Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kamil23r

DVB-T

Polecane posty

Mam pewny problem chodzi o to ze mam telewizor z dvb-t a nie moge odebrac zadnego z kanałow sprawdzalem jestem w zasiegu dwóch odbiorników BIalystok i Suwalki mam od nich po okolo 40km wystarczy mi sam telewizor z tunerem dvb-t czy potrzebuje czegos jeszcze podczepialem antene pokojowa i jest to samo czyli nic nie znajduje w czym tkwi problem??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj wyciągnąć antenę za okno, ustawiając ją na jeden z nadajników.( DVB-t nadawane z Białegostoku, jest z większą mocą. Dlatego bym polecił w tym kierunku próbować łapać sygnał.)

Anteny pokojowe w tej odległości jednak zbyt dobrze się nie sprawdzają. (dlatego ważne jest jej dobre umiejscowienie smile_prosty.gif, najczęściej jest wewnętrzny parapet, ale na razie trzeba sprawdzić czy uda się w ogóle odebrać sygnał )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nada się zwykła siatkowa antena szerokopasmowa -50zł, wzmacniacz antenowy dopuszkowy -10zł ( dobrany odpowiednio do miejsca zamieszkani, w miejscowym sklepie powinni w tych sprawach doradzić jaki wybrać ), no i najzwyklejszy zasilacz do wzmacniacza -10zł. - czyli przeciętna instalacja wink_prosty.gif Antena wystawiona na maszcie, bądź w wyższym budynku nawet na balkonie powinna pozwolić na korzystanie z DVB-t bez żadnych przeszkód.

// Chyba że twoje pytanie odnosi się do anten pokojowych wink_prosty.gif Swoją drogą jaką masz na dzień dzisiejszy ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z anten pokojowych które jeszcze by dawały radę mogę polecić coś w stylu http://allegro.pl/mocna-antena-tv-dvb-t-pokojowa-dpm-siatkowa-44db-i2495139755.html.

Sam na podobnej antence, łapię sygnał z odległości około 35 km, konkretnie mux 3 ( nadawany z mocą, jak z Białegostoku mux1, i mux2 ) bez żadnych problemów. Jedynym warunkiem jest ustawienie anteny tak by miała z parapetu, bądź blisko okna "widok" w stronę nadajnika.( sprawdzane na 1 piętrze budynku )

Ale tu nie ręczę że w 100% obierzesz sygnał, jak na antenie zewnętrznej ;)

Chyba tyle z mojej strony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...