Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

paczek263

nie mogę uruchomić systemu

Polecane posty

witam. miałem trochę części ze starego gotowca i trochę nowych.postanowiłem złozyć to do kupy.zasilacz to logic 620 wat(wiem bomba ale do tego sprzętu starczy) płyta główna gigabyute k8ns procesor amd sempron 2800+ karta graficzna radeon 9550 agp x8 dysk wd caviar blue 320gb( z laptopa). problem w tym że gdy wyświetlą się te napisy od płyty gigabyte(detecting ide channels itd) wyskakuje jakis błąd i mam 2 opcje: użyć narzędzi do naprawy windows albo uruchomić go normalnie. przy pierwszej jak i drugiej opcji komputer się restartuje i wraca do punktu wyjścia(na chwile wyskoczy trwa uruchamianie systemu a potem reset). jeszcze pół roku temu działał normalnie lecz pod innym dyskiem(dyski sprawdzałem 3(wd caviar green 640gb wd caviar blue 320gb i jakiś segate 80gb na ATA)za każdym razem to samo) i jakimś starszym zasilaczem, reszta wszystko to co było od początku. obstawiam że to pamięć ram albo płyta główna lecz nie mam żadnych zamienników żeby zobaczyć czy w tym leży problem . jak mam wykryć co jest uszkodzone?

dodam jeszcze nie da sie zainstalować systemu na nowo(podczas ładowania plików wyskakuje błąd że system windows nie mógł załadować plików)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś podobny problem i winowajcą okazał się ram.

Jak wykryć uszkodzenie? Szczerze mówiąc nie wiem czy są na to jakieś fachowe metody, ja użyłem kombinatoryki :)

Jeżeli powiedzmy masz dwie kości, to spróbuj wyciągnąć jedną z nich i sprawdź czy windows załaduje się na tej pojedynczej. Nie odpali, zmieniasz kostkę(wyciągasz tą, którą masz w wkładasz drugą).

Dobrze by było gdyby ktoś ze znajomych użyczył ci stu procentowo działającej kostki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@JohnBelushi przecież wyraźnie napisałem że sprawdzałem na 3 dyskach...

@Nekro niestety mam tylko jedną kośc 512mb a drugiej nie mam jak załatwić bo nikt ze znajomych ddr1 nie posiada. jest może jakiś program bootujący się z płyty, który zrobi test pamięci ram?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomi najczęściej nawet jak mają to nie mają. klnie.gif

Najlepiej zaoferuj kupno jakiegoś drewna z przedziału 1999-2002. Ja taki piecyk (Cały i działający) dostałem za sześciopak piwa a mieszkam na wsi. Z takiego czegoś wyciągniesz sobie ram, może nawet dysk a resztę jak ci nie potrzebna możesz wywalić na śmieci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...