Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Xami

Płyta główna MSI - czy zostałem oszukany?

Polecane posty

Witam, około 3 miesięcy temu zepsuła mi się płyta główna, procesor i pamięci

Płyta poszła do serwisu bo była kupowana w innym sklepie niż reszta podzespołów.

Po powrocie dostałem zupełnie inne pudełko, zamiast tego z napisem 870A-G54, dostałem pudełko na którym pisze MSI Mainboard, pomyślałem: "może MSI ma taką praktykę i dla podzespołów serwisowanych dają pudełka zamienne.

Drugim zaskoczeniem był brak obrazka podobnego do pudełka zamiast Post Screena przy starcie systemu.

Dzisiaj gdy chciałem zaaktualizować Bios płyty to w live update pojawia się model:

ms-7599 jak poszukałem jest to druga nazwa płyty MSI 870-G45.

Teraz się zastanawiam czy zostałem oszukany w serwisie MSI, czy zaszła jakaś pomyłka?

I czy mam szansę na odzyskanie mojej płyty?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbuj. Twoja płyta jest odrobinkę gorsza od poprzedniej (logo akurat można wgrać lub włączyć, to nie jest problem), różnice to:

1. Poprzednia miała SATA 3 a teraz masz SATA 2 - realnie może być niewielka różnica dla bardzo szybkich napędów SSD, ja bym się o to nie rozbijał ale z drugiej strony nieładnie wymienić na gorsze...

2. Zintegrowana karta dźwiękowa - na poprzedniej miałeś Realtek? ALC892, teraz masz VIA? VT1828S - nie wiem, która jest lepsza, wydaje mi się, że VIA. W każdym razie porównywalne.

3. Sieć lan: miałeś Realtek PCI-E GbLAN, 8111DL, masz Kontroler PCI-E GbLAN, AR8131M - parametry chyba takie same.

4. Wyprowadzenia z tyłu: miałeś jedno złącze dla klawiatury i myszy PS/2 i obok niego SPDIF dla cyfrowego dźwięku, teraz masz dwa złącza PS/2 - jedno dla klawiatury i jedno dla myszy, nie masz też USB 3.0 a na poprzedniej miałeś dwa gniazda. Przy tej pozycji (brak USB 3.0) bym się wkurzył... Domagaj się płyty nie gorszej (a brak SATA 3 i USB 3.0 czyni ją gorszą). Sprawdź jeszcze, czy Twoja płyta nie ma SATA 3 i USB 3.0.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, to normalka. Ja mając problemy z pewną płytą (właściwie płytami) od Gigabyte, za każdym razem dostawałem inną (trzy razy wymieniałem). Raz dostawałem gorszą a raz lepszą, w zależności jaka była na stanie. Miałem szczęście, bo na samym końcu otrzymałem najlepszą i ta się już nie zepsuła.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne bo USB 3.0 mam oraz jedno złącze PS/2.

Jak mogę włączyć ten obrazek zamiast testu POST? przeszukałem Bios i nic nie znalazłem

Jeszcze jedną ciekawiącą mnie rzeczą jest czarny ekran który pojawia się na 5 sekund przed testem POST.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie masz wersję A, czyli taką samą jak tą, którą oddałeś. Podejrzewałem, że może być taka możliwość, że ms-7599 może dotyczyć kilku płyt tej samej platformy, różniących się wyposażeniem, dlatego kazałem się upewnić czy na pewno nie masz tych USB 3.0. W takim razie pewnie też masz SATA 3. W ustawieniach BIOS sprawdź, czy masz coś takiego jak LOGO, FULL SCREEN LOG, LOGO SHOW - jeśli jest DISABLED pokazuje POST, jeśli ENABLED - wgrany obrazek. Obrazek można wgrać (GIGABYTE nawet daje program do samodzielnego wgrania, @BIOS czy coś takiego, pod MSI trzeba by było szukać) ale nie widzę powodu, by nie było go fabrycznie (po co wgrywaliby zmodowany BIOS bez obrazka? bo każdy oryginalny raczej ma obrazek).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...