Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

pisanek

Nagrywanie i edytowanie dźwięku

Polecane posty

Audacity. Bije na głowę płatne i bezpłatne programy tego typu (a sam jest darmowy). Jedynym znanym mi lepszym od niego jest Adobe audition.

A może cały pakiet do tworzenia muzyki? Ubuntu studio (oparty na Ubuntu - trudno się nie domyślić) albo Musix (oparty na Knoppixie)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adobe audition plus pakiet wtyczek waves'a Mercury.Audacity nie posiada ani filtru-górnoprzepustowego który jest podstawą obróbki wokalu a jego odszumiacz jest porażką nie wspomne już o kompresji czy equalizerze.Adobe audition nawet bez wtyczek podanych wyżej przebija Audacity.

Pamiętaj o kolejności nakładania efektów:

1.Filtr górno-przepustowy i odszumiacz.

2.Equalizer.

3.Kompresor.

4.De-Esser.

5.Reverb.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem, że Audacity nie ma niektórych możliwości Adobe audition. Ja siedzę w muzyce 8 lat - mamy doradzać czy się sprzeczać? Podaj konkretnie, w czym ten Audacity jest taki beznadziejny. Jak dopiero zaczyna to nie wykorzysta jeszcze wielu możliwości ani jednego ani drugiego programu. Z resztą może je porównać, bo chyba Adobe audition był dostępny w wersji trial.

A Audacity jest używany zarówno przez początkujących jak i profesjonalistów (napisałeś, że jego odszumować jest beznadziejny, ja tym odszumiaczem między innymi obrabiałem materiały dla policji).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, posiada. Tak jak korektor jest o wiele bardziej rozbudowany. Po prostu nie chcę dać zdyskredytować bardzo dobrego programu, którego używam do edycji audio, nagrywania, montażu itp. Jest dla mnie do tego łatwiejszy w obsłudze. Z Adobe audition korzystam częściej przy robieniu remiksów i dodawaniu efektów, resztę robi Audacity. No i jeszcze jeden argument - Audacity jest za free - więc stosunek ceny do możliwości taki, że nie znam alternatywy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...