Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

misio357

Tworzenie muzyki.

Polecane posty

Siema. Chciałbym zacząć "robić" muzykę. Jestem nowicjuszem w tych sprawach. Szukam jakiegoś darmowego programu do tworzenia muzyki. Chciał bym żeby była opcja wyboru instrumentu perkusja , gitara itp. żeby można było zrobić cały zespół smile_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Magix Music Maker MX18 - zakup pełną wersję, prawie 3,500 pojedynczych dźwięków do wykorzystania w składanki...

2. Fruity Loops - tylko przydałyby się jakieś wtyki z dźwiękami...

3. Renoise - chyba nie ma po polsku, ale prosty w obsłudze

4. Sony ACID/Sound Forge - <3 :D

5. VirtualDJ Home Free - ale to już bardziej do miksowania, niż tworzenia

6. Cubase + biblioteki East West Symphonic Orchestra i inne pierdółki - ale cena powyżej 8 tysiaków za wszystko, typowo do profesjonalnego tworzenia

Pozdro

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reaper był opisywany jakiś czas temu w CDA. Nie jest w pełni darmowy, ale jest "na takim samym poziomie" co WinRAR - po 30 dniach zaczyna na starcie wyskakiwać nieobowiązujące okienko z prośbą o rejestrację.

Sample, efekty i instrumenty można ściągnąć z internetu, jest także wiele darmowych - niektóre naprawdę dobre.

Jest jeszcze m. in. LMMS, który ma interfejs w stylu Fruity Loops raczej, ale nie sprawdzałem.

Możesz spróbować też porobić coś na tzw. trackerach. To trochę inny, charakterystyczny sposób tworzenia muzyki, ale niektórzy naprawdę lubią z nimi pracować. Tu z darmowych masz np. Psycle lub OpenMPT - z płatnych, ale tanich masz Renoise.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest kilka dobrych programów

-ACID Music Studio 8.0

-ACID Pro 7

-ACID XPress 7

-Adobe Audition 6

Te wyżej to wersje angielskie ale jest też sporo programów po polsku.Te wyżej to tylko namiastka.W tym linku masz tego bardzo dużo,więc wybieraj co Ci odpowiada http://www.dobreprogramy.pl/Tworzenie-i-edycja-muzyki,Kategoria,Windows,47.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak.Wiem że jest to program do nagrywania,edycji itp., ale na pewno programy tego pokroju się przydadzą koledze,aczkolwiek jest wiele lepszych programów od tego, posiadających te same funkcje.Jeśli chce zacząć tworzyć to nie może sie ograniczać przecież tylko do robienia,ale też edycji,przerabiania itp.Niektóre programy mają takie funkcje,ale albo są one gorsze albo mizerne.Więc jak napisałem,kilka programów z tej dziedziny mu się przyda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

up@

Adobe Audition jest używane przez większość ludzi potem Cubase i Sonar.Więc nie wiem czy jest taki zły ten program.Reszta programów które podałeś są lipne albo już profeska także Adobe do edycji a Fl studio do bitów najlepsza alternatywa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

up@

No też racja,ale też gdyby kolega miał do wydania kilka złotych to są lepsze programy i o to mi chodziło biggrin_prosty.gif Tylko że on poszukje darmowych.Sam korzystałem z tego programu i wiem o tym że są lepsze od niego.Co do tych programów które podałem to zajrzyj jeszcze do linka bo te pierwsze to tylko przykłady wink_prosty.gif ,ale to juz pewnie zuważyłeś.

Z jednym się zgodzę że Fl jest dobry,ale jest też kilka programów któe go pod tym względem doganiają albo są lepsze np.taki Reason.Co o nim powiesz ? ,DarkWave studio dogania Fl studio ale wg.mnie jest jescze od niego gorszy pod pewnymi względami.Poza tym Fl studio ma dość duzo opcji i początkujący może się w nim pogubić,ale jeśli nie kolegę nie przytłacza mnogość opcji w Fl studio (nowa wersja) bądź Reason i Fl studio(wersja 9-wiątki wg.mnie jest najlepsza) to niech zastanowi się nad tymi trzema programami.

Więc wg mnie do tworzenia muzyki:

1.Reason

2.Fl studio (od 9 -wiątki wzwyż)

3.Fl studio (nowa wersja)

4.DarkWave studio

Program do edycji itp. :

Sound Forge Pro,Adobe Audition,Audicaty

P.S Nie powiedziałem że Adobe Audition jest zły tylko że są programy od niego lepsze. wink_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

up@

Ojoj:D Audicaty? To jest dla przedszkolaka! Tam jest wogóle kompresor albo limiter? equalizer jest pewnie z pasmem jak w winampie :D nie mówie już o filtrze górno-przepustowym który jest podstawą obróbki wokalu...Adobe ma to do siebie że współpracuje z wtyczkami VST np. pakiet waves'a Mercury Mix/Mastering na firmowych wtyczkach nawet tych super programów nie ma polotu do wykonania go na wtyczkach VST współpracujących z Adobe jak i z Fl studio(Fruity Loops studio) tak to jest ten sam program :D błędy się zdarzają nic sie nie dzieje.Również Cubase jest dobry.Zapraszam do mojego tematu w dziale muzyka ''Mix/Mastering''.

Do bitów:

Fl studio

Do Mixowania:

Adobe

Cubase

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha biggrin_prosty.gif Coś powiem dawniej to i owszem Fl studio to Fruity Loops (ale dawniej ) smile_prosty.gif To już nie ten sam program wg mnie biggrin_prosty.gif Chodzi mi o szukanie starszych wersji tego programu,nowe są dla początkujących zbyt skomplikowane i trzeba by zacząć od kilku wersji wstecz żeby zrozumieć o co biega (sam tak miałem przez ten przygłupi nowy interfejs i nadal siedze na 9 ). Owszem wkradł się drobny błąd że się pozwolę zacytować biggrin_prosty.gif

up@

Fruity Loops Studio dogania Fl studio ale wg.mnie jest jescze od niego gorszy pod pewnymi względami.

Oczywiście tu się przyznam do błędu i tu nie powinno być Fruity loops Studio a dokładnie DarkWave studio .Jak już kolega dobrze napomniał to to samo i jak zobaczyłem w czym popełniłem błąd to się zrobiłem czerwony ze wstydu biggrin_prosty.gif (czyt.ale wtopa ) Sorry za wprowadzenie w błąd.Dalej wszystko jest ok. Co do Audicaty to owszem może i jest dla początkujących ale od czegoś trzeba zacząć.No i nie mów mi że program reason jest gorszy od fl studio.(Syntezatory, samplery, maszyny perkusyjne, player do REXow, profesjonalne narzędzia masteringowe, mikser, vocoder, światowej klasy efekty, sequencer)

P.S dzięki za zauważenie błedu dość szybko bo bym żył w nieświadomości wink_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile w muzie :D ?.pewnie ze trzy,cztery lata.Trochę tworzyłem i robiłem.Czasami palnę jakąś głupotę jak wyżej,ale b.rzadko ;) Niedawno przerzuciłem się też na grafikę,ale chcąc nie chcąc umiejętności jakieś posiadam.Widze że ty też jesteś obeznany w tym temacie nawet lepiej ode mnie :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...