Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ramires

Y570

Polecane posty

Jestem szczęśliwym posiadaczem tegóż laptopa. I mam z nim niestety mały problem. W większość gier (Deus Ex : Human Revolution, Dirt 2,LoL) mam ścinki, spadki fpsów...

Sprawdzałem na kilku stronach jakiej wydajności powinienem się spodziewać i bardzo mnie to dziwi że sporo to odbiega od tego co znalazłem na internecie.

Od razu zaznaczam, Windows jest czysty(reinstalowałem, myślałem że to sprawiało problem, jednak nie), stery najnowsze..

Podejrzewam iż jest to wina chłodzenia i wysokich temperatur(jednak wentylator działa i to głośno,sam laptop dość mocno się grzeje ), a może coś innego? I jeśli to wina chłodzenia (laptop jest na gwarancji) mogę go oddać na gwarancje?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem kolego, że włączyłeś drugą kartę graficzną przełącznikiem na obudowie? (powinien być z przodu laptopa, jedno to wifi, drugie właśnie "to coś" od nVidia Optimus)

Poza tym, po włączeniu karty powinieneś (o ile masz zainstalowane najnowsze sterowniki z nvidia.com) mieć w menu kontekstowym po prawym kliku na aplikację opcję "Uruchom z procesorem graficznym" i tam wybierasz sobie GeForce.

Podejrzewam, że teraz aplikacje (gry) obsługuje Ci ta integra od Intela, stąd problemy. Ja siedzę na Z570 z GeForce 630m i gram w najnowsze gry bez problemów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałbym problemu właśnie w karcie graficznej. Nie próbowałeś czasem instalować nowych sterowników ze strony producenta karty graficznej?

One niestety nie działają z układami, które muszą być przełączane, a na dodatek często uniemożliwiają możliwość przełączania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiele widzę (korzystam z telefonu), obrazek trochę za mały. Jak byś mógł to daj większego screena z OCCT (jeśli będziesz go robił, uruchom w tym czasie test procka, to przyjrzę się lepiej tym taktowaniom).

W każdym razie temperatura procesora, jak sam stwierdziłeś, może być. Nie ma natomiast temperatury karty. Aha, podaj konfig tego lapka (Y570 są różne).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałbym problemu właśnie w karcie graficznej. Nie próbowałeś czasem instalować nowych sterowników ze strony producenta karty graficznej?

One niestety nie działają z układami, które muszą być przełączane, a na dodatek często uniemożliwiają możliwość przełączania.

Posiadam model Z570 z kartą 630m i wczoraj wgrałem najnowszą wersję BETA sterowników ze strony nvidii. Wszystko działa ok, testowałem na kilku grach i zauważyłem wzrost wydajności (np w Deus Ex: The Missing Link) w stosunku do preinstalowanych w laptopie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura karty graficznej 75-80 C - czyli w miarę norma.

http://imageshack.us/f/542/sssqe.png/ zrzut po 30 min grania w Deus Ex. (włączyłem tylko na chwilkę OCCT bo komp był rozgrzany). Jak widać temperatura skacze z 70 do 100 C co jest praktycznie niemożliwe, podejrzewam że czujnik jest zepsuty i dlatego psuje całą zabawę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś uruchamiać to śmieszne oczyszczanie z kurzu (wbudowana opcja w lapki lenovo, przycisk dotykowy najbardziej na prawo na górze)? Może to coś da, ja jeszcze nie używałem tej opcji bo lapka mam dosłownie od kilku dni (BTW: zadowolony ;D).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, już mówiłem używam GF 555M do grania.. Większość gier z których korzystam miałaby poniżej 1 fps(albo by nie odpaliła). Problem mam od .. w sumie nie wiem bo wcześniej na nim pracowałem (w trakcie studiów) a teraz zająłem się relaksem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie nie wiem, o ile nie odpalasz tych gier w rozdzielczości FullHD i z włączonym na maksa antyaliasingiem/cieniami/SSAO, to powinny Ci działać płynnie. Ja na słabszej karcie gram komfortowo, nawet mogę sobie pozwolić na podpięcie monitora 1680x1050.

Może kiedy zaczęły się te upały to komputer zaczął się grzać i kicha. Ja też nie mam luksusu (ok 70-80 stopni procek i GPU) ale żadnych spadków wydajności nie zauważyłem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby to było przez zbyt duże detale, to bym tutaj nie pisał ;D

Nadmienię że przez jakieś 15 - 20 min mogę sobie normalnie pograć, potem zaczynają się cyrki.

Nawet w FullHD mi śmiga (monitor), tylko mówię dłuższa chwila i trach bach warpy,skoki FPS, przycinki.. Zgodnie z tym co OCCT twierdzi komputer sam zmniejsza taktowanie do 700 Mhz, a temperatura skacze z 70 do 100 C , co mnie wielce dziwi. Chyba po prostu oddam go na gwarancje i niech tam się męczą :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się sprawa wyjaśniła. Procesor się przegrzewa i obniża taktowanie (nie bardzo wierzę w zepsuty czujnik, takie temperatury są całkowicie realne). Masz gwarancję to oddawaj. Aczkolwiek obniżenie temperatury nawet o 5 stopni (najlepiej o 10), mogłoby załatwić sprawę. Zatem podkładka mogłaby coś dać.

P.S. Laptop jest nowy, więc tak się dziać nie powinno, myślę, że powinno się go jednak oddać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to uwaga zaczynamy kolejny problem...

Laptop wrócił z serwisu, wymieniona została w nim płyta główna, procesor, klawiatura... i teraz tak :

Fajnie nie grzeje się, tylko kuźwa chyba dlatego że ciągle działa na poziomie 798 mhz .. No normalnie nic tylko się rozpędzić i z głowy w ścianę.. nie wspominając o tym iż przyciski które służyły do kontroli laptopa (ekran, szybkość pracy wentylatora etc. ) są wyłączone..

I co w takim wypadku zrobić? Znowu oddać do serwisu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tego samego lenovo y570. To jest jakaś klątwa. Dużo ludzi z tym lapkami po paru tygodniach ( w moim przypadku 3 miesiącach) notuje spadki wydajnośći. Spowodowane jest to przegrzaniem procka i obniżeniem taktowania (powyżej 100 C spada taktowanie) no i jesteśmy, że tak to ujmę w pupce. Support nic z tym nie zrobi to wina konstrukcji. Podkładka chłodząca, albo śmierć. Pomijając to, że to sprzęt do grania to ci z lenovo pokpili sobie sprawę. Gram 30 minut - przegrzewa się zaczyna ścinać (spadek taktowania) - minuta poźniej jest dobrze - za 5 minut spadek taktowania i taki martwy ciąg. Tak mam w Bfie 3. Muszę ( i Tobie też radzę) zaopatrzyć się w podkładkę. A jeśli rozwiązałeś już ten problem (bo post jest dość stary) to może podasz mi inne rozwiązanie:P Ewentualnie żeby wydłużyć czas grania przenoś lapka z jednego końca biurka na drugi bo się wtedy nie nagrzewa biurko i nie promieniuje bardziej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...