Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

SerwusX

Kontury w GIMPie

Polecane posty

Jeśli zły dział to proszę o przeniesienie.

Chodzi mi o coś takiego, że naszkicuję coś ołówkiem na kartce, a potem w GIMPie zamienię to na normalne czarne kontury. Nie chodzi mi o robienie tego w sposób ręczny, tj. wziąć pędzel i całe to znowu obrysowywać, tylko żeby jakoś to zautomatyzować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwus Serwus! cheesy.gif Nietstey to nie takie proste. Nawet sywokiej jakości skany będą posiadać wokół linii rozmycie, żeby linie nie wyglądały zbyt ostro (czyli piksele szare, na standardowo białym tle). Zaznaczenie np. różdżką białego tła i wymazanie gumką pozostawi wokół czarnych lnii te właśnie szare brzegi, a te wyglądają koszmarnie. Niestety nie ma chyba lepszego sposobu na to, jak kolejne rysowanie na nowej wartswie za pomocą narzędzia od ścieżek. Mam to gdzieś opisane na blogu. Niestety, ale bardziej "zautomatyzować" to się tego nie da pokerglass.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaaaak. Możesz spróbować użyć Inkscape zamiast Gimpa, jeśli chodzi o kontury to jest on moim zdaniem lepszy. Jednakże przy konturach nie ma takiego czegoś, jak pójście na łatwiznę uwierz mi. Chyba, że rysunek robiłeś czarnymi mazakami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdyby tak zaznaczyć wszystkie kontury, potem zmniejszyć o piksel całe zaznaczenie, a potem znowu zwiększyć? Najpierw wycięłoby to wszystkie niechciane punkty, a potem pogrubiło całą resztę. Hmm...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze lepiej robić ręcznie, niż auto-zaznaczenie, ale to już twój problem, czy chcesz się bawić w poprawę konturów gumeczką, której nikt w ten sposób nie robi... Uwierz mi. Chyba, że działasz w pixel art, jednak to inna forma sztuki ;p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...