Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kulgan42

3 Monitory pod eyefinity

Polecane posty

Cześć. Jest to mój pierwszy post na tym forum, więc chciałbym się przywitać bigsmile.gif

Chciałbym zakupić sobie 3 monitory do gry. Posiadam już monitor "iiyama ProLite E2409HDS" 24cale, ma on ramki szerokości ok. 1,8mm.

Lepiej będzie mi kupić 3 nowe monitory czy 2 takie same co pierwszy?

Mój komputer:

amd phenom II x4 955 / 3.2GHz

radeon HD6870 twinfrozII 1GB

ram: crucial 2x2GB

Warto przy tej karcie graficznej grać na 3 monitorach?

I o ile wzrosną wymagania co do grafiki w grze?

Grał ktoś może na podobnym ustawieniu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest jakiś sposób aby sprawdzić jak będzie zachowywała się moja karta graficzna przy 3, monitorach nie podłączając ich?

nie chce kupować w ciemno 2 monitorów, kupię i okaże się, że nic nie działa jak powinno i będę zmuszony dokuić 2gą kartę graficzną.

ale czy przy tych ustawieniach jest opłacalne granie na 3 monitorach. Nawet nie na max grafice w najnowsze gry. Przecież zawsze będzie można dokupić kartę graficzną albo wyłączyć 2 monitory. Co Wy na to?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JohnBelushi, bzdura! Eyefinity to tylko i wyłącznie zwiększona rozdzielczość, a jak włączy 3 razy grę to i 3 razy tekstury 3 razy modele itp itd. Jeżeli byś chciał sprawdzić, jakby Ci śmigała gra, musiałbyś ustawić roździałkę 5760x1080 (3 monitory w roździelczości Full HD), co na jednym monitorze jest zwyczajnie niemożliwe ^^ Ale jak włączysz 3 gry to Ci to na pewno nic nie da ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacytuję samego siebie... "to na jednym monitorze jest zwyczajnie niemożliwe" . Nie ustawisz na monitorze takiej rozdzielczości, maksymalna dla jednego monitora to zazwyczaj 1920x1080. Ja bym poczytał testy Twojej karty graficznej, niektóre serwisy, np benchmark.pl podają czasami FPS w roździelczości 5760x1080 niektórych gier. W przypadku HD7850 w Dirt 3 było tak, że gdy na ultra ustawieniach w roździelczości Full HD średnia ilość FPS wynosiła ok 80, to w roździelczości Eyefinity nie przekraczała 25. Myślę, że trzy monitory na jednym GPU nie mają zbyt większego sensu, ale wkońcu to Twój sprzęt smile_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...