Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

fddsfwfa11

Rozwiązany: Komputer się nie uruchamia - czarny ekran

Polecane posty

Witam,

W związku z tym że mój komputer od dłuższego czasu nie spełnia moich oczekiwań z procesorem athlon x2 2.21 ghz chciałbym się was spytać czy dałoby radę wychaczyć płytę główną (bez zintegrowanej karty) i procesor quad core w granicach 500-600 zł? Posiadam już w swoim starym pc ati hd4850 2 dyski itp więc tego bym nie zmieniał. Zależało by mi także żeby w tej cenie znalazł się ram. Dało by radę coś dobrać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz zasilacz (marka, model, moc)?

Jesli ma byc czterordzeniowy to wlasciwie jedyne o czym mozna myslec w tej cenie to Athlon 631/641 + np. ASRock A55iCafe + 4GB 1333MHz DDR3 od Goodrama. Wazne pytanie - jaka masz obecnie plyte glowna?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy podstawka am3/am3+ nie była by lepsza? Procek uzywany phenom za 300 jakas plyta do 200 i ram za 100 tylko nie wiem czy byłoby to wtedy kompatybilne z moją obudową, dyskami i zasilaczem.

Bo nie widzę wielu opinii nt. fm1 i tego procka więc może am3 i phenom by pasował?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcja z AM3+ byłaby bardziej przyszłościowa, no ale trzeba by było brać używane części. W sumie jak tak przejrzałem Allegro to z płyt AM3+ do 200zł praktycznie żadnego wyboru nie ma (z kolei za 300zł by się kupiło nową i przyzwoitą), a AM3 zbyt przyszłościową opcją nie jest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LGA775 nie ma żadnej przyszłości, już Q6600 jest dość drogi jak na swoją wydajność, a o lepszych (Q9450/Q9550/Q9650) aż żal wspominać... W cenie najlepszych Quadów na LGA775 od ręki się dostanie np. i7-920.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak zlozylem te czesci (musialem kupic przejsciówkę ide do napędu) i przy próbie wlączenia kompa jest black screen i nie słychać charakterystycznego piknięcia;( Wszystkie wentylatory działają a kable są raczej dobrze podpięte sprawdzałem kilka razy... Procesor był używany ale to chyba nie jego wina. W instrukcji pisze coś o dualchannel ale nie wiem czy jest on wymagany czy tylko opcionalny. Mam jedną kość pamięci 4gb 1333mhz goodram. Proszę o wszystkie sugestie jak go uruchomić;(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...