Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Blackhowk

Problem z Neostradą

Polecane posty

Cześć mam taki problem kupiłem router TP-Link TD-W8951ND, i posiadam router Neostrada Livebox, adapter wifi jest podłączony do drugiego komputera a router mam podłączony do tego komputera z którego właśnie korzystam, i gdy chodzi mój router to livebox nie może synchronizować linni ADSL, i drugi komputer niema dostępu do internetu co mam zrobić żeby mieć internet jednocześnie na 2 komputerach jednocześnie. z góry dzięki za pomoc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisz to trochę lepiej....

Bo absolutnie nic nie zrozumiałem.

Spróbuje ci opisać jak to działa: Modem -> router (antenki Wi-Fi) -> komputer 1, komputer2, komputer 3 (odbiór poprzez wi-fi) - tak to powinno działać, a ja zrozumiałem: Router -> jeden komputer, router2 -> drugi komputer... to nie ma prawa bytu D:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcin ma rację. Żeby działało router musi być bezpośrednio podłączony do liveboxa. Poza tym to co wepniesz dalej do modemu nie ma wpływu na linię ADSL, więc musiałeś coś źle podłączyć.

EDIT: no cóż, nie popatrzyłem, że ten TP-Link ma wbudowany modem, więc po prostu podłączasz jedno urządzenie i kompy do tego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem (przynajmniej u mnie tak jest, nie sugeruj się tym jak ktoś tego nie potwierdzi), to adres MAC każdego modemu jest wpisywany do bazy modemów TP, jeżeli użyjesz innego modemu, to TP to wykryje, i po prostu nie pozwoli odbierać internetu przez nie z autoryzowany modem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie byłem (na szczęście) zmuszony do korzystania z Neostrady, ale to nie jest tak, jak u innych operatorów, że przy zakupie nowego urządzenia po prostu zgłaszamy im jego numer MAC, a oni po kilku minutach nam go "odblokują"?

Jeżeli nie -> kolejny argument za tym, żeby tego syfu nie tykać (o ile oczywiście nie ma alternatywy) - wolne, drogie, przestarzałe technologicznie. Bleh.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dyskograf: To zależy jak masz sformułowaną umowę. Czasami jest tak, że modem jest własnością operatora i nie można z nim nic robić, ale jak się zepsuje to muszą dać Ci nowy. Albo część operatora kończy się na kablu którym idzie Internet i wtedy możesz podłączyć modem jaki Ci się podoba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, czy ten cały Livebox jest własnością operatora czy nie mało zmienia (różnica jest taka, że musimy go oddać wraz z wygaśnięciem umowy). Chodzi o to, czy mogę sobie podpiąć własny router.

Jeżeli nie: TP(Orange) -> to już nie sto, a dwieście lat za Murzynami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...