Skocz do zawartości

Afterfall Insanity - spolszczenie do gry z CDA

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
10 odpowiedzi na ten temat

rimean

rimean

Hobbit

• Forumowicze
  • Pip
  • 12 postów
Czy znacie jakieś spolszczenie do gry podanej w tytule? Chodzi mi o wersję wydaną w tym numerze CD-ACTION. Bo spolszczenie od EL amigosa ani Pikuspa mi nie działało, a kiedy zrobiłem dokładnie wszystko krok po kroku gra mi się nie uruchamiała, był tylko napis (po jakiejś minucie ładowania): program afterfall insanity przestał działać. W skrócie mówiąc: Proszę o jakieś spolszczenie działające na wersji gry wydanej z Cd-Action. Czy takowe wogóle istnieje?
Dodam że wymagania spełniam, zresztą wątpie aby zmieniły się one na większe po zainstalowaniu spolszczenia. Sztuczki z bForcenomovies też próbowałem (zamienić FALSE na TRUE) również nie pomogło.

Edytowany przez rimean, 20 lipiec 2012 - 07:50.

Ogłoszenie

Linki Sponsorowane

deBug

deBug

Głos Rozsądku

• Odrzutki
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3016 postów
Przeczytaj moją instrukcję : http://forum.cdactio...0

Jak będziesz chciał, to mogę Ci napisać jak spolszczyć filmiki oraz dialogi :)

Dodany obrazek

rimean

rimean

Hobbit

• Forumowicze
  • Pip
  • 12 postów
Tak, zależy mi na pełnym spolszczeniu dubingowym w całej grze: zadaniach, normalnych dialogach filmikach itd. Jeśli udałobyci się znaleźc coś takiego byłbym bardzo wdzięczny.

Edytowany przez rimean, 20 lipiec 2012 - 08:10.

deBug

deBug

Głos Rozsądku

• Odrzutki
  • 3016 postów
Już dawno znalazłem na to sposób.Napiszę Ci dzisiaj co zrobić.

Uwaga! Spolszczanie dialogów to cholernie żmudna praca! Trzeba poświecić na to co najmniej godzinę!

Dubbing

1. Wchodzimy w folder "Maps" (u mnie : D:\Program Files (x86)\Nicolas Games\Afterfall InSanity\RascalGame\CookedPC\Maps)
2.Teraz zaczyna się niezła jazda :
a) wchodzimy w jeden z folderów np. "01_shelter"
b) teraz musimy zamienić nazwami każdy* plik, który ma w nazwie POL i INT (np."01_shelter_01_gp_LOC_INT.upk" oraz "01_shelter_01_gp_LOC_POL.upk") Czyli przenosimy plik INT na np. pulpit i zmieniamy w nazwie INT na POL.To samo robimy z drugim plikiem.Gdy już nazwy są pozamieniane, przenosimy plik z pulpitu z powrotem do folderu.
Uprzedzając pytanie : Czy nie można wywalić pliku INT, tak by w folderze został POL, a następnie zmienić mu nazwę?
- Otóż nie można, bo gdy wywalimy jeden z plików, gra się nie włączy Dodany obrazek

* oczywiście zamieniamy nazwamy\i wszystkie pliki, jeśli chcemy mieć pełny dubbing.Ja czegoś takiego nie do końca zrobiłem (nie chciało mi się Dodany obrazek), więc nasz bohater gadał po angielsku, a jego rozmówca - po polsku

Filmiki
1.Pobieramy plik : http://www.sendspace.com/file/8o7fky
2.Wklejamy go do folderu "Movies" i podmieniamy (u mnie : D:\Program Files (x86)\Nicolas Games\Afterfall InSanity\RascalGame\Movies)

Edytowany przez deBug, 20 lipiec 2012 - 12:33.

Dodany obrazek

Ogłoszenie

Linki Sponsorowane

rimean

rimean

Hobbit

• Forumowicze
  • Pip
  • 12 postów
Najlepiej napisz w tym temacie, napewno nie ja jedyny borykam się z tym problemem.
Wielkie dzięki, i sorki za zły dział ale nie wiedziałem że afterfall to strzelaninka z perspektywy 3 osoby xd
A właściwie to czemu w danym folderze nie mogę zmienić nazwy z INT na POL?
Tak jest chyba prościej niż przerzucać plik i dopiero po tym zmienic nazwę, i/lub zawartość.

Edytowany przez rimean, 20 lipiec 2012 - 09:37.

rimean

rimean

Hobbit

• Forumowicze
  • Pip
  • 12 postów
Potrzebuje pomocy, kiedy zrobiłem tak jak mi kazałeś żeby spolszczyć napisy wyskakuje: program afterfall insanity przestał działać. Co mam zrobić aby działał i były spolszczone napisy?
Przepraszam za double, ktoś na de mną usunął posta

Edytowany przez rimean, 20 lipiec 2012 - 16:04.

PiT

PiT

Goblin

• Forumowicze
  • PipPip
  • 41 postów
Nazwijcie mnie debilem jesli cos źle zrozumiałem ale według tej instrukcji po instalacji powinny być pary plików z POL i INT(tak jest napisane w instrukcji albo nie umiem czytac ze zrozumieniem :P) tymczasem ja po instalacji mam np takie pary 01_shelter_01_gp.udk i 01_shelter_01_gp_LOC_INT.udk,  01_shelter_02_gp.udk i 01_shelter_02_gp_LOC_INT.udk  ect niema pliku z jakimkolwiek dopiskiem POL. Tzn że musze w obydwu takich parach w jednym przypadku dopisac POL i zmienić  INT na POL zeby było 01_shelter_01_gp_POL.udk i 01_shelter_01_gp_LOC_POL.udk? Czy pozminac tylko same INTY? czy jak to zrobić? troche mnie to skołowało i juz nic nie wiem o_0'

aster

aster

Człowiek

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 430 postów
A sposób z tego tematu http://forum.cdactio...howtopic=193813, post 3 wam nie działa. Nie trzeba się bawić w takie żmudne przerabianie plików.

PiT

PiT

Goblin

• Forumowicze
  • PipPip
  • 41 postów
potwierdzam że sposób z podanego wyżej linku jest znacznie prostrzy szybszy i działa ;)

deBug

deBug

Głos Rozsądku

• Odrzutki
  • 3016 postów

Zobacz postrimean, 20 lipiec 2012 - 14:21, powiedział:

Potrzebuje pomocy, kiedy zrobiłem tak jak mi kazałeś żeby spolszczyć napisy wyskakuje: program afterfall insanity przestał działać. Co mam zrobić aby działał i były spolszczone napisy?
Przepraszam za double, ktoś na de mną usunął posta
Na pewno zainstalowałeś spolszczenie na czystą wersję, bez uprzedniego zmieniania w plikach config True na false, albo coś takiego?

W spolszczeniach do piratów mamy taką regułkę " po czym zmień Language=INT na POL w pliku "\Moje dokumenty\My Games\Afterfall InSanity\RascalGame\Config\RascalEngine.ini" (uruchom grę aby powstał ten plik, jeśli go nie widzisz). Testowane na wersji Skidrow.

NIC TAKIEGO NIE ROBIMY!!!

Zmieniamy końcówkę w plikach, które mają LOC w nazwie!

Załączone pliki

• Załączony plik  int.png   154,56K   127 pobrań

Edytowany przez deBug, 21 lipiec 2012 - 10:24.

Dodany obrazek

Paindemonium

Paindemonium

Ork

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 55 postów
Hejka. Czy mógłby ktoś zarzucić gotowe pliki do podmiany ze spolszczenia do wersji z CD-Action, wraz z dubbingkiem i filmikami? Niestety nie wszystkie pliki działają ze starych spolszczeń na poprawioną wersję 2.0 co sprawia że babka na początku gada po angielsku a bohater po polsku, mimo że jestem pewien iż podmieniłem wszystkie pliki ze spolszczenia jak należy i zamieniłem nazwy. Prawdopodobnie w wersji 2.0 zmienili coś przez co spolszczenie nie jest w pełni kompatybilne. Chciałbym w końcu zagrać w tę grę po polsku ale niestety pirat odpada bo tam są problemy z kluczami. Jedyna możliwość to kupienie gry PL ale po co skoro kupiłem w CDA? Może ktoś pomóc i uaktualnić temat ze spolszczeniem do wersji 2.0? Ja już dziś wymiękam bo 3 razy instalowałem i zmieniałem pliki w grze i nic nie wychodziło z tego. Po co oni do CDA wtedy dawali ENG?
www.painkiller.ugu.pl - Szukasz drogi do piekła? My ci ją wskażemy...

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników