Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

jini3

Jak uzyskać licencje na YouTube?

Polecane posty

Wyjaśniam o co mi chodzi. Mianowicie zmontowało 6-minutowy filmik, a właściwie skrót jednego z meczów FC Barcelony. Są w nim wycinki z transmisji z Canal+Gol, podłożyłem również piosenkę (Fun -We are young). Po dodaniu filmików od razu wyskoczyło mi na YT - film zablokowany we wszystkich krajach. Co mam z tym z robić - bo wiem że inni użytkownicy dodają takie same filmiki też z muzyką i też z widocznymi logo Canal+ .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest prosty, prawa do pokazywania tego typu wydarzeń mają tylko określone podmioty. Wskazanym przez ciebie przypadku licencja na pokazywanie tego typu rzeczy należy do Canal+, więc serwis Youtube miał zablokować taką treść. Tylko oni mają prawo do pokazywania tego typu rzeczy, co wynika z umowy, która ta firma podpisała.

Ponadto wspomniałeś, że podłożyłeś również piosenkę pod ten skrót, ale zapomniałeś, że prawa do ich zamieszczania mają tylko ich twórcy lub właściciele. Podsumowując, jeśli chcesz coś zamieścić w Internecie, tj. czyiś materiał musicz mieć zgodę danego podmiote na taką czynność. W innym przypadku taka jednostka ma prawa zgłosić komuś z serwisu youtube naruszenie praw autorskich i pokrewnych, zaś ludzie z tej strony mają prawo zablokować ten filmik.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to automatycznie wyskoczyło, jak tylko zakończył się proces przesyłania filmu. Z resztą tak jak napisałem, mnóstwo ludzi podkłada muzykę pod swoje filmy, nawet jacyś tam początkujący którzy ledwo co przesłali pierwszy filmik, więc nie sądzę aby mieli oni wykupione licencje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...