Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

krzykas

problem ze spójnością danych

Polecane posty

Witam. Mam nietypowy problem. Mianowicie gdy uruchamiam komputer pojawia się komunikat że należy sprawdzić spójność danych na dysku. Ok. Jednak gdzieś tak przy 6 % zaczynają lecieć w dół jakieś napisy ciągle z tym samym błędem i już nie przestają, więc trzeba robić restart kompa i przy następnym uruchomieniu ominąć sprawdzanie. Co z tym należy zrobić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem.

Dysk ma dwa realokowane sektory, a to oznacza jego uszkodzenie. Poza tym jest bardzo dużo błędów G-sense, tak więc był narażony na przeciążenia (być może z tego powodu nastąpiło uszkodzenie).

Jeżeli dysk jest na gwarancji, to go reklamuj.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo orientuję się w cenach dysków do laptopów, więc tu Ci nie pomogę.

Ten dysk może jeszcze pochodzić w miarę długo, ale równie dobrze może się, w każdej chwili, zepsuć na amen. Można też spróbować trochę przedłużyć mu żywot, lecz to raczej wiele nie da. Wiąże się to z utratą danych, w tym partycji recovery (z systemem), więc uwaga! W każdym razie zapoznanie się z tematem, w niczym Ci nie zaszkodzi. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Zrobiłem jeszcze kilka testów i usterka nie jest na tyle poważna jak mogłaby się wydawać ale z tego co czytałem to będzie się to systematycznie pogłębiać a szkody są już nieodwracalne. Chyba zostaje mi tylko zrobienie kopii zapasowej systemu i liczenie, że jeszcze z pół roku wytrzyma, żebym uzbierał kasę na nowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopię zapasową waznych danych zrób na innym nośniku. Daj wynik skanowania w MHDD i SMART pobrany po skanowaniu. Zobaczymy czy jest możliwość chwillowego reanimowania dysku, tak żeby była szansa, że da się pracować na komputerze jeszcze przez jakiś czas. Ważnych danych nie zapisuj już na tym dysku, bo nie ma gwaracnji ani że nie padnie (np: uszkodzenie głowic - przestanie być w ogóle wykrywany) ani, że te dane da się z powrotem z niego odczytać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...