Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Olllo

ReadyBoost

Polecane posty

Witam.

Od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie, aby pomóc mojemu netbookowi ReadyBost'em.

Próbowałem kilku kart pamięci, które posiadam, ale są zbyt wolne, mimo, że najszybsza w HDTune osiąga transfer od 10,5 do 12,7 MB/s, przy czasie dostępu 5,2 ms. Burst rate wynosi 6 MB/s. Ale, już mówię o co mi chodzi.

Czy ktoś z forum bawił się tą opcją i czy to faktycznie działa. Nie spodziewam się jakiegoś mega kopa, ale takie odciążenie dysku przedłuży trochę jego żywot.

Zatem prosiłbym byście podzielili się wiedzą jakich pamięci przenośnych używacie, oraz co polecacie. Najlepiej jak byłyby to karty pamięci bo używanie pendrive'a jest bardziej kłopotliwe (karta siedzi sobie w czytniku i nie przeszkadza, bo nie wystaje).

Raczej to wszystko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie tak. Ready boost nie wymaga nie wiadomo jak dobrych odczytów. Ready boost jest uzupełnieniem pamięci wirtualnej. Dysk twardy, na którym standardowo jest plik wymiany, ma dobre czasy odczytu ale niezbyt dobre czasy dostępu. Ready boost pozwala wykorzystać pamięć flash, która musi mieć i dobre odczyty i czasy dostępu, do przyspieszenia sprzętu przy korzystaniu z pamięci wirtualnej - na pamięć flash kopiowane są najmniejsze porcje danych dla pamięci wirtualnej - i te są z niej odczytywane, większe porcje są czytane z dysku twardego. Dodatkowo dane na pamięci flash są kopią więc po jej usunięciu nie następuje zawieszenie systemu, tylko praca na standardowym pliku wymiany.

Przyrost wydajności będzie tym większy, im więcej brakuje fizycznego RAM i im wolniejszy jest dysk twardy.

Nie wiem jakie pamięci są zgodne ani czy funkcja współpracuje z zewnętrznym czytnikiem kart.

Funkcja ta na sprzęcie (laptop) Athlon X2 1.9, 2GB RAM (wąskie gardło przy otwarciu dużej ilości pamięciożernych programów), HDD 5400 RPM (tu było wąskie gardło), Vista x86, przy otwarciu wielu programów naraz (gdyby tu było nawet 4GB RAM to by brakło) dała odczuwalny wzrost wydajności.

Przypuszczam, że działanie tej funkcji (wzrost wydajności) nastąpi tylko gdy zacznie brakować pamięci RAM (mało pamięci lub dużo pamięciożernych programów = intensywne korzystanie z pliku wymiany).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...