Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Witam!

Jakiś czas temu, kupiłem oryginalną grę Arcania - Gothic 4. Zaraz po powrocie do domu włożyłem płytę dołączoną do opakowania i zainstalowałem grę. Po instalacji postanowiłem uruchomić Arcanię. Niestety, nawet na najniższej roździelczości (16:9) tj. 1280 x 768 i wyłączonymi wszystkimi bajerami, gra przycina. Z wielkim bólem rozpoczołem nową grę. Wielki fan Gothic'a, taki jak ja zrobi wszystko (nie miałem tu na myśli kupna nowego sprzętu), aby móc pograć w najnowszą część serii.

Dzisiaj postanowiłem ponownie zainstalować grę, ponieważ po reinstalacji systemu gra została usunięta. Wpadłem na pomysł, by po instalacji gry pobrać najnowsze patch'e (łatki) do Arcanii. Pobrałem chyba z 700 Mb danych, z nadzieją że coś to da, być może coś to jednak dało, być może komputer nie jest już tak bardzo pożerany przez grę, być może... a morze jest szerokie, i głębokie a Gothic nadal przycina. Z pobranych patchy wybrałem te, które poprawiają optymalizację gry - czyli dwa, z pięciu pobranych.

I tutaj nasuwa się pytanie:

Co mogę zrobić, aby wycisnąć jak najwięcej (jak tylko się da) z komputera, aby rozgrywka była w miarę możliwa i płynna?

Będę bardzo wdzięczny wszystkim tym, którzy pomogą mi się uporać z problemem.

Z góry dziękuję.

Konfiguracja sprzętowa mojego komputera:

Asus A52F (laptop)

System operacyjny: Windows 7 Home Premium | x64 |

Procesor: Intel CORE i3 M 350 | 2.27 Ghz | 2.27 Ghz |

Karta graficzna: Intel HD Graphics | 1 Gb |

Karta dźwiękowa: Conexant SmartAudio HD

Mam tylko nadzieję, że gdy będę przeglądał odpowiedzi na ten post, nie będę musiał czytać postów typu:

"Otwórz okno, i wyrzuć tego laptopa"... "Na tym chcesz grać?!".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

użyj programu GameBoster - sam używałem, służy on do optymalizacji kompa na czas gry polecam wink_prosty.gif

Program bardzo dobry, ale nie w przypadku Gothic'a. ArcaniA jakby dostaje już wystarczającą ilość zasobów sprzętowych, ale coś jakby blokuje do nich dostęp.

Słaba karta tu nic nie pomoże...A jeśli jesteś fanem Gothica to wywaliłeś kase w błoto gra na dwa dni.

No wielkie dzięki za pocieszenie. Zamiast prubować mi jakoś pomuc, to mnie dobijasz.

Nie, i [ciach]- nie będzie działać i tyle... niezłe podejście...

_____________________________________________

Bardzo mnie do dziwi, że ta gra przycina. Weźmy pod uwagę Kane & Lynch - Dead Man, Enemy Territory - Quake Wars... w te gry mogę spokojnie grać, na minimalnie średnich ustawieniach.

Wulgaryzmy są zabronione. - MD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Two Worlds II też mam, ale jakoś nie przekonałem się do tej gry... jak dla mnie - bardzo sztuczna, wogóle nie czuję w niej klimatu takiego, jaki jest w Gothicu a dodajmy że w Arcanii jest polski dubbing...

A jeszcze jdeno pytanie:

Jestem w stanie zrobić wszystko dla Arcani, nawet mogę grać w roździelczości 640x480.

Czy gra rzeczywiście ruszy w tej roździelczości, gdy ustawię w: właściwości -> zgodność -> uruchom w roździelczości 640x480?

Wiem, ośmieszam się, ale w Grand Theft Auto IV nie pozostaje mi nic innego, jak grać na takiej właśnie roździelczości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek wyczyść kompa. Czyli odkurzacz, CCleaner itp. Powinno coś pomóc jeśli komp zasyfiony. No i poszperaj na googlach - Może przeinstaluj Windowsa, i graj na czyściutkim kompie, i max wykorzystuj zasoby kompa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, dziękuję wszystkim za rozpatrzenie mojego temtu.

Po długim namyśle postanowiłem zainstalować grę Risen. Jest to brat Gothic'a ale niestety (co jest wielkim minusem tej gry) brak w nim polskiego dubbingu. Dialogi często są długie a od czytania aż bolą oczy. Risen co prawda nie śmiga za płynnie, ale jak na ten moment zaspokoił moje pragnienie którym jest rozpoczęcie rozgrywki w jakiegoś dobrego "erpega", jeśli nie może nim być Arcania.

Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...