Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Witek747

Weelsof-komputer zablokowany przez policje Ukash

Polecane posty

Komputer zablokowany przez policje kara do zaplacenia 500zł-To trojan Weelsof ktory zablokowal mi komputer.Urzyłame programu Combofix zeby sie go pozbyc wczoraj o godz 22.00 do dzisiaj do godz 10.00 było dobrze ale mam problemy z komputerem.

jestem teraz w trybie awaryjnym i jezeli jeszcze moge jakos uratowac system to bedzie fajnie a jak nie to pewnie trzeba format zrobic.

Komputer zamiesza sie pokazuje sie cvzarny ekran po podlaczniu internetu strasznie wolno pracuje,pokazal sie tez komunikat ze Exploator windows nie moze zostac uruchomiony poniewz klucz produktu windows zostal zmieniony w niedozwolony sposob.

Prosze o pomoc....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj i popatrz "Złośliwe oprogramowanie typu ransomware jest znane od dawna. Staranne przygotowanie polskiej wersji wirusa Weelsof pod względem językowym i podawanie się za jednostkę polskiej policji świadczy o tym, że ta forma cyberprzestępczości stale się rozwija i może wprowadzić w błąd wielu polskich internautów". - mówi Tomasz Bukowski z CERT Polska. "Aby odblokować swój komputer nie trzeba jednak płacić. Najprostszą metodą usunięcia problemu jest wpisanie <> kodu systemu płatności internetowej UKASH, który wykorzystuje wirus. Weelsof sprawdza jedynie początek kodu, który łatwo można znaleźć w internecie, nie weryfikuje natomiast czy jest to poprawny, aktywny numer. Innym sposobem, przeznaczonym dla bardziej zaawansowanych użytkowników, jest uruchomienie komputera w trybie awaryjnym i ręczne usunięcie z dysku zmian wprowadzonych przez złośliwe oprogramowanie. Aby skutecznie zabezpieczać się przed zagrożeniem należy pamiętać o legalnym i w pełni funkcjonalnym programie antywirusowym oraz bieżącej aktualizacji systemu Windows i używanych programów". - podkreśla Tomasz Bukowski.

Mogłes to tak zrobić a nie bawic się w ComboFix biggrin_prosty.gif

Więcej masz tutaj http://tech.wp.pl/ka...,wiadomosc.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj ten wirus zaatakował mój komputer :/ Szukałam i szukałam wiele w necie na ten temat. I w końcu się udało :). A więc wystarczy przy starcie systemu uruchomić tryb awaryjny z obsługą sieci. Pobrać program ComboFix i oczyścić nim dysk. Następnie programem CCleaner oczyścić rejestr (tylko rozważnie, nie jestem pewna czy nie usunie jakiś ważnych plików) i gotowe. Teraz tylko ponowne uruchomienie komputera i nic już się nie pojawia (mam nadzieję że nie wróci bo od wczoraj się z tym męczyłam a jeżeli chodzi o systemy komputerowe i jakieś awaryjne uruchamianie to ciemna masa ze mnie :))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...