Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

oliee0

Śrubki dystansowe

Polecane posty

Witam,

kupiłem dzisiaj obudowę SilentiumPC Brutus-410 i w zestawie były tylko 3 śrubki dystansowe + te w obudowie, a posiadam płytę mATX i po przemieszczeniu wszystkich wewnątrz i zamontowaniu też tych z woreczka jest ich za mało, bo w płycie mam jeszcze 3 wolne dziurki na wkręcenie.

Mam dwa pytania:

1. Czy płyta normalnie może działać na 3 śrubkach?

2. Ile powinno być śrubek w zestawie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@krzysiowy22:

Proszę się nie unosić.

@oliee0:

W Brutusie 410 są 3 śrubki dystansowe + te już zamontowane w obudowie, które do przytwierdzenia mobo spokojnie wystarczą.

klik - nie wiem jak tu może Ci czegokolwiek brakować. Przesuń dwie dolne do góry i po kłopocie. Tych z przodu kompa i zapasowych nie trzeba ruszać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@krzysiowy22

Co w tym irytującego? Że chce się poradzić, bo nie wie, czy przez brak wszystkich śrubek nie uszkodzi mu się płyta główna? Przestań. Tak, w zestawie są tylko 3 nie licząc tych w obudowie i myślę, że nic się nie stanie, jak 3 dziurki zostaną wolne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam bardzo ,jak można iść na forum z pytaniem ,brakuje mi 3 śrubek ...ten pan (oliee0) własnie pokazał jaki jest inteligentny ,co to za problem z czegoś nie potrzebnego wykręcić 3 śrubki ,stanie się coś płycie głównej jeżeli przykręcimy jakieś 3 inne śrubki ?

No panowie 10letnie dziecko wpadnie na taki pomysł aby wykręcić z czegoś 3 śrubki i wkręcić do płyty głównej czy tam czegokolwiek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to, czy mając ciężki cooler i do tego kartę graficzną, nic się nie stanie, np. płyta nie udźwignie i zacznie gdzieś pękać, więc "inteligenty" Panie @krzysiowy22 nie wypowiadaj się jak nie wiesz do końca ocb.

Na razie byłem w jednym serwisie komputerowym to powiedzieli, że nie mają, ani tak dać, ani sprzedać. Jak będę gdzieś po drodze mijał to spróbuję gdziekolwiek je kupić, bo np. przy dociskaniu kabli (w miejscach, w których nie ma śrubek), płyta się trochę wygina, dlatego głównie te pytania. Nie róbcie z tego afery.

PS - pytałem o śrubki z zestawu, bo myślałem, że może dostałem za mało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@oliee0:

Wszystko będzie OK.

Płyta mATX ma zwykle następujący rozkład otworów mocujących:

X X

X X

X

X

Inaczej się jej zamocować nie da. Dlatego napisałem, byś przesunął te dwie dolne do góry (ew. możesz wkręcić tam dwie z tych trzech) - więcej Twoja mobo nie zajmie, a te 6 utrzyma ją na miejscu i ani karta, ani chłodzenie jej nie zaszkodzą.

PS. Reagowanie na zaczepki też się może źle skończyć. Radzę spasować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...