Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

rebeliagamer

Internet bezprzewodowy w PLUS - co wybrać?

Polecane posty

Właśnie dowiedziałem się, że jutro będę pomagał w doborze oferty Internetu bezprzewodowego (prawdopodobnie w plusie). Niestety nie wiem jak wygląda aktualnie rynek internetu bezprzewodowego, a konsultanci w salonach robią człowiekowi wodę z mózgu pokazując liczne oferty i tabelki.

Proszę o radę, na co zwrócić uwagę przy wyborze pakietu oraz na jaki wydatek się przygotować.

  • Internet musi działać w dwóch lokalizacjach z czego jedna to spore miasto, a druga to Czerna w województwie Lubuskim, powiecie Żarskim (GPS: 51.69273627367667,14.882869720458984), czy nadajnik Plus-a jest tam dość blisko? http://mapa.btsearch.pl/

  • Prędkość nie musi być wysoka, docelowo chodzi o przeglądanie internetu, ściąganie dokumentów itp. - nie filmów itp. Niemniej fajnie by było, gdyby nie trzeba było dopłacać po wykorzystaniu iluś-tam mb.

Będę wdzięczny za szybką odpowiedź. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Internet na modem usb nie ma sensu, jeśli nie będziesz miał co najmniej zasięgu 3G. Miałem blueconnecta i wiem, co piszę, a też mieszkam na wsi. Skaranie boskie jednym słowem, nie dało się z tego korzystać. Prędkość pobierania jak dochodziła do 10 kb/s, to było dobrze, więc nawet zwykłe przeglądanie stron, to był koszmar, a zasięg miałem dobry, lecz niestety tylko edge.

Po skończeniu umowy przesiadłem się na Orange Freedom Pro i jestem bardzo zadowolony. Wprawdzie płacę za niego 80 zł miesięcznie przy limicie 10GB, ale w mojej sytuacji innej możliwości raczej nie było.

Jest to internet 1MB, download waha się od 100 do nawet 250 kb/s, zależy kiedy korzystam. Mogę teraz wreszcie bezstresowo przeglądać strony, yt, ściągać większe pliki, grać w gry wymagające steama itp.

Jeśli masz u siebie dobry zasięg Orange, to polecam. Można też wziąć na próbę i w razie co zwrócić, ale to już dokładnie powiedzą w salonie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...