Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

paczek263

pomoc w wykryciu awarii

Polecane posty

witam niedawno bawiłem się w podkręcanie i odblokowywanie procesora i komp nie chciał ruszyć. przestraszyłem się i zacząłem sprawdzać na starej płycie głównej czy aby wszystkie komponenty dobrze działają test okazał się pozytywny i dopiero później dowiedziałem się że najzwyczajniej w świecie trzeba zresetować bios więc zrobiłem zwarcie na CLR CMOS i wszystko pięknie. lecz na starej płycie głównej stary komputer się wcześniej normalnie uruchamiał i po sprawdzaniu w nim nowych komponentów i włożeniu z powrotem starych już nie chce tylko bios piszczy i chciałbym żebyście pomogli mi zdiagnozować awarię. wszystko nagrałem co i jak tu jest link [media=]http://www.youtube.com/watch?v=O0kXBRq9hC0 przepraszam że słaba jakość ale nagrywane telefonem. dodam że bios chyba ami ale pewny nie jestem. płyta głowna to gigabyte m61pme-s2p procesor amd athlon x2 215 zasilacz delta electronix gps 350 ab c1 ram 3gb ddr2. karty graficznej nie ma. używam wyjścia wideo na płycie głównej

edit: jeszcze dziwniejsze- włożyłem swojego obecnego athlona x4 640 do tej starej płyty i wszystko jest ok, więc myśle procesor się zepsuł. myśl okazała się błędna! stary procesor oczywiście działa tyle że pod moją nową płytą główną a nie tą co powinien- ludzie ratujcie ogłupieć idzie;D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Sprawdź, czy wszystkie wymagane złącza zasilania dobrze siedzą (za słaba jakość zeby zobaczyć), czyli ATX, ATX PCI-E (czteropinowa, kwadratowa, żółty, czerwony, pomarańczowy i czarny kabel, występuje tylko jeżeli masz 20 pinową wtyczkę ATX - wtedy chodzi o ten 4 pinowy dodatkek na niej, możliwe że masz zintegrowaną, 24 pinową ATX - zależnie od zasilacza, wtedy tej dodatkowej nie znajdziesz), P4 (czteropinowa, kwadratowa, dwa żółte, dwa czarne kable) i inne, jeśli wymagane.

2. Odłącz napędy od płyty głównej, jeśli nie jest do nich podłączone zasilanie.

3. Podłącz zasialnie do karty graficznej, jeśli wymagane.

4. Sprawdź czy RAM i grafika dobrze siedzi.

5. Zresetuj CMOS (po włożeniu procesora, z którym nie chce działąć).

Wiem, ze to się może wydawać nielogiczne (w końcu podmieniałeś procesor) ale zrób to.

6. Sprawdź, czy dobrze zakładasz chłodzenie.

Coś musi być na rzeczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie kable sprawdzone napęd co prawda miałem podłączony bez zasilania. odłączyłem go ale nie pomogło. karty graficznej nie ma. pracuje na zintegrowanej. ramy przekładałem już jak się dało wszystkie kombinacje. Cmos czyli zewrzeć te 2 piny? bo baterię już wyciągałem. resetować cmos przy włączonym zasilaniu czy nie?. Chłodzenie założone dobrze (przy chłodzeniach amd nie trzeba być nie wiadomo jak obeznanym żeby je założyc

tak ogólnie to jakbym źle założył chłodzenie to bios wydawałby jakieś dźwięki?

po zresetowaniu cmos miałem 5 krótkich sygnałow czyli błąd procesora ale po włożeniu do innej płyty procek działał zaś po drugim włączeniu komputera takie same sygnały jak na filmie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 2 kości ale przekładałem je uruchamiałem jak i z 1 tak i z 2. cmos resetowałem chyba na wszystkie sposoby. dla mnie to jest ogólnie bardzo dziwne że komputer uruchamia się bezproblemowo na athlonie x4 640 a na athlonie x2 215 nie chce(choc ten jest jak najbardziej sprawny ponieważ działa z innym komputerem)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...