie miał gdzie tym pojeździć, itp."

Są produkowane, bo widocznie jest na nie zapotrzebowanie. Przed wprowadzeniem każdego przedmiotu na rynku najpierw jest wykonywane rozpoznanie, które ma na celu wykazać potencjalny popyt, bez tego to chodzenie po omacku po cienkiej lince, które w przypadku spraw biznesowych może skończyć się bardzo źle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@yojo2

@Battlefield4

Przecież Opteron to procesor serwerowy a nie dla zwykłego użytkownika, więc o wykorzystanie jego mocy się nie martw.
Opterony u AMD i Xeony u Intela to są procesory do serwerów, a nie na rynek konsumencki.

Polemizowałbym.

W końcu, można bez posiadania firmy kupić Xeony i wykorzystywać, tam gdzie komuś np. i7 3960X nie wystarcza, lub ktoś chce sobie dwa procesory po 8 rdzeni puścić (większy problem z dorwaniem takiego mobaska pod s2011 jest), zresztą Ty (yojo) sam masz Xeona ;).

Fajnie się renderuje grafikę 3D przy 16 wydajnych rdzeniach, to czemu by nie, jak ktoś ma na to kasę, a chce sobie komfort pracy poprawić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...