Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Yoo041995

Problem z nową kartą

Polecane posty

Witajcie.

Mam dziwny problem. Otóż wczoraj zamontowałem nową kartę HD6770. Wszystko byłoby dobrze gdyby nie to, że czasami niezależnie od tego co robię na kompie pojawia się dziwne falowanie ekranu, szczególnie widać to na tekście lub krawędziach jakichś obrazków, folderów. Zmieniałem odświeżanie obrazu, ale nic nie daje. Jednak zauważyłem, że przy niższych rozdzielczościach problem ten nie występuje. Używam 1440x900 i czasami powstają takie dziwne farmazony. Sterowniki najnowsze - to samo się dzieje na tych z płytki. W czym jest problem?

Myślałem, że z kablem jednak on dobrze działał na mojej poprzedniej karcie GF220.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie pomoże? Problem występuje czasamii prawie zawsze jak gram w gry. Nawet cały czas na pulpicie w windowsie ale w bardzo niewielkim stopniu. Co to może być? Na innej karcie tego problemu nie ma? Problem hardwarowy czy softwarowy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel jest napewno dobry, ponieważ moja stara grafika GT220 działa idealnie. Dziś byłem w sklepie i sprawdzałem na innych monitorze i problemu nie widziałem. Dziwne jest to też, że odinstalowałem sterowniki a one nadal są i gry odpalają. Jakieś inne pomysły yojo2?

Problem występuje cały czas na pulipice, internecie ale w niewielkim nateżeniu lecz wzrasta podczas grania, robienia testów graficznych. Obraz drga, czsami nawet sie przesuwa na boki lekko, nie wiem jak to opisać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie przychodzi na myśl jeszcze inny pomysł (zaznaczam, iż wielce nieprawdopodobny, przede wszystkim z tego powodu, iż na niższych rozdzielczościach problem nie występuje; btw yojo2, nie jestem pewien / mam wątpliwości; czy możliwe jest, iż uszkodzenie wejścia na karcie powodowałoby, takowe nieprawidłowości w obrazie, jedynie w wyższych rozdzielczościach?), czy przypadkiem, w okolicy komputera, nie znajduje się jakieś urządzenie, które może powodować zakłócenia w obrazie (np. komórka)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam inny pomysł (być może bardzo nierealny). Czy problem przypadkiem nie dotyczy monitora? Jak sam powiedziałeś, wcześniej działałeś na niższych rozdzielczościach. Przy przełączeniu na owe, problem znika. Dlatego więc może na tamtej karcie obraz jest normalny, a na tej nie. Spróbuj przełączyć monitor do jakiejś innej karty obsługującej wysokie rozdzielczości. Jeśli problem zniknie, to znaczy, że przyczyna leży zapewne po stronie karty. Jeśli nie, to albo masz wadliwy monitor, albo dana marka wypuściła coś, co obsługuje wysokie rozdzielczości tylko na papierze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, no ale problem tkwi chyba faktycznie w monitorze, skoro sprawdzałeś kartę na innym w sklepie i problemu nie widziałeś. Gdyby też było coś z samą kartą, to czy artefakty nie występowałyby także w mniejszych roździelczościach?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany. Podłączyłem monitor do wejścia DVi na karcie przez adapter DVI-DSUB. Problem nie występuje już ale mam 60Hz odświeżanie? Czy to jest odpowiednie czy zmienić na 75Hz na DVI. Czy to przypadkiem nie może zepsuć mi monitora?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro adapter rozwiązał sprawę (w sumie nie wiem czemu o to nie spytałem) to tylko potwierdza teorię, że wyjście D-Sub w karcie może być walnięte. Ale dopóki czegoś tam nie zamierzasz podłączać to to nie powinno stanowić problemu).

Jeśli monitor obsługuje 75Hz to możesz zmienić (aczkolwiek większość LCDeków ma maks. 60Hz).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem na 75Hz - mój takie obsługuje. Tak więc problemem było wejście D-Sub na karcie. Może jest uszkodzone albo źle wpływa na mój monitor. Szkoda tylko, że wcześniej na to nie wpadłeś. W końcu niecodzienny problem.

Jednak problem nadal występuje, ale rzadko.

Najlepsze jest to, że teraz występuje tylko pod obciążeniem. Na pulpicie prawie wogóle nie drga. GTA IV na kompie z sygnatury niechodzi płynnie nawet na niskich detalach przy rozdzielczosci 1280x720. To naprawdę taki słaby procesor mam czy to wina grafiki?

Dziś przyszedł do mnie kolego z monitorem i kablem VGA. Na jego kablu też problem występuje, a na monitorze jego już nie. CZyli wina leży po stronie monitora? Ale co w nim może być zepsutego jeśli moja stara karta GT220 działa na nim wyśmienicie?

Pomocy!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...