Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Dedexus

System nie wykrywa głośników

Polecane posty

Witam, mam pewien problem. Otóż system nie wykrywa mi głośników, ani słuchawek. Wczoraj jeszcze wszystko działało i było dobrze. Jednak w panelu "Sprzęt i dźwięk" wyłączyłem na chwilę głośniki. Dzisiaj, kiedy chciałem je znowu włączyć, system nie może ich wykryć. Próbowałem wszystkiego. W BIOS'ie jest wszystko dobrze. Z kartą dźwiękową też nie mam żadnych problemów. Po prosu system nie wykrywa głośników. Wygląda to tak, jakby je usunął, po czym nie mógł ich z powrotem wykryć i dodać. Może ma ktoś jakiś pomysł, jak to naprawić? Dodam, że na chwilę obecną w opcacj odtwrzania dźwięku mam wybrane "Cyfrowe urządzenie audio (S/PDIF)".

Pozdrawiam,

Dedexus.

@EDIT: Po przywróceniu systemu udało mi się "odzyskać" słuchawki. Głośników nadal nie może wykryć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że też pozwole sobie zacytować : "Komputer nie może wykrywać głośników bo głośniki nie są urządzeniem systemowym !!!!!!!!!!!!!!!!.

On Ci pokazuje tylko włożenie wtyczki do gniazdka, jak wtyczka w gniazdku przełącza wtyk.

Możesz mieć zrąbane gniazdko albo kartę. Albo wyłączone w panelu albo 100- innych rzeczy"

A teraz moje porady: próbowałeś jakieś inne podłączyć (żeby sprawdzić czy w ogóle dźwięk jest)?

Sprawdź PPM na Mój komputer->Włąściwości->Sprzęt->Menadżer urządzeń-> i zobacz czy nie masz żadnyvh wykrzykników czy znaków zapytania.

Spróbuj przeinstalowć sterowniki do karty dźwiękowej..Mogłeś jeszcze nie tam podłączyć gdzie trzeba i nie podałeś modelu tej karty ale zobacz: Są 3 kable i 3 wyjscia w płycie - zielony- głosniki przednie, zółty- centralny i subwoofer, czarny - głośniki tylne).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwięki odbieram, bo słuchawki działają, pojawił się jednak kolejny problem. Otóż mikser głośności całkowicie padł. Gry oraz dźwięki systemowe mają normalny poziom głośności (normalny, może trochę złe słowo. Mają taki sam poziom głośności jaki był przez cały okres użytkowania komputera). Jednak takie programy jak chociażby Staem czy Skype wyciszyły się maksymalnie. Do tego stopnia, że przy ustawieniu na 100% w mikserze głośności dla owych programów, ledwo słyszę osoby do mnie mówiące (przez Steam czy Skype oczywiście). W Menadżerze urządzeń jedynie "Kontroler Uniwersalnej magistrali szeregowej (USB)" ma znak wykrzykniku.

@EDIT; Po aktualizacji sterowników głośniki znowu zaczęły normalnie działać. Problem opisany powyżej, nadal jednak nie ustąpił. Ponadto, problem nie występuje na głośnikach (nawet jak podepnę je do tego samego wejścia).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Skype-a to masz tu link kóry wiele wyjaśni http://forum.idg.pl/skype-t154793.html Co do tego całego komunikatu to wpisz go w Google i poszukaj bo naprawde jest sporo tematów co zrobić ;) Może to byc niezainstalowany servicpack2 czy coś.Niestety nie podałeś systemu więc trudno co kolwiek mi ustalić.Z tym skypem to on sam reguluje głośność więc masz tu link co trzeba w takich przypadkach zrobic.http://www.skype.com/intl/pl/features/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest nie tylko ze Skype. Słuchawki ogólnie się wyciszyły, i mocniej "podkreślają" niektóre dźwięki, a niektóre słabiej. Są w pełni sprawne, testowałem na innym komputerze. Tak samo karta dźwiękowa, wszystko działa normalnie. System to Windows 7 (64bit), a słuchawki to Sony MDR-XD300.

@EDIT: To chyba jednak słuchawki. Problem polega na tym, że słuchawki mutują dźwięki strasznie. Niektóre podkreślają, niektóre całkowicie wyciszają. Przy dialogach (np. w grach) niektóre odgłosy brzmią jak roboty (dosłownie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...