Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Otis95

Jaki Windows do gier.

Polecane posty

Witam

Od jakiegoś czasu planuję zakup nowego sprzętu, jednak mam mały dylemat dotyczący wyboru

systemu (dotychczas używałem XPka 32bit). Jako że chodzi mi głównie o gry chciałbym żeby

jak najwięcej gier chodziło mi w jak najlepszych detalach. Do rzeczy: teoretycznie mógłbym

wziąć np. Winde 7 i najnowsze gierki miałbym z głowy, ale lubię też pograć w starsze tytuły

typu Baldur's Gate 2, a nawet 1 (słyszałem też, że na 7 nie działa 1 i 2 Gothic, masakra xD). Z

drugiej strony zostając przy XP (większość pewnie powie, że jestem debilem rozważając zostanie przy nim, ale cóż) może i mógłbym pograć np. w trzeciego Maxa na wysokich przy tych maksymalnych dla XP 3,5 ramu, (dodam, że gram max w 1280x1024, monitor nawet nie obsługuje HD, a nie zamierzam go zmieniać) ale prawdziwych maksymalnych detali i tak bym nie uświadczył np. z powodu DirectX ;/. No i na dłuższą metę może się to okazać nieopłacalne choć komputery rozwijają się coraz wolniej.

Reasumując: co według Was jest mniejszym złem? Ja sam znam się jedynie na grach, sprzęt to dla mnie czarna magia xD. I jeszcze dla tych co się orientują: dużo starych tytułów nie działa na 7? Czekam na odp. uklon.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że problem z kompatybilnością jest rozdmuchany. Owszem, są problemy z niektórymi grami, ale sporo też działa normalnie. U siebie na siódemce mam zainstalowane np. Duke Nukem 3D, DooM 2, Quake, Quake 2, UT, GTA1, GTA2, Diablo1, Diablo2, Worms Armageddon, HoMM3, Red Alert 1, Red Alert 2, StarCraft, Total Annihilation, Carmageddon 2, NFS2, NFS3... wszystko działa, przynajmniej tak mi się wydaje, bo dawno nie grałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. U mojego kumpla działają gry takie jak Gothic, Gothic II, Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia, StarCraft, Diablo II, pierwsza część także.. Nie ma się czego bać, większość gier działa. Chociaż do Diablo kumpel jakieś programy do grafiki czy cuś musiał pobierać i ustawiać. Ale działa. Komputer całkiem nowy, kupiony trzy miesiące temu. 2 gb karta grafiki, 8 gb ram, standard, gotowiec z allegro.. confused_prosty.gif Jego wybór.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już brac nowego windowsa do nowych gier to zdecydowanie Windows 7 64bit,przy nim wykorzystasz np.4 gb ramu zamiast 3,5 na 32 bitowym Xp-ku,do do gier to niektóre tutuły jakie jeszcze mam to bez problemów mi się odpalają npGTA Vice City,NFS Hot pursuit i porshe,mysle że większośc gier w tym co podałeś powinna ruszyć bez problemów,problem z starszymi grami miała natomiast vista

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ucieszyliście mnie, hehe. Do tego przed chwilą gdzieś przeczytałem, że problem z Gothicami jest już nieaktualny i to była kwestia sterów nvidii dla W7, ale od jakiejś tam serii wszystko już śmiga. Tak więc wszystko wskazuje na Windows 7 smile_prosty2.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stosunkowo dużo starych tytułów działa na 7, a jak nie działają to zawsze znajdzie się sposób żeby zaczęły biggrin_prosty.gif Ja póki co używam 7 już przeszło rok i żadnych problemów z kopatybilnością nie miałem. Po przesiadce z XP na siódemkę z czystym sumieniem mogę polecić Ci ten system.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa systemy to IMO najlepsze rozwiązanie, chociaż szczerze mówiąc nigdy nie miałem problemów z odpaleniem czegokolwiek na win7 (ale nie grywam za dużo w stare gry, więc to nie jest miarodajne). Jeśli chodzi o win7, to polecam Home Premium x64, w wyższe moim zdaniem nie ma co inwestować, strata kasy.

Jeśi byś instalował dwa systemy, i miał problem, to załóż nowy temat, nie zostaniesz sam tongue_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sagitarius587

Jeśli chodzi o gothiki:

na Windows 7 HP 64 (PIIx4 840, r6770) - Jedynka działa bez problemów. Dwójka działa w 800x600x16 - na wyższych rozdziałkach wywala błąd.

Po za tym kupować nowy komputer, po to by grać głównie w stare gry to bezsens.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...