Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Aldaron127

Szum podczas nagrywania

Polecane posty

Witam.

Wiem, że duża część z Was, drogich forumowiczów, widząc już samą nazwę tego tematu ma ochotę chwycić się za głowę i z całej siły uderzać nią o ścianę, jednak proszę, zrozumcie mnie, bo ja mam już od dawna ochotę by robić to z powodu tego problemu.

Mam do dyspozycji 3 karty dźwiękowe:

- Creative SB Audigy

- Realtek HD Audio

- LogiLink UA0053 (pod USB)

Do nagrywania używam mikrofonu przy słuchawkach ART Fresh Sound AP-52. Wcześniej używałem innego mikrofonu, także przy słuchawkach - nie pamiętam dokładnego modelu, wiem, że były to słuchawki z mikrofonem A4Tech oraz pewnego mikrofonu za 10 złotych sprzedawanego w pewnej dużej sieci sklepów, gdzie codziennie są niskie ceny. Problem był i jest przez cały czas - nie ważne jakiego mikrofonu używam, nie ważne jakiej karty dźwiękowej.

Kiedyś na obudowie dało się odczuć, że "chodzi" po niej prąd - problem ten został wyeliminowany, więc nie jest to powodem szumów.

Zmieniane zostały również części mojego komputera - takie jak płyta główna - stawiam więc, że nie tutaj leży problem.

Wiem jednak, że coś jest nie tak. Słuchawki, których używam do słuchania muzyki (Sennheiser HD 202) po godzinie 18:00 potrafią odbierać jakieś rosyjskie lub ukraińskie radio - nie wiem czy ma to jakiś związek, wolę jednak o tym wspomnieć.

Mój komputer:

- Intel Core i5-2500k 3.3GHz

- 12GB RAM DDR3

- GeForce GTX 460

- Windows 7 Ultimate

chociaż sądzę, że nie jest to istotne, gdyż, jak już wspomniałem, sprzęt był wymieniany.

Zainstalowane są najnowsze sterowniki do kart dźwiękowych.

Bardzo proszę o pomoc. W załącznikach znajdują się dwa nagrane pliki: jeden przez kartę dźwiękową USB, a drugi przez Realteka.

Jeżeli potrzeba dalszych informacji, proszę pisać.

P.S. Raz udało mi się (nie wiem jakim sposobem) ustawić nagrywanie przy użyciu karty dźwiękowej Realtek na jakość CD i nie było ŻADNYCH szumów, ale, jak można się domyślić, jakość nagrania była bardzo słaba. Od tamtej pory nie mogę zmienić ustawień na jakość CD ani DVD, bo wyskakuje komunikat, że "to urządzenie nie obsługuje tego formatu".

Pozdrawiam,

Aldaron

realtek_sound.mp3

usb_sound.mp3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@JohnBelushi, nie ma w pobliżu żadnego radia, telewizora, mikrofalówki ani telefonów... Nie ma dosłownie nic, co mogłoby powodować jakiekolwiek zakłócenia.

@Jahu1234567, nie mam ustawionej czułości nagrywania na maxa.

Nie wiem po czego stronie leży ten cały problem, ponieważ dzisiaj, przed chwilą, także udało mi się ustawić jakość DVD lub CD w ustawieniach i nagranie jest całkowicie pozbawione jakichkolwiek szumów. Wolałbym jednak nagrywać w wyższej jakości, ponieważ dźwięk aktualnie jest pozbawiony wysokich częstotliwości, przez co jest bardzo bassowy i, szczerze mówiąc, niezbyt nadaje się do nagrywania mojej gadaniny podczas filmów. Załączam próbkę.

realtek_better_sound.mp3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...