Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sweetsweet88

dysk zewnętrzny - błąd urzadzenia we/wy, błąd urządzenia podczas stronicowania

Polecane posty

Mam problem z nowym, 4-dniowym dyskiem zewnętrznym WD Elements, 500GB, 3,5''', USB2.0. Problem polega na tym, iż gdy próbuje wejść na ten dysk ukazuje się komunikat o treści "J: nie jest dostępny. Nie można wykonać żądania z powodu błędu urządzenia we/wy.". Natomiast gdy podłączam ten dysk do komputera (przez USB) dziennik zdarzeń zostaje zasypany ostrzeżeniami o treści: "Podczas operacji stronicowania wykryto błąd urządzenia \Device\Harddisk2\D."

Załączam SMART dysku. Proszę o pomoc.

9143110000_1343193232.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy z dysku nie zostały przypadkiem usunięte foldery z plikami producenta (o ile takie istniały)?

Czy wcześniej dysk działał dobrze, a teraz nagle jest problem, czy od początku tak było? Jeżeli wcześniej było OK, to czy teraz używasz tego samego kabla USB co wcześniej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem ten problem, tylko z innym dyskiem. Na jednych komputerach działał na innych był właśnie ten błąd. Problem leżał po stronie samej obudowy. Po zmianie na inną wszystko było ok, ale w twoim przypadku chyba musisz na gwarancję całość oddać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszy dzień od zakupu dysk był widoczny w 'Mój Komputer' i nie było problemu z wejściem na niego. Problem pojawił się w trakcie przekopiowywania na niego plików - Windows wyświetlił komunikat:

{Opóźniony zapis nie powiódł się}

System Windows nie mógł zapisać wszystkich danych dla pliku x.

Dane zostały utracone.

Powodem tego błędu mogła być awaria sprzętu komputerowego lub połączenia sieciowego. Spróbuj zapisać ten plik w innym miejscu.

Wtedy próbowałam ten dysk sformatować , ale nie dało się tego zrobić z poziomu Windows - WinXP wyświetlał komunikat, że nie może dokończyć formatowania. Następnie ściągnęłam ze strony producenta soft do sformatowania tego dysku, ale on również miał problem z jego sformatowaniem. Postanowiłam więc sprawdzić dysk programem HD Tune Pro, który wykrył sporo błędów, bad sektory. Wtedy udałam się do sklepu aby zareklamować ten dysk - sprzedawca sprawdził go na laptopie i sformatował (z poziomu windows 7) oraz zapewnił że dysk jest sprawny. Wzięłam go więc z powrotem. Po tym sformatowaniu w sklepie zaczęły się problemy z dostępem do dysku: gdy próbuję wejść na dysk wyświetla się komunikat, że albo parametr jest nieprawidłowy albo że wystąpił błąd urządzenia we/wy albo że dysk jest niesformatowany. Oczywiście formatowanie z poziomu windowsa nadal nie działa. Sformatować dysk udało mi się dopiero opalając PC z GParted - założyłam nowe partycje, które sformatowałam lecz problem nie ustąpił - Windows nadal wyświetla komunikat o błędzie urządzenia we/wy gdy próbuje wejść na dysk.

Żadne kable nie były zmieniane, co do folderów producenta - nie widziałam ich na dysku, nie otrzymałam też z tym dyskiem żadnej płytki. Gwarancje mam na 2 lata.

Dodam, że po sformatowaniu dysku w sklepie program HD Tune Pro już nie znajduje bad sektorów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli podłączasz go z przodu komputera stacjonarnego, podłącz go z tyłu. Jeśli to laptop, spróbuj użyć innego gniazda USB.

Niezależnie do które gniazda go podłączam jest zawsze ten sam błąd.

Ponad to jest jeszcze jedna rzecz, która mnie niepokoi - mianowicie gdy podłączam zasilacz od dysku do prądu to dość często lekko iskrzy - czy to normalne? Dodam, że przy podłączaniu zasilaczy od innych urządzeń nie zauważyłam podobnego zjawiska.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli iskrzenie następuje pomiędzy wtyczką zasilacza a gniazdem sieciowym w momencie podłączenia do prądu, to jest to zjawisko normalne (kondensatory w zaswilaczu ładują się pobierając przez ułamek sekundy mnóstwo prądu). W innym wypadku nie jest to normalne.

Więcej na forum nic nie wymyślę, proponuję połączenie zdalne, żebym mógł bezpiecznie zastosować bardziej zaawansowane narzędzia do diagnostyki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...