Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

uppercut

Rozwiązany: WINDOWS 7 Home Premium PL BOX UPG- pytanie

Polecane posty

Witam,

Ogromna prośba - czy może ktoś łopatologicznie wytłumaczyć następującą kwestię: chcę kupić windowsa7 64bit.Cena oprogramowania w wersji Home Premium OEM oscyluje w granicach 360-400 zł. Zobaczyłem jednak, że jest możliwość kupić nieco taniej (kilkadziesiąt zł) wersję "WINDOWS 7 Home Premium PL BOX UPG". Czytałem, że to jest wersja dla posiadaczy systemów WIndows XP/WIndows Vista, którzy chcieliby zrobić upgrade. Pytanie - czy to prawda i czy warto jest coś takiego kupować? Mój problem polega na tym, ze posiadam XP Home Edition OEM zainstalowaną na komputerze, którego już nie używam. Ten Windows 7 ma służyć do nowego kompa, aktualnie bez oprogramowania. Jeśli zainstaluje raz jeszcze starego XP na nowym kompie, następnie włożę płytkę z WINDOWS 7 Home Premium PL BOX UPG, to czy to zadziała?

p.s. nie wiem czy to ma jakies znaczenie, ale XP jest 32 bitowy a Windows 7 koniecznie musi byc 64 bitowy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zainstaluje raz jeszcze starego XP na nowym kompie

Jeśli na XP jest licencja OEM (o ile dobrze kojarzę jednostanowiskowa przeznaczona do pracy tylko z tym jednym komputerem) to nie wiem, czy Ty w ogóle tą wersję na nowym komputerze zainstalujesz smile_prosty.gif Ale jeśli by się dało... to... dlaczego ma nie działać? wink_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn. zdaje sobie sprawę, że może być problem z kluczem licencyjnym, gdyż system był rejestrowany na starym kompie,ale jakbym tak dokonał instalacji offline? wink_prosty.gif (tak kombinuje, że może klucz będę musiał wpisać dopiero przy siódemce...)

Nie rozumiem też jednej rzeczy, na Allegro różni sprzedawcy oferują wersję "BOX UPG". Generalnie BOXy są droższe od OEMów, bo jak rozumiem pozwalają nainstalacje nawięcej niż jednym kompie...a tutaj jest zupełnie odwrotnie, BOX UPG tańszy niż zwykły OEM bez tego "UPG". O co chodzi?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwole sobie zacytować :

Upgrade to aktualizacja twojej obecnej wersji systemu do Windows 7. Ale chyba oprócz nazwy i nieco niższej ceny nie ma różnic od pudełkowej nowej 7-mki.. Instalować i reinstalować możesz ile chcesz razy, bo masz kupioną licencję wtedy, ale już jednego systemu na kilku komputerach zainstalować nie będziesz mógł, ale to niezależnie od wersji.

Tu masz link do podobnych pytań ----->http://answers.microsoft.com/pl-pl/windows/forum/windows_7-windows_install/jak-w-praktyce-wygl%C4%85da/c38ac277-d250-e011-8dfc-68b599b31bf5?msgId=4fabf44c-4952-e011-8dfc-68b599b31bf5

P.S Wiesz co,nie wiem czy to nie jest już próba spiracenia windy (ominięcie prawa i licencji,a to może być źle postrzegane przez moderatorów) ale jak chcesz to kombinuj.Ja bym kupił wersję siódemkową oem do nowego komputera a xp bym na starym zostawił.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... jakbym chciał coś spiracić, to nie kupowałbym żadnego oryginalnego Windowsa a jak widać mam w planach zakup już drugiego. Po prostu staram się znaleźć jakieś wyjście z sytuacji, bo IMO oprogramowania są skandalicznie drogie. Nie ma znaczenia czy ktoś zmienia kompa, bo sie zestarzał czy np. spalił, trzeba bulić. :/ Docelowo system, na których chce pracować ma być oryginalny. Chyba nie ma co się bawić w te UPG, bo jeszcze się okaże, że to nie będzie hulać i zamiast zaoszczędzenia kilkudziesięciu zł strace 3 stówki.

Dzięki Monoceros za link :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) jest możliwość kupić nieco taniej (kilkadziesiąt zł) wersję "WINDOWS 7 Home Premium PL BOX UPG". Czytałem, że to jest wersja dla posiadaczy systemów WIndows XP/WIndows Vista, którzy chcieliby zrobić upgrade. Pytanie - czy to prawda (...)

Prawda. Wersja upgrade sprzedawana jest w takim samym opakowaniu jak wersja BOX i tak jak ona zawiera płytę z systemem w wersji 32- i 64-bitowej. Różnica polega na tym, że instalacja wymaga starszej wersji systemu Windows (XP lub Vista) na dysku komputera, na którym chcesz dokonać aktualizacji do "siódemki", niemożliwa jest "czysta" instalacja na nowym komputerze a jedynie instalacja z poziomu starszej wersji systemu. Z kolei wersję BOX lub OEM zainstalujesz nawet na takim komputerze, na którym nie masz żadnego systemu (gdyż płyty z wersją BOX i OEM są bootowalne)

(...) Mój problem polega na tym, ze posiadam XP Home Edition OEM zainstalowaną na komputerze, którego już nie używam. Ten Windows 7 ma służyć do nowego kompa, aktualnie bez oprogramowania. Jeśli zainstaluje raz jeszcze starego XP na nowym kompie, następnie włożę płytkę z WINDOWS 7 Home Premium PL BOX UPG, to czy to zadziała?

Nie zadziała, gdyż nie uda ci się zainstalować tego Windowsa XP OEM na nowym komputerze. Wersja OEM systemu po instalacji i aktywacji zostaje przypisana do konkretnej konfiguracji komputera (w tym przypadku została przypisana do twojego starszego komputera), nie da się jej później zainstalować na innym komputerze. Prawdopodobnie pojawią się też problemy, gdy wymienisz w komputerze z systemem OEM jakiś istotny podzespół (np. płytę główną). Komputer z nową płytą główną zostanie wówczas rozpoznany przez system jako inna konfiguracja i zablokowany.

Podsumowując: System Windows Home Premium PL BOX UPG uda ci się zainstalować tylko na tym komputerze, na którym masz już zainstalowanego Windowsa XP OEM, natomiast na nowym komputerze możesz zainstalować tylko wersję OEM lub BOX.

p.s. nie wiem czy to ma jakies znaczenie, ale XP jest 32 bitowy a Windows 7 koniecznie musi byc 64 bitowy

W przypadku aktualizacji systemu, zmiana jego architektury (z 32-bitowej na 64-bitową) nie wchodzi w grę. Jak pisałem wcześniej pudełko z Windowsem 7 upgrade zawiera co prawda płyty z obydwiema wersjami systemu, jednak zaktualizować możesz tylko w obrębie tej samej architektury: Windows XP/Vista 32 bit --> Windows 7 Home Premium 32-bit, Windows XP/Vista 64-bit --> Windows 7 Home Premium 64 bit. Zmianę architektury umożliwia tylko "czysta" instalacja, nie wymagająca poprzedniej wersji systemu jak upgrade.

i czy warto jest coś takiego kupować?

Ja brałbym pod uwagę tylko zakup wersji BOX. System operacyjny zmienia się na tyle rzadko, że warto pokusić się o pełną wersję, bez ograniczeń (a taką jest właśnie wersja BOX). Decyzję o zakupie systemu warto odłożyć do października, gdyż zbliżająca się premiera Windows 8 może (choć nie musi) pociągnąć za sobą obniżkę ceny Windows 7 (którego sprzedawcy będą się chcieli pozbyć z magazynów).

Generalnie BOXy są droższe od OEMów, bo jak rozumiem pozwalają nainstalacje nawięcej niż jednym kompie...

Kupując wersję BOX, nabywasz licencję na jedno stanowisko, tak jak w przypadku OEM. System nie jest jednak przypisywany do konkretnego komputera, zatem bez problemu możesz go później odinstalować na jednym komputerze i zainstalować na innym. Z wersją OEM tak nie zrobisz.

(...) a tutaj jest zupełnie odwrotnie, BOX UPG tańszy niż zwykły OEM bez tego "UPG". O co chodzi?

Potraktuj to, jako nagrodę od Microsoftu za to, że jesteś już ich klientem, gdyż korzystasz z ich starszego systemu. Chodzi o zachęcenie ludzi do przesiadki na nowszą wersję. Jeżeli cena będzie niższa, tym łatwiej się na coś takiego zdecydują.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...