Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

R_A_Y

Verifying DMI Pool Data

Polecane posty

Witam, po uporaniu się z zasilaczami znów mam problem. Mianowicie po włączeniu komputera (co dziwne jakoś długo to trwa) włączą się taki właśnie ekran

dsc07984t.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Nie wiem za bardzo co z tym zrobić?

Takie oto podzespoły

GIGABYTE GA-G41M-COMBO

Intel Core2Quad 9400

SAPPHIRE Radeon HD 5870

OCZ ZT 650W

2x2GB RAM

OCZ VERTEX 60GB

Liteon DVD-RW

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrestartuj CMOS. Jak nie pomoże to możliwe uszkodzenie płyty głównej.

P. S. Ten komunikat pokazuje się po testach POST (po czasie, w jakim wchodzisz do BIOS) a poprzedniego ekranu możesz nie widzieć, bo monitor nie zdąży się włączyć. Żeby wejść do BIOS naciskasz klawisz wejścia (najczęściej DEL) przed pojawieniem się ekranu, którego screen dałeś. W każdym razie to nie jest na pewno pierwszy komunikat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście :-) Objaw (ten stojący ekran) jest charakterystyczny dla niedomagającego zasilania lub uszkodzonej płyty głównej. Jeśli jednak jeśli przestał występować to można go już zignorować (chyba, że będzie się powtarzał). W takim razie trzeba poczekać na SMART i diagnozę pamięci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo dziwne, że to kwestia RAMu czy SSDka - pamięci u kumpla sprawdzałem na zbliżonym sprzęcie i działały [choć czasem zanim komp zastartował to 2 piski szły, ale działał], a ten OCZ 60gigowy świeżo kupiony. Swoją drogą nie mam zabardzo jak tego SMARTa zrobić bez systemu. Aha i płyta też jest nówka.

EDIT: A właściwie skoro on jest nowy to S.M.A.R.T.a trzeba koniecznie robić? może on się nie włącza np. dlatego że w kabel Sata wpiąłem do złącza na płycie Sata0 zamiast Sata1?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...