Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bosik1

Karta graficzna się wyłącza

Polecane posty

Witam, od jakiegoś czasu mam problem z komputerem. Dosyć często resetuje mi się sterownik graficzny, a po kilku minutach ekran przełącza się na tryb oszczędnościowy i komputer przestaje odpowiadać. Czasami zacina się kompletnie, bez przełączania w tryb oszczędnościowy(ale znacznie rzadziej)

Kartę wymieniłem jakiś rok temu, i taki reset zdarzał się może raz na miesiąc, i nie powodował wyłączania się karty, tylko wywalał komunikat o błędzie ale potem wszystko działało, natomiast od dwóch tygodni nie jestem w stanie uruchomic części gier, bo karta się po prostu wyłącza, te które jestem w stanie uruchomić, zwykle udaje mi się pograc 10-20min, i to samo.

Karta asus EAH5850

Płyta główna gigabyte Ga vm 900m

zasilacz 600w Highlander Tracer

Wcześniej wszystko działało bez zarzutu, z poczatku myślałem że to jakiś wirus, ale po 3 pełnych reinstalacjach systemu z oczyszczeniem dysku i resetem biosu, już nie mam pomysłów. Jakieś rady, sugestie co może byc tego przyczyną?

Dodam że z przeglądaniem sieci czy słuchaniem muzyki nie ma szczególnych problemów, czasem sie zacina ale moge to przeżyć, natomiast przy uruchomieniu czegokolwiek użwyającego akceleracji 3d zaczynają się problemy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem tak że karta po jakims czasie tez wysiadała poprostu monitor przechodłi w stan spoczynku. Winowajcą była karta graficzna a dokładniej jej chłodzenie- wiatraczki kręciły sie dużo za wolno. Na twoim miejscu odkręcił bym obudowę i zobaczył w jakiej kondycji sa wiatraczki na karcie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontroluję temperaturę cały czas, zainstalowałem ASUS smart doctor, w najwyższym punkcie osiąga około 50 stopni, z początku też myślałem że to wina temperatury, ale po podkręceniu wiatraczka miał około 40-45 stopni i dalej sie resetuje. Może uda mie się załatwić od kogoś zasilacz i sprawdzić czy zadzaiała. Jaki wystarczyłby żeby uciągnął tą kartę? Ten kupiłem z rezerwą.

Najciekawsze jest to że wcześniej przez jakiś rok nie było żadnych problemów, a od jakichś dwóch tygodni zasadniczo nie jestem w stanie uruchomić żadnej gry na dłużej niż kilka minut.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...