Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

SeriousBoy

Program do nagrywania obrazu z dźwiękiem z gier

Polecane posty

Witam. Nie wiem czy dobry dział. Szukam programu do nagrywania obrazu z dźwiękiem z gier. Używam FRAPSA za którego trochę zapłaciłem, ale szukam programu w którym można byłoby ustawić rozdzielczość filmu. Czyli nie tak jak we FRAPSIE że ustawienia z gier, tylko że np. nagrywam na rozdzielczości 1920x1080, a film zapisuje się w 1280x720. Chodzi mi głównie o to że materiał 1080p zajmuje cholernie dużo miejsca i chciałbym je oszczędzić nagrywając mniejszą rozdzielczość. Potrzebne mi to do minecrafta gdzie nie da się ustawić rozdziałki, a 1920x1080 zajmuje za dużo miejsca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ważne jakiego programu użyjesz, RAWy i tak będą zajmowały sporo miejsca właśnie dlatego, że są RAWami. Gdyby programy nagrywające robiły to w jakimś innym formacie konwersja w czasie rzeczywistym zajęła by za dużo pamięci roboczej i gra nie chodziła by płynnie. Zmiana rozdzielczości i tak dużo nie zmieni ale możesz pobawić się ilością FPS'ów. Odznacz też na pewno opcję bezstratnego RGB bo takie pliki są jeszcze większe.

@EDIT

tak mi się przypomniało. Jeżeli w czasie gry w MC wciśniesz f11 to gra przejdzie do trybu pełnoekranowego i przyjmie rozdzielczość którą masz aktualnie ustawioną w systemie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz pobawić się trialem Bandicama, który niezależnie od rozdzielczości gry ma opcję nagrywania w wybranej przez ciebie (np. 720p). Na moim przykładzie: ponad godzinny materiał z Batmana: Arkham Asylum (+/- 50 fps stałe gry, nagrywanie 60 fps) zajmuje po nagraniu 8GB. We Frapsie byłoby już to pewnie ok. 30-40 GB (Full size, 60 fps).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bandicam ścina grę? Hm, sprzęt masz lepszy niż mój (Phenom II X4 840 3,2 GHz, 4GB RAM, GTX 550 Ti), jak teraz Minecraft spróbowałem, przycinek nie było. Może zawalony dysk? Ile masz miejsca? U mnie to ma dość duże znaczenie, bo gdy na partycji używanej jako magazyn filmów jest mniej wolnego miejsca niż ok. 170-180 GB, nie da się nagrać nawet NFS: Most Wanted.

Zarzuć screena z ustawieniami Bandi.

Czym się różni trial od płatnej? Watermarkiem i ograniczeniem do 10 minut materiału. Praktycznie próbka możliwości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jeżeli nie chcesz żeby coś program do nagrywania zabierał dużo klatek (a chyba nikt nie chce) to polecam ten POLSKI ! program. Sam go mam biggrin_prosty.gif i naprawdę polecam. Można sobie ściągnąć 30 dni full wersję na test. http://mirillis.com/...cts/action.html

a tu benchmark.pl go przetestował:

http://www.benchmark...ecie-akcja.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...